Co gadacie? Dziadek miał wodę! Przynajmniej zdaniem GOPS!

2.6
(11)

A dzięki Waszym interwencjom wiemy, ile wydają i ile zarabiają w GOPS.

Co gadacie? Dziadek miał wodę! Przynajmniej zdaniem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zaczęło się od interwencji jednego z Czytelników. W czasie ostatniego skażenia zwrócił on uwagę, że ludzi starszych i samotnych nie tylko nikt nie poinformował o zagrożeniu, ale też nikt im nie dostarczał wody zdatnej do picia. Możecie o tym przeczytać TUTAJ.

Wiele było na ten temat komentarzy. My natomiast postanowiliśmy zadać kilka pytań. Takich na przykład jak:

  1. ile osób pracuje w GOPS w Łapanowie
  2. jaka jest średnia pensja w GOPS
  3. jaki jest roczny budżet ośrodka
  4. ilu ośrodek ma podopiecznych
  5. jakie działania zostały podjęte przez ośrodek, by przy obecnym skażeniu wody zabezpieczyć osoby starsze, samotne, niedołężne i niepełnosprawne w wodę zdatną do użytku?

No i tak sprawa się wydała…

Dlaczego pytaliśmy o GOPS? Ano dlatego, że to on odpowiada za opiekę nad starszymi i niedołężnymi. To oni biorą pieniądze za to, że w takich sytuacjach jak skażenie wodociągu ich podopieczni nie będą musieli pić nieświadomie skażonej wody.

Co się okazuje?

W GOPS Łapanowie pracuje obecnie siedem osób. Trzy z nich zajmują się świadczeniami rodzinnymi. Kolejne trzy to pracownicy socjalni, którzy pracują w terenie. Do tego dochodzi kierownik i księgowa.

Średnia pensja w GOPS nie jest niska! To 3.048,73 na rękę.

Roczny budżet GOPS może robić wrażenie. To około 13 mln zł. Ale trzeba pamiętać, że to nie tylko pensje, ale też wszystkie świadczenia, czyli np. 500+.

No dobrze… To ilu podopiecznych ma łapanowski GOPS?

Okazuje się, że ok. 260. Znaczy to, że jeden pracownik ma pod opieką średnio ponad 37 osób. A jeśli wziąć pod uwagę, że w terenie pracują tylko trzy osoby – wychodzi prawie 87.

Ponadto (GOPS – przyp. red.) przyjmuje rocznie w ramach świadczeń rodzinnych, wychowawczych, pielęgnacyjnych, dobry start około 4,5 tys. wniosków – dowiadujemy się z ośrodka.

OK, co zatem GOPS robił podczas skażenia? Dlaczego w Łapanowie były osoby, które nie miały wody zdatnej do picia?

Oto odpowiedź GOPS:

GOPS dowoził wraz z pracownikiem UG w pierwszym dniu wodę dla osób będących pod opieką GOPS, a którym rodzina nie była w stanie we własnym zakresie zabezpieczyć dostarczenia wody. W pozostałe dni na podstawie listy z GOPS robił to pracownik UG.

Oto odpowiedź

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.6 / 5. Głosy: 11

Oceń jako pierwszy!
3 Comments

  1. Tyle osób tam pracuje a jeśli pójdzie się coś załatwić to jedna pani nie wie jak i proszę przyjść jak koleżanka będzie bo ja nie wiem jak to się robi- takie odpowiedzi słyszałam osobiście; pomijając fakt że dokument potrzebuje na już a pani która może to załatwić jest na wolnym i będzie za tydzień; ludzie czy tak ma to wyglądać i za co te panie biorą takie pieniądze; i czy rzeczywiście potrzeba ich tam aż tyle osób????

  2. Fajna ta praca w GOPS. Taka nie wymagająca za wiele myślenia…. Nie wiem, za co te Panie biorą pieniądze, bo jeśli resztę ograniają jak wnioski to szkoda mówić. Dzwoni do mnie telefon: „X, ja dzwonię z GOPS. Mam od Państwa wniosek, ale coś mi się nie zgadza w porównaniu z poprzednim” Ja: tak, korektę wysyłano do Państwa pół roku temu” Chwila cisz…..”a, rzeczywiście był”. Kilka razy już mi się zdarzyło, że po złożeniu wniosku elektronicznie po kilku dniach dzwonię, by poinformować panie, że wpłynął im wniosek. Zwykle jest zdziwienie „a, faktycznie!”….

  3. a skoro dziadek to gdzie rodzina? skoro dziadek ; a opiekuńcze na dziadka biorą , to za to mu wody darmowy nie dowiozą ?na to chyba tylko Jaworowicz i pozabierać co niektórym żeruje na państwie kosztem dziadków ]]]są tacy co dziadkom renty zabierają i mówią jacy biedni . Tak jak po dary pod kościół przyjeżdzają same takie biedne auta . wstyd wstyd !!!

Komentowanie jest wyłączone.