Czwarty wchodzi do gry! Kto zostanie wójtem?

Do gry o fotel wójta na kolejne pięć lat wchodzi czwarty kandydat. Kto nim jest?

Wiadomo już, że nowego wójta w jesiennych wyborach samorządowych, które odbęda się 21 października mieszkańcy Gminy Łapanów będą prawdopodobnie wybierać nie spośród trzech, a czterech kandydatów.

Jako pierwszy w gminie komitet zarejestrował „Mój Łapanów”. Jego kandydatem na nowego wójta jest nasz wydawca, Karol Manys. Wiadomo też, że do startu w wyborach szykuje się były wójt, Jan Kulig. Mimo 78 lat też zarejestrował swój komitet.

Na razie komitetu nie ma jeszcze obecny wójt, Robert Roj. Z naszych informacji wynika, że ma problem z zebraniem kandydatów na radnych we wszystkich okręgach. Ale też czas na rejestrację komitetu ma do poniedziałku, 27 sierpnia.

Swój komitet zarejestrował natomiast dotychczasowy radny, Andrzej Śliwa. On ma być czwartym kandydatem na nowego włodarza gminy.

Komisarz wyborczy w Tarnowie zarejestrował jeszcze dwa komitety wyborcze na terenie Gminy Łapanów. To komitet radnego Kazimierza Szostaka oraz komitet „Nasz Kobylec” związany prawdopodobnie z radnym Zbigniewem Kogutem. Na razie nie wiadomo czy któryś z nich ma ambicje, by też zgłaszać kandydata na wójta.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
7 Comments

  1. Z udziału i ew wygranej Pana Śliwy najbardziej ucieszy się proboszcz…. A najważniejsze dla gminy decyzje podejmować będzie jego gospodyni :/

  2. Jeśli drużyna się stacza pierwszy wylatuje trener następnie nieudolni zawodnicy. Oni się łudzą po doprowadzeniu gminy na dno finansowe i rozpanoszeniu się kumoterstwa że jeszcze znajdzie się jakiś cymboł naiwny i będzie na paproków głosował. jakie wasze dokonania nieudacznicy z rady czym możecie się pochwalić szkoda było kasy na diety dla was które sobie podnieśliście na samym początku pokazując O co wam naprawdę chodzi.

  3. Nowi ludzie w radzie z nowym wójtem inaczej lepszy komisarz to już nie ma mądrych w Łapanowie żeby ci sami nieudacznicy gminą zarządzali

  4. Przeczytałem to wszystko i zgłupiałem. Pan Kulig narobił długów, Pan Roj zatrudnia ludzi z zewnątrz nie wiem czemu, Pan Manys nic o Panu nie wiem czy ma Pan rodzinę dzieci bo Pana nie znam, Pan Śliwa dla mnie może być tylko aby dyrektywy nie szły z Plebani. Jak tu głosować, można zwariować.

  5. Witam.Wybierając Roja w proteście przeciw Kuligowi bo miało być wreszcie bez układów i kumoterstwa zawiedłiśmy się .Mądrzejsi o to doświadczenie sprawdzajmy kandydatów z uczciwości i kogo popierali w głosowaniach za jakimi uchwałami łapska podnosili.Co do pana Śliwy niepokoi mnie uporczywe dążenie wraz ze Sławomirem o pieniądze na budowę nowej oczyszczalni mieli wykupić pole od pana Wéglarza pod tom inwestycje. Jakoś teraz zamilkł gdy wychodzą na jaw powiązania GZK z ubojnią ,i fakt iż ta inwestycja miała być realizowana na nasz koszt na wyłączne potrzeby ubojni.Bez Sławomira oczyszczalnia pracuje wzorowo na 67% mocy przerobowej panie Śliwa co jest grane ?.Czy Sławomir byłby w stanie oszukiwać całom rade i wójta? Coś nieprawdopodobnego to źle o was świadczy wysoka rado.

Komentowanie jest wyłączone.