Co spotkało byłą skarbniczkę. Szykany? Czy może tylko przypadek?

Z naszych informacji wynika, że dzień po odwołaniu byłą skarbniczkę gminy, Barbarę Molendę spotkało w urzędzie bardzo nieprzyjemne zdarzenie.

– Baśka przyjechała do urzędu, by posprzątać swoje rzeczy i przekazać sprawy nowej skarbniczce. W gminie akurat byli też ludzie z Regionalnej Izby Obrachunkowej. Baśka jest na tyle odpowiedzialna, że mimo odwołania przyjechała, by im pomóc i służyć wyjaśnieniami, gdyby przy analizie dokumentów mieli jakieś pytania czy wątpliwości – słyszymy od jednego z naszych rozmówców.

Wiadomo, że nowa skarbniczka, szczególnie w pierwszym dniu pracy, nie ma na tyle wiedzy i rozeznania, my móc odpowiedzieć na jakiekolwiek pytania związane z finansami gminy. Tym bardziej, że Barbara Molenda pracowała z gminie z oddaniem przez 39 lat. Odwołana została na dwa lata przed emeryturą. Niektórzy mówią wprost: stała się po prostu kozłem ofiarnym, którego wójt poświęcił po ostatnim skandalu z unieważnianiem przez RIO budżetu.

Nie jest tajemnicą, że była skarbniczka ma orzeczenie o niepełnosprawności. Od lat, gdy pracowała w gminie, samochód parkowała przed urzędem na miejscu dla niepełnosprawnych. Jest tam informacja, że parking służy pracownikom urzędu. Tak się stało i tym razem…

I właśnie z tego powodu spotkały ją nieprzyjemności. Kiedy była w budynku gminy nagle, nie wiadomo skąd i jakim cudem, na rynku pojawiła się znienacka laweta do odholowywania aut. Może to być oczywiście przypadek. Nasz rozmówca w to jednak nie wierzy.

– Baśka nie miała akurat za szybką odpowiedniej naklejki więc już jej zaczynali pakować auto – opowiada. Jest przekonany, że to nie był przypadek i że ktoś specjalnie chciał zrobić byłej skarbniczce na złość.

Na szczęście ktoś zauważył w porę całe zamieszanie i ostrzegł Molendę.

– Z płaczem musiała przestawiać auto – opowiada nasz rozmówca. I podsumowuje: tak się dziękuje na wieloletnie oddanie i ciężką pracę dla gminy…

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
30 Comments

 1. Jeżeli to prawda co Pan pisze o lawecie to brak słów, że chamstwo osiągnęło takie dno w Gminie Łapanów.

 2. Witam.Dziwny tok rozumowania,wszak na miejscu dla niepełnosprawnych pojazd bez widocznego zezwolenia powinno się usunąć i tyle dyskusja jest durna.Natomiast UG utworzono by obsługiwać mieszkańców zatem niema powodu by […] przez 8godzin blokowały miejsca najbliżej wejśćia któreto dla petentów udostępnione być powinno.Obecnie urząd to przytulisko […] a petent to intruz mający płacić na […] bez koniecznośći ich niepokojenia.

 3. panie redaktorze trochę kultury z pana strony bo Baśka to kojarzy się z wołaniem na jakieś zwierzę a tu trzeba się zwracać pani Barbara lub pani Molenda gdzie to pana wykształcenie i szacunek do innych i należą się przeprosiny z pana strony

  • Mam nadzieję, że widzi Pan różnicę między materiałem, a wypowiedzią naszego rozmówcy 😉 Nasz rozmówca najwyraźniej jest z Panią Basią po imieniu. Ja nie.
   Pozdrowienia

 4. Wstyd naprawdę wstyd żeby kobiete przed emeryturą zwolnić bo tak bylo wygidnie.Naprawdę trzeba było nisko upaść,ale.jak.widać taką mamy władzę w naszym kochanym Lapanowie.Ręką rękę myje,rodzinami siedzą w Gminie.i.nie tylko.Kuklus klan i tyle.Nikt z zewnątrz nie ma szans na.posadę.Ale.to wszędzie tak jest,jedno wielkie szambo.

  • Będą normalne nabory i konkursy. Tym bardziej, że częśc osób wybiera się na emeryturę.
   Pozdrowienia! Dzięki że do nas zaglądzasz 🙂

   • Widzę u Redaktora brak konsekwencji.Obecnie w GOKu zabrakło normalnego naboru, konkursu tylko proteza omijająca prawo lecz Redaktor odpuścił.Pozdrawiam.

    • Gdzie niekonsekwencja? Jest dobry kandydat, to się go powołuje i tyle. Nie ma – robi się konkurs. To jest tak proste jak konstrukcja cepa. Konkursy chyba nie służą do uprawomocnienia wyboru, który i tak został dokonany. Po co konkurs, gdy jest dobry kandydat? Nie rozumiem? Dla samego konkursu? Zgodzimy się chyba, że to nonsens 😉
     Na sekretarza był konkurs? I co z tego? Kryteria wyśrubowane. Niczym jak pod tego jednego, jedynego kandydata 😉 Mimo to znalazł się drugi, który je spełniał. Ups… I co? I sekretarzem został znajomy Pana Wójta.
     To po co był cały ten teatr? Nie prościej go było od razu powołać?

     • Powołać można w przypadkach losowych tylko do trzech mieśięcy,to nieprzekraczalny termin na ogłoszenie i rozstrzygnięcie naboru,konkursu w przeciwnym rażie to omijanie prawa czyli KUMOTERSTWO .Gdyby w GZK Kulig nieominoł konkursu to wielce prawdopodobne iż mieszkańcy 4lata krucej byliby podtruwani.jeśli prawo tak stanowi poco go omijać?To cyniczne i demoralzujące. Pozdrawiam.

   • Tylko ciekawe, że jak jest ogłoszony konkurs to brak jest chętnych do złożenia oferty. Krytykować to ludzie umieją a jak mają szansę złożyć ofertę to nie korzystają.

   • Uważam ,że w dobie takiego kryzysu finansowego jaki jest w Łapanowie po odejściu „zasłużonych „na emeryturę nie powinno się zatrudniać nikogo nowego.Ich obowiązki powinni przejąć nadal tam pracujący bo jest ich wystarczająco dużo.Takie rozwiązanie zapewne przyniesie gminie bardzo duże oszczędności a pracownicy będą mieli wreszcie co robić.

 5. ojeju w gminie sa same pasorzyty i prózniaki, nie robia nic wszystkich wyrzucić i zwolnic . zamknac gmine nikt tam nie jest potrzebny- tak wszyscy pisza ale jak wójt kogoś zwolni to jeju płacz bo taki dobry był ten urzednik i po co go zwolnił.

  • widać moc mediów. pierwszy artykuł o zamykaniu szkół przez wójta- pełno negatywnych i pewnie chamskich komentarzy (bo ocenzurowanych)a teraz nowy kandydat pisze ze zamkniecie szkół to konieczność i juz podejscie komentujacych jest inne.
   dziwni ci ludzie w tym Łapanowie

  • piotrek; zapomniałeś dodać jeszcze, że „nic nie robią, tylko kawkę piją” i co najgorsze na pewno za Twoje pieniądze ( no bo chyba jesteś podatnikiem w tej Gminie).
   A tak swoją drogą, to prof.Bralczyk wraz z prof.Miodkiem nisko Ci się kłaniają. Podejrzewam jednak, że nawet to Ci nie pomoże!

   • Tak, za publiczne pieniądze. Pracują. Niektórzy bardzo ciężko.
    Ja akurat nie się zgadzam z opiniami, że urzędnicy to zło. Niektórzy z Was są innego zdania. Każdy ma prawo do swojego zdania – będziemy się pięknie różnić 😉
    Pozdrowienia

  • Oj skore są tacy nie potrzebni to po co było takie larum jak urząd był o godzinę krócej otwarty? Są nabory na bip czemu się tam do pracy nie pchacie? I jeszcze jedno przyjęty sekretarz, pracownik do budownictwa, zeas nie mieszkają w naszej gminie i niestety tam idą podatki z ich wypłat zasilają inne gminy.

  • Owszem, trzy lata temu, gdy powstawał portal, tak się umówiliśmy z naszymi Czytelnikami, że jesteśmy na „ty”. Umówiliśmy się jeszcze na kilka rzeczy: http://mojlapanow.pl/cookie-policy/
   Mam nadzieję, że widzisz różnicę między materiałem, a wypowiedzią osoby, która się w nim wypowiada. Nasz rozmówca najwyraźniej jest z Panią Basią po imieniu 😉
   Pozdrowienia

 6. Laweta w gminie już mnie nic nie zdziwi, laweta przypadkiem w Łapanowie na rynku. Brak taktu ale czego się spodziewać.

 7. Według mnie p. Molenda była tam najbardziej odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu …. odwołanie jej ze stanowiska na dwa lata przed odejściem jest dla mnie niezrozumiałe. Ogólnie wstyd mi sie przyznawać że jestem mieszkańcem tej gminy …. bo jak tylko gdziekolwiek powiem ze jestem z Lapanowa to kazdy odpowiada …. aaa to tam gdzie takie zadłużenie …. paranoja poprostu . Podstawa to na wójta wybrać odpowiednią osobę , i zmienić część kadry tam pracującej !

  • Hej, zgadza się. Tak o niej mówią: pracowita, oddana, kompetentna… Padła ofiarą.
   Nie martw się, niebawem będziesz mogła chodzić z podniesioną głową, że jesteś mieszkanką Łapanowa 🙂 Ale musisz pomóc… 😉
   Pozdrowienia

Komentowanie jest wyłączone.