Czego się boi magister Celina Jacewicz?

lapanow.pl, facebook.com

Gmina nie publikuje bieżących protokołów z sesji Rady Gminy. Czyżby radni mieli coś do ukrycia? Faktem jest, że gdyby ktoś chciał się dowiedzieć o czym rozmawiali na tegorocznych sesjach – nie ma takiej możliwości.

Czego się boi przewodnicząca rady, magister Celina Jacewicz, że nie pilnuje publikacji protokołów?

Nie da się ukryć, że w tym roku nie mają się czym chwalić. Nic dziwnego, że w Biuletynie Informacji Publicznej trudno szukać informacji na temat przebiegu tegorocznych sesji. A mamy marzec… trzy miesiące minęło…..
Ustawa o samorządzie gminnym nie zobowiązuje do publlikacji ale statut gminy i dotychczasowa praktyka jest w sprzeczności z obecnymi działaniami Pani magister.

W tym roku radni odbyli dwie sesje. Jedna normalna i jedna nadzyczajna. Nie, nie, nadzwyczajnej szefowa rady, magister Celina Jacewicz nie zwołała z powodu skażenia wodociągu.  Nadzwyczajna to dogrywka z planów rewitalizacji. Bo radni nie mogli się połapać na normalnej sesji w numerach działek, które można znaleźć w internecie.

Czy protokoły powstały? Był na sali ktoś kto pisał? „Ktoś kompetentny”? Jak to zwykła mawiać Pani magister? Czy może protokół powstał, a Pani Przewodnicząca, magister Celina Jacewicz z natłoku obowiązków (spotkania, wręczenia nagród, imprezy, spotkania nie tyle służbowe ile gwiazdorskie) nie ma czasu na jego podpisanie?

Puk, Puk, Pani Przewodznicząca, przeczytać, podpisać, udostępnić – to trwa 10 minut. Czas start?

Kiedy gmina opublikuje protokoły z sesji? Tego nie wiadomo. Dlatego poprosiliśmy o ich udostępnienie. Jak tylko je dostaniemy, opublikujemy.
2 Comments

  1. To dla naszego dobra byśmy w niewiedzy żyli poco nam wiedzieć o układach i marnotrawstwie naszych pieniążków przez GZK i wysoką radę.Za poprzednika nic nie wyciekało i lżej się płaciło podatki

Komentowanie jest wyłączone.