Od jutra w Łapanowie woda z cysterny

Od jutra dostępna woda pitna z cysterny.

Urząd Gminy w Łapanowie informuje, że od jutra od godz. 8.00 w remizie OSP Łapanów będzie możliwość nabrania z cysterny wody pitnej zakupionej w bocheńskim wodociągu.

Prosi się mieszkańców o zgłaszanie się po wodę z pojemnikami.

Pozostałe punkty w Sobolowie i Tarnawie pozostają bez zmian.

Gmina jednocześnie informuje, że w dniu  19.01.2017 r. w godzinach rannych zostały pobrane próbki wody do badania przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bochni i Laboratorium Wody w Limanowej.

O wynikach badań będziemy informować w kolejnych komunikatach.
18 Comments

 1. nie ma żartów ta bakteria może się w nas ostać i kiedy będziemy osłabieni (chorzy) to możemy ulec zakażeniu ogólnoustrojowemu zwanemu posocznicą potocznie zwaną sepsą, szczególnie narażeni na sepsę są dzieci i osoby w podeszłym wieku, naprawdę niewesoło

 2. Wszystkie oszczędności gminy pójdą na jakieś głupie lampy UV. Szkoda mi tych ludzi z gminy tak obrażanych w komentarzach. Czy nie widzicie jak oni się dla was starają.

 3. nie wiedziałem że skażona piłem wodę do dziś co mi się nie podoba to że woda leci z kranu (płynie) to skąd miałem wiedzieć jak mi nikt nie powiedział

 4. Pani Tak to nie kto inny jak szsnowna Pani Celinka nie oburzaj się tak bo nic nie zrobiliście 17 a tłumaczenie wójta że go nie było to jest żenujące!!!!!

 5. My jako mieszkańcy pobliskich wsi mamy tylko nadzieję, że badania sanepidu nie skończą się tylko I wyłącznie W samym Łapanowie A obejmą również pobliskie przepompownie, które doprowadzają wodę do dalszych części gminy. Co nam da czyszczenie samego zbiornika jak W naszych rurach nadal będzie płynęła skażona woda przez najbliższy czas skoro nadal nie została ona zakręcona?

 6. powiedzcie mi kto to napisał bo piesci mam juz zacisniete. jak mozna byc takim kretynem, idiotą, hipokryta i ignorantem? gmina nie informowala dla naszego dobra? wojcie ? kiedy wywalisz tego majaczacego gorala?

  • Moniko Szanowna
   Rada Gminy i Radni bardzo ciężko pracują właśnie dla dobra takich jak Ty wiecznie niezadowolonych tubylców.
   Ps Sama osobiście to jest nadzorowane !!!

   • TAK szanowny. Jak możesz pisać takie rzeczy o wiecznie niezadowolonych Tubylcach. Mają prawo być niezadowoleni. Woda skażona, z gminy zdecydowanie za późno wypływa informacja i nic się oczywiście niestało. Tak mam to interpretować?
    Nie jest ważne czy ktoś mieszka w Łapanowie od dawna czy przeprowadził się tu miesiąc temu. Stopień zagrożenia dla wszystkich mieszkańców jest taki sam

 7. No tak dobro pracowników urzędu gminy ważniejsze niż zdrowie mieszkańców całej gminy.
  Panie Boże widzisz i nie grzmisz.

  • W poniedzialek skladam doniesienie do prokuratury w Krakowie (nie Bochni bo to nic nie da) na urzednikow za celowe nie informowanie mieszkancow o zagrozeniu, czyli celowe i swiadome narazenie ich na utrate zycia lub zdrowia. Taka jest Porady mojego prawnika….zrobcie to samo to bedzie wieksza sila oddzialywania.

 8. Tak nie można, każdy wie, że to dla naszego dobra dla nas samych gmina zwlekała z informacją. Przecież wiemy jak strasznie gmina jest zadłużona a teraz wszyscy pracownicy dodatkowo postawieni są w stan najwyższej gotowości, co na pewno wygeneruje nieprawdopodobne koszty. Myślicie, że ta woda jest za darmo? za to wszystko Gmina musi zapłacić. Dotykowo pod naciskiem opinii zmuszeni byli wydać ledwie, co zaoszczędzone pieniądze na jakąś lampę UW za 50 tys. złotych (to całe zaoszczędzone pieniądze na przeniesieniu kuchni). Również musi Gmina pokryć astronomiczne koszty koparki wybierającej szlam ze zbiorników następnie niebotyczne koszty utylizacji tego syfu. Jeśli mieszkańcy nadal będą tacy roszczeniowi to Wójt do końca życia nie wyciągnie gminy z długów. Moim zdaniem takie zaangażowanie służb, radnych, dyrektorów jednostek, kierownika ZRB, oraz samego Pan Wójta powinno wiązać się, co najmniej premią20% do i tak ich ubogiego uposażenia. Dobrze wiemy jak odpowiedzialna jest ich praca, wymagająca podejmowania strategiczno-ekonomicznych decyzji. Po tym niepotrzebnym szumie medialnym wywołanym przez jakiegoś sfrustrowanego mieszkańca oddala się i tak dalekosiężna wizja oddłużonej gminy- dobrze się z tym teraz czujesz? W naszej gminie zasiadają nie zwykli radni a doświadczeni stratedzy. Nie każdy był by w stanie upadającą gminę tak zareklamować, aby wziąć kolejne miliony kredytu. Miejmy nadzieje, że taka sytuacja jak dzisiaj nie powtórzy się więcej i decyzje, których nie powinien widzieć zwykły mieszkaniec gminy nie zostaną ujawnione nigdy…

  • Stratedzy? 20% Premia? Dla naszego dobra? Ktoś ma dobrego dilera widzę. ..
   Pewne stanowiska wiążą się również z poświęceniem właśnie wtedy kiedy coś się dzieje i to był jest i będzie ich OBOWIĄZEK! ! A nie ponadstanowy program.
   Kolejna sprawa odnośnie radnych takich profesjonalistów. Kto widział chociaż raz Sesję Rady Gminy ten doskonale wie, że przypomina to komedię a nie zatwierdzanie ustaw i ja przynajmniej żadnego profesjonalizmu nie widziałam.
   Prawda jest jedna. .. teraz póki co jest jeszcze spokój ale jeśli ktoś faktycznie zachoruje poważnie to nie będzie urzedowi do śmiechu a te zaoszczedzone pieniądze. .. o czym wg mówicie? Lepiej zakupić coś faktycznie potrzebnego czy wydać je na ” marne zarobki” ? Idiotyzm

  • Dobro gminy naszym dobrem – to kpina, niestety nikt w gminie nie ma ” jaj” i nie potrafi podejmować decyzji szybko i sprawnie ( no tak 15.00 – czas do domu, a mieszkańcy jak popija jeszcze trochę to nic nie szkodzi, ważne ze MY wiemy.Zarządzający powinni wszyscy polecieć ze stołków.Nawet przeciętny mieszkaniec wiedziałby jak się zachować – nie to co WSPANIALI GMINNI STRATEDZY- UFFF ŻENADA

  • Masz rację tez jestem zdania że ta afera kręcona jest na siłę. Strona gminy jest aktualizowana na bieżąco, proszę nie obrażać gminnych informatyków.

Komentowanie jest wyłączone.