Centrum Kształcenia, molestowanie w Zespole Szkół, zdjęcie szkoły i… paragraf 212. Szokująca wymiana maili!

Budynek Zespołu Szkół w Łapanowie Fot. MójŁapanów

NO COMMENTS – tę sprawę zostawiamy bez komentarza! Wnioski wyciągajcie sami!

30 maja o godzinie 17.25 na maila kontakt@mojlapanow.pl otrzymaliśmy następującą korespondencję (temat – usunięcie zdjęcia szkoły)

Oto treść wiadomości:

Dotyczy artykułu z dnia 20.05.2018 r na stronie mój łapanów. Konkretnie zdjęcia szkoły. To nie jest już ZS w Łapanowie, ZS w Łapanowie nie istnieje. Jest CKZIU nowa placówka, która z tą sprawą nie ma nic wspólnego. Wrzucanie zdjęcia budynku szkoły  CKZiU  naraża szkołę na poniżenie w opinii publicznej oraz utratę zaufania .w okresie rekrutacji do szkoły. Proszę o usunięcie zdjęcia i sprostowanie na stronie mój łapanów..

Podstawa prawna

Niemniej jeżeli którakolwiek z tych osób dojdzie do wniosku, że wpis ją obraził, ma do dyspozycji dwa artykuły z Kodeksu karnego (dalej: K.k.), do których mogłaby się ewentualnie odwołać. Przestępstwo zniesławienia uregulowane jest w art. 212 K.k. Zgodnie z jego treścią „kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku”.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie

Łapanów 32
32-740 Łapanów
tel. 14 685-34-19
mail: ckziulapanow@gmail.com

A oto odpowiedź naszego wydawcy (nadana po rozmowie telefonicznej z dyrektrorem szkoły) o godz. 18.40 31 maja:

Szanowni Państwo,

na skutek telefonicznej rozmowy z Panem Dyrektorem Budzynem przyjmuję, iż poniższy mail jest efektem piramidalnego nieporozumienia. Maila uznaję więc za niebyły. Gdybym bowiem miał go potraktować poważnie, oznaczałoby to, że osoby, które go pisały (rozumiem kadra CKZiU) w żenujący sposób nie rozumieją reguł, jakimi się rządzi demokratyczne społeczeństwo i państwo prawa, jakim jest Polska.

Szanowni Państwo,

co najmniej od 1989 roku, a więc od 29 lat Polska jest krajem demokratycznym, w którym nie ma cenzury i obowiązuje konstytucyjna gwarancja wolności słowa oraz prawa do informacji. Obowiązują też pewne pisane i niepisane reguły funkcjonowania wolnych mediów. Póki co nie ma w Polsce zakazu fotografowania i publikowania zdjęć obiektów budowlanych. Polska to nie Korea Północna! Na samym wstępie proszę więc sobie wybić z głowy, że zdjęcie zostanie usunięte! Ja je wykonałem, ja dysponuję prawami autorskimi do niego i to ja będę decydować kiedy i gdzie może ono być publikowane! Czy to się Państwu podoba, czy nie, fotografia przedstawia budynek dawnego zespołu szkół w Łapanowie, CKZiU jest natomiast jego następcą prawnym. Tak, w świetle materiału z 20 maja oraz informacji, jakimi dysponuję historia tej szkoły ma przykre elementy!

W związku z powyższym nie życzę sobie straszenia paragrafem 212 KK! Owszem, taki paragraf obowiązuje i jak w każdym wolnym kraju każdy ma prawo z niego skorzystać. Musi się jednak liczyć z faktem odpowiedzialności karnej za informowanie o przestępstwach, które nie miały miejsca. Musicie też Państwo wiedzieć i jak rozumiem to wiecie, że używanie tego paragrafu, szczególnie wobec mediów, od lat spotyka się z najwyższą dezaprobatą społeczną.

Poważne potraktowanie poniższego maila musiałoby oznaczać, że o całej sprawie powinienem natychmiast poinformować i poprosić o interwencję, nagłośnienie i objęcie ochroną przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Fundację Helsińską oraz cały szereg innych instytucji, które interesują się tego typu sprawami. Nie wyrażam bowiem zgody na próby kneblowania ust mediom, choćby tak małym jak portal „Mój Łapanów”!

Poważne potraktowanie poniższego maila oznaczałoby też konieczność poinformowania o tym innych mediów, organu prowadzącego szkołę oraz nadzoru pedagogicznego – ze względu na poważną obawę czy kadra jest w stanie zapewnić młodzieży właściwą ochronę przed sytuacjami takimi jak opisywana w materiale z 20 maja.

Szanowni Państwo,

o ile mi wiadomo, po publikacji materiału w szkole nie został przeprowadzony instruktaż dla młodzieży, co należy zrobić, jak się zachować i jak się bronić w przypadku ewentualnego zetknięcia się z równie nagannymi sytuacjami jak to miało miejsce kilkanaście lat temu w zespole szkół. Z relacji, jakimi dysponuję jasno wynika, że zachowanie pana […] przez wiele lat było w szkole tajemnicą „poliszynela”. I to zarówno wśród kadry, jak i młodzieży. Z tą uwagą, że młodzież wzajemnie się o tym ostrzegała, kadra zaś nie reagowała! Niestety, reakcja ówczesnej kadry szkoły, a właściwie brak tej reakcji, nawet dziś każe postawić pytanie czy nawet po latach nie należałoby powiadomić prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez ówczesnego dyrektora szkoły i ówczesnych nauczycieli – ze względu na niedopełnienie ciążących na nich obowiązków ochrony uczniów i brak ich właściwej reakcji na zaistniałą sytuację (jakby nie było, byli funkcjonariuszami publicznymi, na których ciąży obowiązek poinformowania odpowiednich organów, jeśli tylko powezmą wiedzę o możliwości popełnienia przestępstwa). A przypominam, że nie rozmawiamy o incydentalnym, jednorazowym zdarzeniu, ale sytuacji, która była w szkole (poprzedniku CKZiU) tolerowana i prawdopodobnie tuszowana przez co najmniej kilkanaście lat. Na pewno zaś nie spotkała się z właściwą reakcją osób za to odpowiedzialnych – co najmniej od połowy lat 80. XX wieku (dysponuję tu konkretnymi relacjami konkretnych osób, które w razie potrzeby są skłonne zeznawać na tę okoliczność w sądzie) do początku lat 2000.

Szanowni Państwo,

proszę sobie również uświadomić, że poważne potraktowanie przeze mnie poniższego maila oznaczałoby konieczność umieszczenia na portalu, którego jestem wydawcą OSTRZEŻENIA dla potencjalnych kandydatów do tej szkoły oraz ich rodziców (właśnie ze względu na trwający okres rekrutacji), by zastanowili się trzy razy, zanim zdecydują się iść do tej szkoły. Wyrażona w mailu reakcja kadry na publikację kompromitujących faktów z przeszłości placówki jednoznacznie wskazuje bowiem na to, że w sytuacji, gdyby komukolwiek przyszło jeszcze do głowy zachowywać się wobec młodzieży tak jak to przed laty robił pan […], młodzież i rodzice nadal nie tylko nie mogą liczyć na właściwą reakcję nauczycieli, ale wręcz powinni się obawiać, że sprawa nadal będzie bagatelizowana i tuszowana!

Czy szkoła naraziła się na utratę zaufania? Tak, naraziła się – sama, poprzez brak właściwej reakcji i tolerowanie sytuacji jak opisywane w materiale. Co powinna w tej sytuacji zrobić? Powinna się do tego przyznać, przeprosić za to publicznie (mimo, że miało to miejsce przed laty i dotyczy placówki o innej nazwie), jednoznacznie odciąć i pokazać, że zrobi wszystko, by taka sytuacja już nigdy nie zaistniała. Tylko to gwarantuje jej odzyskanie twarzy – nie drodzy Państwo, nie straszenie kogokolwiek paragrafem 212!

Ze swej strony deklaruję, że po otrzymaniu tego typu oficjalnego oświadczenia szkoły wraz z zapewnieniem, iż we wszystkich klasach zostaną przeprowadzone stosowne pogadanki dla młodzieży jak się bronić i jak reagować na ewentualne zetknięcie się sytuacjami wskazującymi na możliwość molestowania (i to zarówno ze strony kadry jak i kolegów) – na portalu, którego jestem wydawcą oświadczenie to zostanie umieszczone wraz z informacją, że jest to szkoła godna najwyższego szacunku i zaufania – właśnie dlatego, że ma tak przykre doświadczenia z przeszłości, ale umie z nich wyciągać właściwe wnioski!

Czekam ma maila z takim oświadczeniem! Proszę pokazać, że jesteście Państwo mądrymi ludźmi!

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostaję do dyspozycji.


Łączę wyrazy szacunku

Karol Manys
Wydawca portalu
www.mojlapanow.pl

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
54 Comments

 1. Po co ten artykuł i w jakim celu? Wysłanie emalia do redakcji to materiał na artykuł? Czy każdy e mail do wydawcy to kolejny artykuł? Żenada

 2. Szanowni Państwo,
  dajmy już proszę spokój! Po prostu zamknijmy tę niezwykle przykrą dla wszystkich sprawę! Wyciągnijmy z niej wlaściwe wnioski! Tu jest potrzebne nowe życie!
  Ofiary mają możliwość składania stosownych skarg!
  Błogosławieni miłosierni, albowiem…!
  I niech to się zwyczajnie już więcej NIE POWTÓRZY!
  https://www.youtube.com/watch?v=joBSdPV3oMo

 3. Mają przeprosić. Skoro jedna nauczycielka umiała zareagować a całej reszcie udzielił się efekt karpia, niech w końcu przemowia ludzkim głosem. Tu żyją i mieszkają uczniowie, którzy doznali krzywd. Ich dzieci chodzą do szkoły, w której uczy cały czas ta sama kadra sprzed lat.

  • Wstyd powinno być Tobie. Bo rzeczywiście, pisanie takich komentarzy, to jest CIĘŻKI WSTYD!
   O głosy osób o takim podejściu rzeczywiście nie mam zamiaru walczyć – pozbawione by to było jakiegokolwiek sensu!
   Jeśli nie widzisz w całej tej sytuacji nic niestosownego, a nie, przepraszam, niestosowne jest moje zachowanie…
   Nauczyciel molestujący uczennice i wykorzystujący uczniów to bohater! A postawa kadry, która o tym wie i nie reaguje godna jest najwyższej pochwały!
   Sorry, ale mnie to żenuje! Winszuję więc podejścia! Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ nie znajdziemy jednak wspólnego języka!
   Pozostaje nam się więc pięknie różnić! Ty będziesz nadal uważać, że wszystko było normalnie i nic się nie stało, a ja pozostanę przy swoim zdaniu, że to głęboka PATOLOGIA – coś bez nazwy!
   Gdyby to ode mnie zależało, to ja bym się naprawdę bardzo poważnie zastanowił czy placówki, w której panują takie zwyczaje i uznawane są za normalne, nie lepiej byłoby po prostu „zaorać”, albo wręcz zamknąć – ze względu na bezpieczeństwo uczniów! Serio!

    • Nie mam zamiaru reagować na wszystkie komentarze 😉 Poproszę o jasne pytanie – jeśli umiem, to odpowiem!

     • proszę odświeżyć pamięć… a tam jest zawarte pytanie , które jest tylko namiastką innych… może odpowie pan tym ludziom prosto w twarz, powiedza panu o przeszłosci, chyba ,ze już sobie coś przypominamy… a tak na marginesie to możemy zacząc od początku… nikt nie jest kryształowy…

     • To zacznijmy! Czyli jak brzmi pytanie, wątpliwość? Bo jeśli chodzi o kontrowersje dotyczące Tele2, nie bardzo rozumiem czemu mnie o to pytasz?
      O holokauście, donoszeniu na SB, aferze „Żelazo”, FON, FOZZ i ArtB też wiem stosunkowo niewiele… Może najwięcej o FOZZ i ArtB 😉 Dość sporo o aferze Rywina i hazardowej. Akurat o Tele2 niewiele. Czyli jak brzmi pytanie i o co pytasz? Bo jeśli padłeś(aś) ofiarą, bardzo mi przykro, ale nie bardzo rozumiem kontekst, wycieczki dotyczące „krysztalistej” przeszłości i co to ma wspólnego z tuszowaniem molestowania w szkole? Nie, agentem Tele2 nie byłem!

     • No więc bardzo dokładnie przeszukałem i na temat Tele2 w Łapanowie nic nie znalazłem.
      Przepszam, o wabieniu staruszków na „hipersoniczne garnki”, „ultraboskie odkurzacze” i „uleczające koce” w Domu Kultury wiem, ale o Tele2 nie 😉
      Więc albo napiszesz jaśniej (kontakt@mojlapanow.pl), albo zakończmy ten wątek 😉
      Pozdrowienia!

     • tele2 ludzie w Łapanowie pamiętają od wymysłowa w głąb miejscowosci… przeciez pan zna bardzo dobrze Łapanów, chociaż wyprowadził sie wczesniej do zagórzan… a ludzie znają pana i tez opowiedza… a po co taki górnolotny tok myślenia o holokauscie…itp… przeciez skupiamy się na gminie…i ludziach , którzy tu cały czas mieszkaja a nie tylko bywaja za mostkiem

     • Do rzeczy proszę! Bo ciągle nie wiem o co Ci chodzi i trochę szkoda czasu na dalsze pisanie bez sensu 😉
      Jeśli padłeś(aś) ofiarą Tele2, bardzo mi przykro! Oznacza to, że w gminie trzeba zrobić wreszcie dyżury prawnika, żeby to się nie potórzyło. A gdyby się powtórzyło, to żeby ludzie mieli kogo zapytać jak sobie z tym radzić!
      Jest facet, który bierze w UG pieniądze za obsługę prawną gminy więc niech w razie potrzeby pomaga też mieszkańcom! Proste! Do dyspozycji jest też UOKiK i powiatowy rzecznik praw konsumenta w Bochni 😉
      Ale tak, powinien być ktoś taki z gminie i jeśli to będzie ode mnie zależeć – będzie! Więc jeśli o to Ci chodzi, to dzięki za uwagę!
      Przykro mi, ale o Tele2 w Łapanowie nic nie wiem. Sorry, ale nie jestem wszechwiedzącą wiedźmą Pleple 😉
      I muszę Cię jeszcze wyprowadzić z błędu. Nie „się” wyprowadził, tylko wyjechali tam moi rodzice. Ja miałem wtedy 3 latka 😉 Konkretnie zaś śp. Mama dostała w Zagórzanach mieszkanie, bo była tam nauczycielką. Ale od 1979 roku mieszkaliśmy w Krakowie. Na Bieżanowie, gwoli ścisłości 😉
      To wszystko, co mam na ten temat do powiedzenia!
      Pozdrowienia

 4. Właściwa reakcja szkoły to faktycznie powinno być wydane oświadczenie, w którym odcina się od „win nie zawinionych” bo i w tej szkole pracowały i pracują przyzwoici nauczyciele. A tego typu oświadczenie daje dowód na zamknięcie ust tym mówić zamierzają. Pozostaje pytanie kogo szkoła chce chronić?? Bo uczniów na pewno nie!!

 5. A ja nie wyobrażam sobie odpowiadania za błędy poprzedników… Każdy powinien brać odpowiedzialność za swoje czyny SAM! Dlaczego zatem obecna władza i personel szkoły mają przepraszać za nie swoje grzechy?

 6. Obrońcy dobrego imienia !!!.To właśnie dzięki nagłaśnianiu patologi kumoterstwa cynicznych układów w mediach tym uczciwym i słabszym wraca nadzieja na normalnośc nawet w zakłamanym Łapanowie.Ps.Dlaczego bronić nauczyciela zboczeńca i jego miejsce pracy gdzie aprobowano molestowanie dzieciaków ???.Jest wam wstyd było wtedy pomóc uczniom.

 7. Witam.
  Może na wstępie zaznaczę, że nie jestem z Łapanowa, okolic, i nieznam ludzi, ani historii byłej szkoły, ale brałem u Was ślub w zeszłym roku i mam jakiś sentyment do waszego miasteczka. Zaineresował mnie ten artykuł, a że czytam ze zrozumieniem (w odróżnieniu co do niektórych komentujących i władzę nowej szkoły) to postanowiłem napisać ten komentarz. Nie sądzę, żeby redaktor w jakikolwiek sposób szkalował nową szkołę (Centrum Kształcenia….). Proponuję tym co nie rozumieją tego artykułu, skorzystanie z oferty programowej tej szkoły (nowej/innej lecz w tym samym/ych budynku/ach), bo jak mówi stare porzekadło: na naukę nigdy nie jest za późno:) Pozdrawiam Redaktora – nie daj się zaszczuć, a matołom radził bym włączyć myślenie. Pozdrawiam Łapanów!

 8. Witam.
  Może na wstępie zaznaczę, że nie jestem z Łapanowa, okolic, i nieznam ludzi, ani historii byłej szkoły, ale brałem u Was ślub w zeszłym roku i mam jakiś sentyment do waszego miasteczka. Zaineresował mnie ten artykuł, a że czytam ze zrozumieniem (w odróżnieniu co do niektórych komentujących i władzę nowej szkoły) to postanowiłem napisać ten komentarz. Nie sądzę, żeby redaktor w jakikolwiek sposób szkalował nową szkołę (Centrum Kształcenia….). Proponuję tym co nie rozumieją tego artykułu, skorzystanie z oferty programowej tej szkoły (nowej/innej lecz w tym samym/ych budynku/ach), bo jak mówi stare porzekadło: na naukę nigdy nie jest za późno:) Pozdrawiam Redaktora – nie daj się zaszczuć, a matołom radził bym włączyć myślenie. Pozdrawiam Łapanów!

 9. piszesz ze nowa szkoła ma wydać oświadczenie ku przestrodze rekrutom to dla porównania mi się wydaje że Andrzej Duda czyli prezydent polski powinien wydać oświadczenie turystom że 30 lat temu był w polsce komunizm i żeby uważali planując urlop

  • Nie rozumiem… Jakiś absurd głosisz człowieku! Czy chcesz bronić molestanta? Czy skandalicznej głupoty maila z CKZiU (i nawet wiem, kto go wymyślił i dlaczego… – ale na razie bez nazwisk)! Bo nawet Pan Dyrektor się zgodził, że jest absurdalny… Czyli?

     • I jeszcze jedno… Musisz się zdecydowac pod jakim nickiem występujesz! Bo widzisz, Ty tego nie widzisz, ale to wszystko zostaje w systemie 😉

     • I nie tylko… Spoko, nie przetwarzamy żadnych danych osobowych o czym informujemy w naszej polityce. Ale jeśli zajdzie taka potrzeba to możemy 😉 Dwukrotnie natomiast mieliśmy atak ruskich botów, które nam „położyły” stronę. Dlatego stosujemy „pewne” zabezpieczenia. O ile można tu mówić o pewności 😉
      W szczególności dane mogą analizować: sąd albo odpowiedzialne za bezpieczeństwo służby. I żeby była pełna jasność – my w takich sytuacjach nie mamy nic do gadania!
      Bo akurat tajemnicy dziennikarskiej w sposób żelazny chronimy! Służby też to szanują!
      I powiedzmy, że TYLE! 😉

   • „Niestety, reakcja ówczesnej kadry szkoły, a właściwie brak tej reakcji, nawet dziś każe postawić pytanie czy nawet po latach nie należałoby powiadomić prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez ówczesnego dyrektora szkoły i ówczesnych nauczycieli – ze względu na niedopełnienie ciążących na nich obowiązków ochrony uczniów i brak ich właściwej reakcji na zaistniałą sytuację (jakby nie było, byli funkcjonariuszami publicznymi, na których ciąży obowiązek poinformowania odpowiednich organów, jeśli tylko powezmą wiedzę o możliwości popełnienia przestępstwa). A przypominam, że nie rozmawiamy o incydentalnym, jednorazowym zdarzeniu, ale sytuacji, która była w szkole (poprzedniku CKZiU) tolerowana i prawdopodobnie tuszowana przez co najmniej kilkanaście lat”. To cytat z pańskiego komentarza.
    W pierwszej kolejności należy wskazać, iż zgodnie z art. 304 § 1 k.p.k. „..każdy, kto dowiedział się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma obowiązek zawiadomić o tym fakcie prokuratora lub Policję…”.
    Wielce szanowny panie redaktorze, rozumiem, że ma pan dowody i zgłosi się pan to do odpowiednich organów ścigania? To jest test na pańską wiarygodność

    • Molestowanie nie jest przestępstwem ściganym z urzędu. Warto to sprawdzić zanim następnym razem napiszesz taki komentarz.
     Pozdrowienia

     • Wielce Szanowny Panie Redaktorze nie mam na myśli przestępstw penalizowanych w art. 197 k.k. i 198 k.k.ale tu cyt. „możliwości popełnienia przestępstwa przez ówczesnego dyrektora szkoły i ówczesnych nauczycieli – ze względu na niedopełnienie ciążących na nich obowiązków ochrony uczniów i brak ich właściwej reakcji na zaistniałą sytuację (jakby nie było, byli funkcjonariuszami publicznymi, na których ciąży obowiązek poinformowania odpowiednich organów, jeśli tylko powezmą wiedzę o możliwości popełnienia przestępstwa)”. Powyższe zachowanie (o ile ma Pan dowody) penalizowane jest w art. 231 k.k. więc wydaje się jeśli ma Pan dowody art. 304 § 1 k.p.k. mówiący o społecznym obowiązku ma tu pełne zastosowanie.

     • „Historia tuszowania”. To cytat Wielce Szanowny Panie Redaktorze z pana poprzedniego tekstu. Bardzo poważne oskarżenie, wyczerpujące znamiona art. 231 k.p.k. przestępstwa ściganego z urzędu. Przypomnę art. 304 § 1 k.p.k. „..każdy, kto dowiedział się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma obowiązek zawiadomić o tym fakcie prokuratora lub Policję…”. Więc, panie Redaktorze rozumiem, że złoży Pan w tej sprawie formalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ?

    • Proponuję skończyć tę bzdurną dyskusję! Nie, nie mam zamiaru składać żadnego zawiadomienia!
     Szanowny Panie, w demokratycznym państwie media nie są od składania zawiadomień. Są od publikacji. I proszę to przyjąć do wiadomości – takie reguły obowiązują w tym kraju. Proszę więc przestać wypisywać brednie, które świadczą jedynie o tym, że nie ma Pan na ten temat bladego pojęcia.
     Doniesienie, jeśli uznają to za stosowne, mogą natomiast złożyć ofiary! Prokuratura też może wszcząć stosowne postępowanie, jeśli po jakiejś publikacji uzna, że są ku temu podstawy. No przykro mi, od 29 lat tak ten system działa! Nie mam zamiaru go zmieniać!
     Pozdrawiam

   • To Pan Dyrektor nie wiedział o mailu ??????? To chyba jakiś żart albo nieudolność. Co to za Dyrektor, że nie wie kto i co wysyła z maila służbowego.

 10. Wszystkich zmieszaleś z blotem po za byłym wójtem – układ ? tematow jest wiele nie uruszyleś żadnego.

   • […]
    Może porozmawiamy o tele 2…? i ludziach w Łapanowie, którzy „ci” to przypomną…a to dopiero kropla w morzu… tylko namiastka z Łapanowa.. i nie strasz sądem, bo cały czas tym sie zasłaniasz a to takie prostackie… Ci ludzie maja teraz po 70 lat ale chętnie opowiedzą nie tylko za pośrednictwem internetu…

 11. Czlowieku czego nie rozumiem. Ze trzeba zniszczyc inna szkole bo ktos kiedys w tym budynku cos zlego zrobil. Wez sie za winnych. Skoro zaczoles temat to idz konkretnie wnies sprawe przeciw panu R… a nie szukaj problemu w centrum ksztalcenia. Igrasz juz z powiatem. Udzwigniesz to?

  • Nie kompromituj się, proszę. Anonimowo, ale jednak… Ależ ja przy pierwszej możliwej okazji poinformuję o tym wszystkim Pana Starostę – powinien wiedzieć z czym ma do czynienia!

 12. Jestescie opozycja w gminie. Zucacie klody pod nogi radnym i wojtowi. To ja nie rozumiem czemu chcecie zniszczyc powiatowa szkole, bo kiedys tam pracowal obecny wojt?

  • Nie, nie masz racji – Twój komentarz świadczy o tym, że nic nie rozumiesz. Niestety 🙁
   Owszem, nie wyrażam zgody na zamiatanie nawet tak trudnych spraw pod dywan. Te czasy się skończyły bezpowrotnie! Nie wiem co ma do tego Pan Wójt, poza tym, że chyba rzeczywiście pracował wtedy w tej szkole i jego to też obciąża. Niestety ;-(
   Ale w sumie dobrze, byś przyjął/przyjęła wreszcie to do wiadomości, że czas zamiatania pod dywan w Łapanowie się skończył 😉
   Pozdrowienia

   • Szkoda tylko ze nigdy nie było sprawy o której piszesz. Nigdy nikt nie był „odsuwany” od pracy. Nigdy nikt nikogo nie podejrzewał. A dzisiaj takie rewelacje.

    • Nazwiska nie na tym etapie 😉
     A jak przyjdzie do nazwisk, pierwszy zajrzysz na „Mój Łapanów” żeby wyrazić obłudne oburzenie! Zakład?
     Przemyśl to proszę zanim następnym razem napiszesz tak głupi komentarz 😉
     Pozdrawiam – Twoje nazwisko na razie zostaje między nami 😉

 13. Facet czy ty kur… nie kumasz ze zsz lapamow juz nie istnieje. Oczerniasz nowa szkole ktora tylko zajmuje te same budynki. Jak juz chcesz to podaj zdjecia z tamtego okresu. Jak mozesz ryc w calkiem innym przedsiebiorstwie. To inna wladza inna szkola inne realia. A teraz przyznam ci racje ze moze dobrze robisz tylko nie krzywdz obecnej szkoly bez potrzeby. Przeciez napewno masz nazwiska

  • Owszem, nazwiska znam… Jesteś pewien, że powinny być upublicznione?
   Ależ ja nie mam problemu, by przeprosić za błędy mojego poprzednika, zapewnić, że to się NIGDY nie powtórzy i pokazać to w praktyce! I naprawdę – nie będę przy tym nikogo straszyć paragrafem 212! Sorry, ale to nie działa i tylko niepotrzebnie kompromituje ludzi, którzy tego używają!

 14. Panie Redaktorze nie daj się! Masz prawo publikować informacje i zdjęcia publiczne, bo żyjemy w wolnym kraju. Zastanów się tylko, czy powodem nie jest strach, że zaczniesz bardziej drążyć w naszej szkole i wyjdzie wiecej nieprawidłowości… (?) Myślę że nt.innych nauczycieli też mógłbyś się nasluchac,może nie tak dramatycznych historii jak z ta opisywana w poprzednich Pana artykułach ale wierz mi, równie mocno kompromitujących tę szkołę…
  Dyrektor nie martwiłby się naborem do szkoły, gdyby wszyscy nauczyciele tej szkoły umieli przekazać wiedzę na tyle dobrze, żeby maturę zdawało więcej osób a nie tylko te, które chodziły na korepetycje…

  • Bardzo dziękuję za wsparcie 🙂
   tak, masz rację!
   Twój komentarz został opublikowany podwójnie ze względu na fakt podwójnego wrzucenia – zgodnie z naszą polityką komentowania publikujemy WSZYSTKIE komentarze, które tylko spełniają warunki. Nawet te, które się dublują 😉
   Pozdrowienia 😉

 15. Panie Redaktorze nie daj się! Masz prawo publikować informacje i zdjęcia publiczne, bo żyjemy w wolnym kraju. Zastanów się tylko, czy powodem nie jest strach, że zaczniesz bardziej drążyć w naszej szkole i wyjdzie wiecej nieprawidłowości… (?) Myślę że nt.innych nauczycieli też mógłbyś się nasluchac,może nie tak dramatycznych historii jak z ta opisywana w poprzednich Pana artykułach ale wierz mi, równie mocno kompromitujących tę szkołę…
  Dyrektor nie martwiłby się naborem do szkoły, gdyby wszyscy nauczyciele tej szkoły umieli przekazać wiedzę na tyle dobrze, żeby maturę zdawało więcej osób a nie tylko te, które chodziły na korepetycje…

 16. To bardzo ważna sprawa ale moje dziecko jest w gimnazjum i słyszałem opinie ze po przegraniu gminy z gimnazjum w sadzie cała uchwal (podjęta przez radnych) jest nieważna a tym samym czy świadectwa naszych dzieci będą nieważne ?

Komentowanie jest wyłączone.