Chcą budować oczyszczalnię, a ludzie na to: NIE!

Sprawa budowy oczyszczalni na Lubomierzu musiała się oprzeć o radę gminy. Chcą budować oczyszczalnię, a ludzie na to: nie!

Na ostatniej sesji rady gminy stanęła sprawa budowy oczyszczalni na Lubomierzu. 51 mieszkańców złożyło tam sprzeciw wobec planów budowy przez System-Drob nowoczesnej oczyszczalni ścieków. Co ciekawe, ludzie protestują mimo, że gmina, która jest tak doświadczona przez wieloletnie zaniedbania ze ściekami, nie musi do tego dokładać ani złotówki. Inwestycję w całości chce przeprowadzić prywatna firma za swoje własne pieniądze. Po to, by nie truć środowiska jak inny znany zakład z Łapanowa.

Mimo to wywołuje to sprzeciw 51 mieszkańców Grabia, Lubomierza i Kępanowa. Ludzie boją się, że zakład będzie wypuszczał do Stradomki ścieki w Grabiu. Co zresztą jest prawdą, bo tam właśnie ma mieć ujście kolektor odprowadzający oczyszczoną wodę.

Sprawa stanęła na ostatniej sesji rady gminy. Radni nie zgodzili się na szczęście, że wójt wykazał się w tej sprawie bezczynnością. Stwierdzili natomiast, że System-Drob powinien wyjaśnić ludziom, na czym ma polegać inwestycja.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:




12 Comments

 1. Powiedzcie mi proszę bo trochę jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić . Kto podejmuje takie idiotyczne decyzje o pozwoleniu na wybudowaniu tak wielkiego zakładu bez oczyszczalni. Przecież to jest chore w tym państwie polskim. I chyba w gminie Łapanów jest więcej mieszkańców którzy tez powinni się odnieś do tego czy chcą oczyszczalni z prawdziwego zdarzenia. Skąd te 51 osób wie jaka jest obecnie technologia oczyszczania. Ciekawe tez jest czy też faktycznie i sumiennie oddają swoje ścieki ….. Wystarczy się przejechać autem ( nie wspomnę iść piechota w czasie pory deszczowej)…..

 2. Powiedzcie mi proszę bo trochę jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić . Kto podejmuje takie idiotyczne decyzje o pozwoleniu na wybudowaniu tak wielkiego zakładu bez oczyszczalni. Przecież to jest chore w tym państwie polskim. I chyba w gminie Łapanów jest więcej mieszkańców którzy tez powinni się odnieś do tego czy chcą oczyszczalni z prawdziwego zdarzenia. Skąd te 51 osób wie jaka jest obecnie technologia oczyszczania. Ciekawe tez jest czy też faktycznie i sumiennie oddają swoje ścieki ….. Wystarczy się przejechać autem ( nie wspomnę iść piechota w czasie pory deszczowej)…..

  • Czasem warto poświecić trochę czasu i zorientować się w temacie a nie głupio komentować
   Tak czysta woda jak z oczyszczalni w Kobylcu ? Jedna nie działa jak należy ale dwie już tak ?

  • Właśnie problem jest w tym, że teraz będą wpuszczać ścieki do rzeki! Zresztą szkoda się sprzeczac z kims, kto temat zna z portalu „Mój Łapanów”. Z całym szacunkiem, ale naprawdę, to nie jest widzi mi się mieszkancow. Nikt nikomu nie chce robić na zlosc bezpodstawnie. Po prostu jesteśmy bliżej i bliżej znamy dodtychczasowe kombinacje tej firmy… Naprawdę ciężko jest nam zamydlic oczy, że będzie tak jak na papierku, skoro niejedno już te oczy widziały. Widać lepiej w tej gminie siedzieć cicho i nie interweniować w sytuacjach, które wydają nam się niepewne, bo zostanie się za to okrzykniętym NIEMADRYM. Nie chciałabym tylko za rok byc zmuszona wrzucić filmiku z podpisem „A nie mówiłam”…

 3. Widocznie policzyli,że taniej wyjdzie u siebie wybudować oczyszczalnię niż gonić beczkowóz kilka czy kilkanaście razy na dobę (diesel nie tanieje). Swoją drogą spaliny z setek litrów paliwa dziennie też w cudowny sposób nie znikają tylko my je wdychamy. I ja i ty też.
  A przy okazji… Ludzie kiedy sie nauczycie palić w tych piecach?? Zima dawno minęła a jak przyjdzie wieczór to smród taki jakby minus 30 miało być. Tynki srynki,kostki,kute bramy, 3 graty pod stodołą ale smród jak był tak jest.
  Zdrowia!

 4. Rozumiem ludzi bo żadna oczyszczania nie działa ze stuprocentową sprawnością a do tego jeszcze jakieś awarię oni mają bardzo dużo Przerób ścieków wywożą 200 300 kubików dziennie więc tyle ścieków oczyszczonych bo przecież nie wody będzie wypływało do rzeki.

  • Dramat komentarz żaden samochód nie spełnia normy euro 7 w dieslu w ciężarówek po naszej gminie jeździ w opór . Ludzie jak będziecie zawsze przeciwko wszystkim pomysłom tu nic się nie zrobi bo będzie zawsze za głośno itp .
   Pzdr Wojtas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.