Co robi GOPS? Wstrząsająca relacja Czytelnika!

Może by zebrać info o naszym GOPS-ie? Jak pomagają i komu? I czy w ogóle pomagają? Czy bardziej szkodzą? – pisze Czytelnik.

Informacje, jakie od niego uzyskałem są WSTRZĄSAJĄCE!

Kopiesz dalej po Łapanowie? Jest rodzina w gminie, konkretnie matka, która ma glejaka i cześciwo ją paraliżuje. Ma rownież syna – 13 lat. Wymaga pomocy specjalisty rehabilitanta. Mieszkają w paskudnych warunkach, bez wody bieżącej, bez łazienki, bez toalety. Mają tylko muszlę w komórce. To w czym mieszkaja to nie jest nawet dom […] Dodam ze matka bierze tylko rentę i nie ma żadnych innych dochodów. GOPS przyznaje jakąś doraźną pomoc ok. 300 zl. Ok. Ale kobiecie trzeba pomóc w funkcjonowaniu, pomoc medyczną, pomoc prawną, a oni jej przyznają wegiel. Wszystko by bylo OK, gdyby nie to, że podjałem się pomoc owej rodzinie i wyremontować, dostosować rodzinny dom, w którym mieszka siostra owej matki. Dodam, że tam jest już łazienka tylko trzeba ją dostosować i wyremontować dwa pomieszczenia. Wiec poszedłem do GOPS-u z prośbą o pomoc w zakupieniu materiałów i innych. Uslyszałem, że nie ma pieniedzy! Więc komu pomagają? Mało tego, asystent rodziny twierdzi, że odwiedza ową rodzinę, a ja pytam: widziała pani, jaką mają toaletę? Pani odpowiedziała, że nie. A dlaczego pytam? Bo nikt jej nie pokazał! Porażka! Reasumując. Wiem ze GOPS ma możliwości i obowiązek ale niestety… Nieodpowiedni ludzie na nie odpowiednim stanowisku może? Albo w Łapanowie jest patologia i znieczulica. Ale nie! Udałem się do pewnej firmy i zobowiazali się pomóc materialnie. Ale to i tak kropla…

Gmina wydaje się zadowolona z siebie… [NO COMMENTS]

Od wydawcy:

Nie wiem jeszcze, ile trzeba na remont? Pewnie dużo. Ja daję 100 zł! Na pewno trzeba będzie więcej. Zorganizujemy na portalu zbiórkę! Uzbieramy tyle, ile trzeba na ten remont!  Howgh!

Działamy! 😉

Karol Manys




8 Comments

  1. I tutaj mamy patologiczną sytuację . 500 plus dla bezrobotnych nigdy , jeden rodzic powinien pracować , chyba że ktoś samotnie wychowuje lub inne podobne przypadki . Świadczenia socjalne tylko w sytuacji uzasadnionej , amerykański kapitalizm tego u nas brakuje . A ten artykuł to przykład dlaczego ten portal ma duże zaplecze i powinien funkcjonować. Pan redaktor minus za poparcie byłego wójta , a reszta plusy . I jeszcze raz zapytanie o możliwość napisania artykuły o zarobkach radnych w innych gminach , oczywiście tych zadłużonych w mniejszym stopniu.
    Pzdr
    Wojtas

  2. Matki dzieci niepelnosprawnych skladajac wniosek o przyznanie dodatkowych godzin rechabilitacji slysza,ze nie.ma szans,nie ma.pieniedzy I koniec.Nic,naprawde nic dla.ludzi,ciagle.pod.gore

  3. piękne zdjęcie ;] było robić jak droga zablokowana .Ani dentysta nie ma parkingu ,ani Gmina ino kasę brać jedno jak i drugie ,moze nowa rada coś z tym zrobi .

Komentowanie jest wyłączone.