Chcą budować oczyszczalnię, a ludzie na to: NIE!

0
(0)

Sprawa budowy oczyszczalni na Lubomierzu musiała się oprzeć o radę gminy. Chcą budować oczyszczalnię, a ludzie na to: nie!

Na ostatniej sesji rady gminy stanęła sprawa budowy oczyszczalni na Lubomierzu. 51 mieszkańców złożyło tam sprzeciw wobec planów budowy przez System-Drob nowoczesnej oczyszczalni ścieków. Co ciekawe, ludzie protestują mimo, że gmina, która jest tak doświadczona przez wieloletnie zaniedbania ze ściekami, nie musi do tego dokładać ani złotówki. Inwestycję w całości chce przeprowadzić prywatna firma za swoje własne pieniądze. Po to, by nie truć środowiska jak inny znany zakład z Łapanowa.

Mimo to wywołuje to sprzeciw 51 mieszkańców Grabia, Lubomierza i Kępanowa. Ludzie boją się, że zakład będzie wypuszczał do Stradomki ścieki w Grabiu. Co zresztą jest prawdą, bo tam właśnie ma mieć ujście kolektor odprowadzający oczyszczoną wodę.

Sprawa stanęła na ostatniej sesji rady gminy. Radni nie zgodzili się na szczęście, że wójt wykazał się w tej sprawie bezczynnością. Stwierdzili natomiast, że System-Drob powinien wyjaśnić ludziom, na czym ma polegać inwestycja.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 0 / 5. Głosy: 0

Oceń jako pierwszy!
12 Comments

 1. Powiedzcie mi proszę bo trochę jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić . Kto podejmuje takie idiotyczne decyzje o pozwoleniu na wybudowaniu tak wielkiego zakładu bez oczyszczalni. Przecież to jest chore w tym państwie polskim. I chyba w gminie Łapanów jest więcej mieszkańców którzy tez powinni się odnieś do tego czy chcą oczyszczalni z prawdziwego zdarzenia. Skąd te 51 osób wie jaka jest obecnie technologia oczyszczania. Ciekawe tez jest czy też faktycznie i sumiennie oddają swoje ścieki ….. Wystarczy się przejechać autem ( nie wspomnę iść piechota w czasie pory deszczowej)…..

 2. Powiedzcie mi proszę bo trochę jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić . Kto podejmuje takie idiotyczne decyzje o pozwoleniu na wybudowaniu tak wielkiego zakładu bez oczyszczalni. Przecież to jest chore w tym państwie polskim. I chyba w gminie Łapanów jest więcej mieszkańców którzy tez powinni się odnieś do tego czy chcą oczyszczalni z prawdziwego zdarzenia. Skąd te 51 osób wie jaka jest obecnie technologia oczyszczania. Ciekawe tez jest czy też faktycznie i sumiennie oddają swoje ścieki ….. Wystarczy się przejechać autem ( nie wspomnę iść piechota w czasie pory deszczowej)…..

 3. Powinni wybudować mimo sprzeciwu mieszkańców, bezpieczeństwo gminy jest ważniejsze. Chyba ze chcecie pic strutą wodę.

 4. Nie ma słów do ludzi którzy zamiast sie cieszyć ze bedzie czysta woda bo taka wychodzi z oczyszczalni to stają okoniem.

  • Czasem warto poświecić trochę czasu i zorientować się w temacie a nie głupio komentować
   Tak czysta woda jak z oczyszczalni w Kobylcu ? Jedna nie działa jak należy ale dwie już tak ?

  • Właśnie problem jest w tym, że teraz będą wpuszczać ścieki do rzeki! Zresztą szkoda się sprzeczac z kims, kto temat zna z portalu „Mój Łapanów”. Z całym szacunkiem, ale naprawdę, to nie jest widzi mi się mieszkancow. Nikt nikomu nie chce robić na zlosc bezpodstawnie. Po prostu jesteśmy bliżej i bliżej znamy dodtychczasowe kombinacje tej firmy… Naprawdę ciężko jest nam zamydlic oczy, że będzie tak jak na papierku, skoro niejedno już te oczy widziały. Widać lepiej w tej gminie siedzieć cicho i nie interweniować w sytuacjach, które wydają nam się niepewne, bo zostanie się za to okrzykniętym NIEMADRYM. Nie chciałabym tylko za rok byc zmuszona wrzucić filmiku z podpisem „A nie mówiłam”…

 5. Widocznie policzyli,że taniej wyjdzie u siebie wybudować oczyszczalnię niż gonić beczkowóz kilka czy kilkanaście razy na dobę (diesel nie tanieje). Swoją drogą spaliny z setek litrów paliwa dziennie też w cudowny sposób nie znikają tylko my je wdychamy. I ja i ty też.
  A przy okazji… Ludzie kiedy sie nauczycie palić w tych piecach?? Zima dawno minęła a jak przyjdzie wieczór to smród taki jakby minus 30 miało być. Tynki srynki,kostki,kute bramy, 3 graty pod stodołą ale smród jak był tak jest.
  Zdrowia!

 6. Rozumiem ludzi bo żadna oczyszczania nie działa ze stuprocentową sprawnością a do tego jeszcze jakieś awarię oni mają bardzo dużo Przerób ścieków wywożą 200 300 kubików dziennie więc tyle ścieków oczyszczonych bo przecież nie wody będzie wypływało do rzeki.

  • Dramat komentarz żaden samochód nie spełnia normy euro 7 w dieslu w ciężarówek po naszej gminie jeździ w opór . Ludzie jak będziecie zawsze przeciwko wszystkim pomysłom tu nic się nie zrobi bo będzie zawsze za głośno itp .
   Pzdr Wojtas

Komentowanie jest wyłączone.