Coraz mniej ludzi w kościołach. Też to widzicie?

Coraz mniej katolików uczestniczy w niedzielnej Mszy Świętej i przystępuje do komunii. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego opublikował właśnie najnowszy raport ze swych badań.

W 2016 roku w niedzielnej Mszy Świętej uczestniczyło 36,7 proc. wiernych, Do Komunii Świętej przystąpiło 16 proc. W stosunku do 2015 roku wskaźnik uczestniczących w niedzielnych mszach zmniejszył się o 3,1 proc., a przystępujących do komunii – o 1 proc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na tle reszty Polski Decezja Krakowska wypada bardzo dobrze. We mszach uczestniczy tu ponad 50 proc. wiernych, a do komunii przystępuje prawie 20 proc. W obu przypadkach najlepsza w Polsce jest Diecezja Tarnowska. Na msze chodzi 70 proc. wiernych, a do komunii przystępuje ponad 25 proc.

 

Cały raport znajdziecie TUTAJ.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
4 Comments

  1. Jaka odwaga za plecami napiepszać ,Ma coś niech idzie i osobiście porozmawia da radę to uratuje będzie miał satysfakcję i zasługę.Oni mogą błądzić jak i my.

  2. Im bardziej pazerni i obłudni Panowie w czarnych sukienkach , tym więcej zniechęconych . A będzie tylko coraz gorzej , bo i prawdziwych księży z powołania coraz mniej .

Komentowanie jest wyłączone.