„Czyste powietrze” nie w Łapanowie

Fot. Pixabay
3.9
(12)

Chciałoby się dofinansowanie do wymiany „kopciucha”? W Łapanowie nic z tego!

„Czyste powietrze” nie w Łapanowie!

Gminy Łapanów nie ma na liście samorządów, w których można składać wnioski o dofinansowanie. Gmina ciągle nie podpisała porozumienia w tej sprawie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska.

Od 1 sierpnia zrobiły to już 424 gminy. Łapanowa nie ma na tej liście.

Pod koniec lipca weszły w życie zmienione zapisy rządowego Programu Czyste Powietrze, które umożliwiają gminom udział w procesie jego wdrażania. Na podstawie zawartych z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej porozumień urzędy gmin mogą przyjmować wnioski o dofinansowanie i dokonywać ich wstępnej weryfikacji.

W Małopolsce wnioski można już składać w 28 gminach. Niestety, w Łapanowie nie jest to możliwe! Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

Z kolei o programie „Czyste powietrze” więcej możecie się dowiedzieć TUTAJ i TUTAJ

Przez nieudolność łapanowskich władz mieszkańcy gminy byli już pozbawieni możliwości uzyskania wielotysięcznych dopłat w ostatnich latach. Niestety, nic się w tej sprawie nie zmieniło. I to mimo, że wójt Andrzej Śliwa pisze wyraźnie w swojej deklaracji programowej TUTAJ:

Zorganizujemy pomoc dla mieszkańców w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na odnawialne źródła energii, termomodernizację oraz wymianę kotłów c.o. z dostępnego obecnie rządowego programu „Czyste Powietrze” wdrażanego za pośrednictwem Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska.

Tymczasem inni korzystają. Z danych resortu środowiska wynika, że na 26 lipca w programie złożono blisko 70 tys. wniosków na 1 mld 580 mln zł (ponad 1,2 mld dotacje; 366 mln zł pożyczki). Najwięcej wniosków złożono w wojewódzkim funduszu w Katowicach (8 853). Na kolejnych miejscach jest Kraków (8 238) i Warszawa (7 662 wniosków).

A w Łapanowie wygląda to tak:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.9 / 5. Głosy: 12

Oceń jako pierwszy!
11 Comments

 1. Socjalizm pełną geba, każdy ma mieć po równo. Tylko wtedy jest demokracja. Wróćcie do komunizmu i wszystkie problemy rozwiążecie.

 2. szkoda, że gmina nie podpisała jeszcze porozumienia, w moim odczuciu tracą mieszkańcy. Jednak wydaje mi się, że wielu mieszkańców zwłaszcza tych do końca niezdecydowanych albo starszych, którzy preferują jednak kontakt osobisty. Ja otrzymałam dofinansowanie jeszcze przed tymi porozumieniami ale tylko dzięki http://www.czystepowietrze.eu i ich specjalistom, sama nie miałabym ani czasu ani siły i głowy do tych wszystkich papierów. jak korzystać z pomocy to od nich, polecam.

 3. Program z każdym rokiem zmienia się i dostosowuje do nas odbiorców. Ja złożyłam wniosek na Kocioł EEI PELLETS przy pomocy strony https://czystepowietrze.eu/ fajnie bo pomagają wypełnić wniosek, pomagają w doborze kotła. Czekam na rozpatrzenie i będę się grzać ekologicznie ! #stopsmog

 4. Owszem było już spotkanie na temat dofinansowania:
  Jeżeli masz skrzynkę gazową na budynku z gazem , do tej pory ogrzewałeś dom kotłem na paliwo : węgiel, drewno, to możesz ubiegać się o dofinansowanie do kotła gazowego ( obecnie kotły tylko kondesacyjne), jeżeli masz kocioł gazowy starej generacji, to nie przysługuje ci dofinansowanie na ten nowej generacji ( kondesat)
  Jeżeli udowodnisz iż nie posiadasz przyłącza gazowego a z jakichś przyczyn wykonanie go jest niemożliwe, możesz ubiegać się o dofinansowanie do kotła na paliwo stałe 5-generacji, i tyle inne opcje nie wchodzą w grę, chyba że całkiem na własny rachunek.
  Jeżeli obecnie ogrzewam dom drewnem i węglem, a mam kocioł w 4 klasie emisji spalin, to nie dostanę dofinansowania na kocioł w 5 klasie, tylko na kocioł gazowy, jeżeli uprę się na kocioł na paliwo stałe, więc jedynie mogę go kupić na własny koszt, tyle z dofinansowania.

 5. To coś strasznego , że nie ma na liście , dobrze że w moim mieście jest , bo uważam że program jest dobry bo dzięki nim dostałam upragniony EEI PELLETS od kostrzewy

 6. Walka o środowisko to klucz do słowa machloje.
  […]
  Gmina Łapanów nie podniesie się prędko z kolan
  na co skazali ją nieudolni i prymitywni poprzednicy jak również
  Bezmózgie Rady gminne !

 7. ten program nic nie warty jak normalnie pracujesz dostaniesz grosze jak nie pracujesz to dają ci dofinansowanie ale co z tego jak nie masz pieniędzy… program dla krętaczy którzy ukrywają prawdziwe dochody

 8. Co trzeba wójtowi przyznać to że w białych rękawiczkach dba o interesy znajomków czy to Sławomir czy też Marcin ubojnia i cóż z tego że to jakieś niemoralne ???. Wszak po jego kadencji to już tylko zgliszcza tego co się nie da sprywatyzować ?.

Komentowanie jest wyłączone.