Czyżby było wiadomo, kto zostanie nowym sekretarzem gminy?

Robert Roj rozpisał właśnie konkurs na nowego sekretarza gminy. W wymogach, jakie musi spełniać kandydat w zasadzie zapomniał tylko dopisać jednego – jak się ma nazywać…

Z końcem października z urzędu odeszła wszystkomogąca w nim dotąd Anna Piasecka. Dotychczasowa wieloletnia sekretarz gminy na dobre przeszła wreszcie na emeryturę. Z jej oświadczeń majątkowych wynika, że przez ostatnie lata i tak łączyła ją z pracą w urzędzie. W zeszłym roku zarobiła dzięki temu ponad 156 tys. zł (105 tys. 169 zł, jako sekretarz gminy i 50 tys. 916 dzięki emeryturze z ZUS). To ponad 13 tys. zł co miesiąc. Wcześniej zarobiła jeszcze więcej – ponad 215 tys. zł w 2015 r. Jeśli chodzi o łączne zarobki stawiało ją to znacznie powyżej wójta, a nawet premiera. Problem w tym, że Łapanów jest raczej biedną gminą i jest zadłużony po uszy. Wójt na to jednak spokojnie patrzył i to tolerował. Teraz eldorado się jednak kończy. Wójt szuka natomiast następcy Piaseckiej.

Po Łapanowie krąży plotka, że ma już nawet kandydata. Oto jeden z Waszych wpisów na naszym portalu:

Szykuje się coś ciekawszego. Pani sekretarz 31.10 oficjalnie pożegnała się z urzędem i pojawił się wakat. Wieści niosą, że nowym sekretarzem gminy może zostać… kolega naszego wójta „TC”, były wicestarosta bocheński. To byłaby dopiero dobra zmiana, prawda?

Zapytaliśmy więc urząd czy to prawda? W odpowiedzi dostaliśmy informację o rozpisaniu konkursu. I rzeczywiście, tego samego dnia pojawiło się ogłoszenie. Potencjalni kandydaci mają 10 dni na zgłoszenia (do 17 listopada). Patrzymy więc, jakie kryteria muszą spełniać?

Tych jest sporo: obywatelstwo polskie, niekaralność, nieposzlakowana opinia, wyższe wykształcenie, 4 lata stażu w samorządzie (co najmniej 2 lata na stanowisku kierowniczym), znajomość przepisów potrzebnych w samorządzie, biegła obsługa komputera… To standard. Ale najlepsze są wymagania dodatkowe.

Idealny kandydat powinien być bowiem nie tylko odporny na stres, komunikatywny i kreatywny. Powinien nie tylko znać uwarunkowania Gminy Łapanów i mieć doświadczenie w zakresie kierownia zespołami (to oczywiste). Wójt życzy sobie, żeby miał też doświadczenie na stanowisku sekretarza gminy (to jeszcze można zrozumieć), znajomość angielskiego potwierdzoną certyfikatem (tu już pojawia się pytanie czy dotychczasowa sekretarz gminy, sam wójt oraz inni pracownicy gminy takie mają?), ale też inne uprawnienia potwierdzone certyfikatem (ciekawe jakie? – no „jakieś”). Ale najlepsze: wpis na listę kandydatów na członków rad nadzorczych (tu już powstaje pytanie: ale po co, skoro w Łapanowie nie ma żadnej spółki komunalnej?).

Uzyskanie takiego wpisu to bardzo, ale to bardzo trudny proces i mocno, ale to mocno zawęża krąg potencjalnych kandydatów. Przy tak wyśrubowanych warunkach można by w zasadzie powiedzieć: wójt zapomniał tylko wpisać jak najlepszy kandydat ma mieć na nazwisko…

Ostatecznie nowego sekretarza wybierze po 17 listopada komisja złożona z samego wójta, Barbary Molendy oraz Grzegorza Kołcza.

Starannie ukryte ogłoszenie możecie znaleźć TUTAJ. Jeśli spełniacie warunki – wysyłajcie CV! Do wzięcia jest prawie 9 tys. zł co miesiąc (tyle w każdym razie zarabiała w urzędzie dotychczasowa sekretarz).
16 Comments

  1. Dlaczego jeszcze nie rozpisano konkursu na nowego dyrektora biblioteki gminnej w Łapanowie, chociaż obecna dyrektorka osiągnęła już wiek emerytalny. Jest tyle młodych osób z tytułem mgr. bibliotekarstwa które chętnie staną do konkursu. Tymbardziej że obecna dyr. objęła to stanowisko bez konkursu. Została awansowana przez odchodzącą sekretarz i byłego wójta w wieku przedemerytalnym, bez wymaganego […]. Jej wykształcenie to […] Taki awans z daleka pachnie […].

  2. Za poprzednika była Gmina Rodzinna ,a teraz nastaje „dobra zmiana ” na Gminę Koleżeńską. Jako mieszkańcowi tej pięknej gminy , jest mi bardzo przykro patrzeć na jej upadek .

  3. Moim skromnym zdaniem Wójt nie powinien szukać ” kwadratowych …” tylko zaproponować to stanowisko swojemu pracownikowi Panu Mirosławowi Drożdżowi, który napewno by się sprawdził na tym stanowisku. Bo to co on teraz robi to niestety uwłacza jego możliwościom,

Komentowanie jest wyłączone.