Dało się wysiedzieć tyle lat! Jubileusze małżeńskie 2018

 

Jest już stałą, tradycją samorządu Gminy Łapanów przygotowanie uroczystości „Jubileuszów Długoletniego Pożycia Małżeńskiego”. Diamentowych i Złotych  Jubilatów zaproszono 05 października 2018 r. do Centrum Kultury w Łapanowie .

60-lat małżeństwa „Diamentowe Gody” świętowali :
Państwo
Zofia i Zdzisław Kuśnierzowie
Antonia  i Julian Stachowscy
Jadwiga i Marian Twarogowie
Kazimiera i Władysław Węglarzowie.

50 lat małżeństwa „Złote Gody” świętowali:
Państwo
Zofia i Józef Cefalowie
Maria i Henryk Czuper
Maria i Stanisław Gacek
Janina i Roman Nowakowie
Krystyna i Andrzej Palaczowie
Maria i Władysław Piwowar
Zofia i Edward Sajakowie
Maria i Roman Satołowie
Zofia i Tadeusz Sendo
Maria i Józef Wilgoccy
Stanisława i Eugeniusz Zborowscy.

Pary małżeńskie obchodzące „Złoty Jubileusz Małżeństwa” – zostały odznaczone Medalem  „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanym przez Prezydenta RP – Pana Andrzeja Dudę . Dekoracji dokonał w imieniu Prezydenta RP Wójt Gminy Łapanów Pan Robert Roj.

W okolicznościowych przemówieniach Wójt Gminy Łapanów Robert Roj i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Ryszard Kaczmarczyk podkreślali, że ten dzień ma szczególny charakter, bo zamyka ważny etap w życiu Jubilatów. To czas spojrzenia wstecz, przypomnienie sobie ciężkiej pracy, radości smutków, trosk i obowiązków. „Dziś wszyscy możemy się wspólnie cieszyć ze szczęścia wszystkich Was i każdego z osobna” – powiedział Wójt Gminy, który zakończył swoje wystąpienie życzeniami zdrowia i satysfakcji z tego, co Jubilaci dokonali w życiu, oraz zaprosił na kolejne jubileusze.
Wiceprzewodniczący Rady Gminy podkreślił fakt dotrzymania przez Jubilatów przysięgi małżeńskiej złożonej sobie w 1958 i 1968 roku. Podziękował im za pracę na rzecz środowiska lokalnego, za wychowanie dzieci, a także złożył życzenia jak najlepszego zdrowia oraz wsparcia,  ze strony najbliższych członków rodzin. Jubilatom zostały wręczone kwiaty, okolicznościowe listy gratulacyjne oraz upominki. Toast za dalsze szczęśliwe życie Jubilatów wzniósł Wójt Gminy Łapanów, po czym zaprosił do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Na zakończenie wystąpił Zespół Młodzieżowy Domu Kultury w Łapanowie. Przy wspólnej kawie  była okazja na wspomnienia wydarzeń sprzed 50 i 60 lat i rozważania tego, co wydarzyło się przez ten długi czas.

Tegorocznej uroczystości towarzyszyła Złota Myśl autorstwa Marcela Prousta (1871 – 1922 francuskiego pisarza, autora powieści pt. „W poszukiwaniu straconego czasu”), który napisał takie zdanie: „Tylko miłość potrafi zatrzymać czas”. Tegoroczna uroczystość była dowodem prawdziwości tego stwierdzenia.

Artykuł pochodzi z serwisu lapanow.pl

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:

Oceń jako pierwszy!
1 Comment

  1. Jubileusze małżeńskie…Diamentowe Gody, Złote Gody…
    Jubilaci dostojni, atmosfera również, a Redakcja daje dwuznaczny tytuł artykułowi „dało się wysiedzieć”. A może po prostu się kochają? Czy Redakcji takie uczucie nie jest znane? Wystarczyło zwyczajne „Szczęść Boże”, (albo też inaczej), a tego niestety w artykule zabrakło.
    P.S.Nie chciałabym po 50-letnim pożyciu małżeńskim kiedyś dowiedzieć się, że „dało się wysiedzieć”. Przykre…

Komentowanie jest wyłączone.