Co z tym funduszem szkołach?

0
(0)

3 grudnia w Łapanowie szykuje się gorąca sesja Rady Gminy. Prócz tematów finansowo-budżetowych omawiane mają też być zasady wynagradzania nauczycieli oraz tryb udzielania i rozliczania dotacji dla szkół i przedszkoli oraz zasady jej rozliczania i kontroli. Spore emocji może więc być np. wokół Szkoły Muzycznej z Sobolowa.

My tymczasem dostaliśmy właśnie z gminy odpowiedzi na pytania dotyczące funduszu socjalnego w szkołach. W ostatnim czasie dostaliśmy od Was sporo pytań w tej sprawie. Interesowało Was, co się dzieje z funduszem socjalnym w szkołach? Dlaczego szkoły nie wypłacają nauczycielom z niego pieniędzy oraz czy gmina wypłaca swoim urzędnikom pieniądze z funduszu?

Oto, co odpowiada na to Robert Roj, Wójt Gminy Łapanów:

Szkoły, gimnazja i przedszkole, dla których organem prowadzącym jest Gmina Łapanów dysponują zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych.

Nauczycielom wypłacono w dniu 3 sierpnia 2015 roku świadczenie urlopowe ustalone proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnianie w roku szkolnym 2014/15. Jednocześnie udzielane są sukcesywnie zapomogi losowe na podstawie indywidualnych wniosków pracowników.

Około 50 proc. środków jest wypłaconych, a pozostała część została przesunięta na płace i pochodne pracowników oświaty

W 2015 roku pracownicy Urzędu Gminy otrzymali część świadczenia z zakładowego funduszu socjalnego.

fot. pixabay

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 0 / 5. Głosy: 0

Oceń jako pierwszy!