Choinka w Łapanowie. Będzie pięknie przystrojona!

Fot. Czytelniczka
4.2
(9)

Najpierw rano przyszła wiadomość, że wójt nie ma nic przeciw ozdobieniu choinki na łapanowskim Rynku. Następnie sprawa potoczyła się już błyskawicznie.

Choinka w Łapanowie będzie pięknie przystrojona! Jej ubieranie przez mieszkańców w najbliższy piątek o godz. 16.00.

Na pomysł, by mieszkańcy wspólnymi siłami przystroili skromna choinkę, jaka stanęła na łapanowskim Rynku wpadła jedna z Czytelniczek. – Mam dość stękania – napisała i zaproponowała akcję „Choinka”. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Propozycja od razu zaskarbiła sobie przychylność wielu z Was. Część osób obawiało się jednak jak na tę akcję zapatruje się wójt? Tymczasem nie było wiadomo, co Andrzej Śliwa myśli o akcji i czy nie będzie miał pretensji?

Dobra wiadomość nadeszła dziś rano. Tuż przed 9. przyszła wiadomość od Czytelniczki, która wymyśliła akcję:

właśnie skończyłam rozmawiać z Panem Wójtem!!! Pomysł mu się bardzo spodobał i mamy pełne poparcie jak i przyzwolenie na ubranie choinki!!!

Dalej wypadki potoczyły się już błyskawicznie. Okazało się bowiem, że akcja może liczyć nie tylko na przychylność wójta, ale też strażaków.

OSP pomoże! W piątek o godz 16. przyjadą👏👌
Sklep Delikatesy Centrum także zgodził się żeby przy wejściu leżał karton i każdy kto chce może przynieść ozdoby, które powiesimy nawet uroczyście w piątek o 16!

Zapowiada się nawet skromny poczęstunek. Ale i na tym nie koniec! Do akcji włączyła się też znana wszystkim w Łapanowie pracownia „Hetman” z Ubrzeży, która robi zabawki ze sklejki. Zadeklarowała, że specjalnie na tę okazję zrobi 60 sztuk okolicznościowych ozdób z napisem „Łapanów”. TUTAJ.

Po południu na Facebooku pojawiło się wydarzenie „Akcja Dekoracja”. Kiedy? W najbliższy piątek o godz. 16.

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4.2 / 5. Głosy: 9

Oceń jako pierwszy!
9 Comments

 1. Mam nadzieję, że w ramach tej akcji organizatorzy zobowiązali się również do rozebrania choinki i posprzątania po wszystkim.

  • Słucham Cię uprzejmie bardzo??? A to nie jest jasne, że choinka będzie sprzątana razem z ozdobami? I że będzie to robić gmina??? Bez dodatkowych kosztów. Naprawdę masz z tym kłopot?
   Powiedzmy tak: zbliżają się święta i nie wypada się złościć na innych! Owszem, ciśnienie mi się podniosło. I najpierw pomyślałem, że ten komentarz pozostawię bez odpowiedzi. Ale nie, nie zostawię, bo nie wytrzymam. Nie wytrzymam! Bo jednak są jakieś granice!
   No więc tak. Sytuację mamy taką: gmina nie spełnia oczekiwań Mieszkańców. Mieszkańcy postanowili więc przestać stękać i wzięli sprawę w swoje ręce. Nie oglądając się na gminę! Za własne pieniądze i we własnym, prywatnym czasie postanowili się zaangażować, włożyć wysiłek, prywatny czas, pieniądze i emocje… I Ty, przepraszam, o co pytasz? Bo nie do końca rozumiem. Kto będzie to sprzątał? Jak to kto? Gmina!!! TY!
   Co więcej, ci ludzie zaangażowali innych! Co w tym kierunku zrobiłeś? Tak brzmi moje pytanie!
   Napiszę tak: jest głupota zwykła, głęboka i ta NIEZWYKŁA! Ta niezwykła powinna być napiętnowana!
   No więc rozumiem, że komentarz nie był do końca przemyślany…
   Razem ze wszystkimi zaangażowanymi w akcję dekorowania łapanowskiej choinki życzymy Ci pogodnych świąt! Przy ładnie udekorowanej choince!
   Najlepszego na święta! 😉

   • Mi osobiście piękne drzewko wystrojone w światełka w zupełności wystarcza, nie mam problemu z tą inicjatywą wydaje mi się że ten atak na moje zapytanie jest lekko przesądzony. Po prostu chciałam się upewnić czy organizatorzy przemyśleli wszystkie aspekty tej akcji również te z dostosowaniem ozdób do warunków atmosferycznych i tych związanych z uprzątnięciem ozdób po okresie świątecznym. Tyle w temacie. Dziękuje za wyjaśnienie sytuacji.

    • To ja Cię upewniam! Będzie sprzątać gmina! Czyli również poniekąd Ty! Możesz się włączyć, czuj się zaproszona!
     Czy przemyśleli wszystkie aspekty? Tak, przemyśleli wszystkie aspekty! Wystarczy czytać, by to wiedzieć! Bo pragnę przypomnieć, że od początku apelowali, by ozdoby się nie rozbijały! Mało tego, choć uważam że to zbytek łaski, zdobienie drzewka się nie zaczęło dokąd zgody na to nie wyraził wójt! Jakieś pytania jeszcze? Wątpliwości?
     Wierzę, że dowiesisz swoją ozdobę 😉
     Wszystkiego świątecznego!

  • Wójt gminy zapewnił mnie, że ozdoby zostaną ściągnięte i schowane na przyszły rok. Także ORGANIZATORZY POMYSLELI JAK WIDAC O WSZYSTKIM!
   WESOLYCH SWIAT ZYCZE i więcej pogody ducha i życzliwości życzę!

 2. Mam nadzieję, że w ramach tej akcji organizatorzy zobowiązali się również do rozebrania choinki i posprzątania.

 3. Panie redaktorze od początku mogłam liczyć na Pana na rozgłos na świetne czytelne artykuły, na udostępnianie postów i poparcie , ktore napedzalo mnie do działania. Był moment że totalnie zwatpilam bo zdawałam sobie sprawę że ja jedna przeciwko wszystkim mogę nie podołać! Poparcie wydawało się być duże, ale spoglądając na w dalszym ciągu pusta choinkę mój zapał malał i wtedy pojawiła się wiadomość od firmy „Hetman pracownia wyroby ” i wszystko potoczylo sie blyskawicznie! Wspólnie opracowaliśmy szczegóły padły kolejne pomysły o których nawet nie snilam i ” masz babo placek ” ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu!
  Serdecznie zapraszamy wszystkich !!!!
  Przy okazji uchylam rąbka tajemnicy i tak:
  – nie jestem nikim z zarządu gminy
  – nie mam nic wspólnego z polityką
  – i tu zaskocze Was wiecie kim jestem? : jestem żona i mama trójki dzieci , która pokochała Łapanów ktora kocha góry ktora kocha wieś A Święta Bożego Narodzenia są dla mnie najpiękniejsze na świecie!
  Miło mi pozdrawiam Serdecznie i liczę na Was w piątek o godzinie 16:00!
  Z pozdrowieniami
  Edyta Sitek

  • Super akcja. Ogromne podziękowania i dla Ciebie, i dla chłopaków z Hetmana. Jesteście wielcy!
   Oby się udało. Ja niestety nie dam rady dojechać w piątek ale przyjemność po mojej stronie 😉

Komentowanie jest wyłączone.