Celina? Rysiek? Rysiek? Celina? Wyczerpująca rozmowa z Drożdżakiem

Fot. FB @ryszarddrozdzak
3.9
(8)

Dlaczego kandyduje? Co chce zrobić na Wiejskiej? Oto Ryszard Drożdżak – drugi, obok Celiny Jacewicz kandydat na posła z gminy.

Celina? Rysiek? Rysiek? Celina? Oto wyczerpująca rozmowa z Drożdżakiem:

Odpowiada panu pozycja „tego trzeciego”?

Chciałbym zaznaczyć, że z terenu gminy Łapanów pochodzi wyłącznie dwóch kandydatów Pani Celina Jacewicz i ja. Pan Stanisław Bukowiec zamieszkuje na stałe w Bochni. Z tego okręgu – miasta Bochnia, piastował mandat Radnego Powiatowego w ubiegłej kadencji.

W tej chwili ma pan w naszych prawyborach trzecia pozycję, po Stanisławie Bukowcu i Celinie Jacewicz. To dobra pozycja?

Cenię sobie inicjatywę Pana Redaktora zorganizowania prawyborów, zachęca to do budowania postaw obywatelskich, jednakże życie uczy, że sondaże nie zawsze odzwierciedlają rzeczywisty wynik wyborczy. Chcę zaznaczyć, że znacząca część mieszkańców naszej gminy i powiatu, na co dzień nie uaktywnia się na portalach. Liczę, na to, że idąc do tych wyborów będzie chciała oddać głos na kogoś innego – ufam, że także na mnie.

Co pan myśli o tych kontrkandydatach?

Okres kampanii wyborczej nie służy dobrze budowaniu relacji międzyludzkich. Naturalna wzajemna konkurencyjność powoduje niepotrzebne zatargi i konflikty. Jestem człowiekiem konsensusu – wyrażam to w naszym haśle wyborczym: „Łączymy Polaków” i nie chcę, i nie muszę oceniać konkurentów politycznych. W tej kampanii skupiam się jedynie na budowaniu, a nie dzieleniu. Każdy mieszkaniec ma szanse poznać wszystkich tych kandydatów, którzy do nich wychodzą, którzy angażowali i angażują się lokalnie, którzy przedstawiają się w tej kampanii, a dzięki tym spotkaniom wyrabia sobie własne zdanie. Moja opinia – w sytuacji, w której także kandyduję – na pewno nie byłaby obiektywna. Liczę, że dla znaczącej części osób dałem się poznać jako skuteczny radny i obecnie wicestarosta. A poszczególne inwestycje oraz moja osobowość będą wystarczającym czynnikami przesądzającymi o tym, że warto mi zaufać, że warto na mnie zagłosować.

To uzupełniamy zdanie. Pani Celina to…

Pani Celina to energiczna i ambitna kobieta.

Pan Stanisław to…

Człowiek obdarzony dużym sprytem politycznym. W kontekście tych kolejnych dwóch ocen odpowiem jak wcześniej – każdy ma prawo do swojej oceny, w tym Pan Redaktor.

Szczerze, co człowiekowi strzela do głowy, że postanawia kandydować do Sejmu?

Rzeczywiście to trudna i odpowiedzialna decyzja, zważywszy na fakt, że ludowcy z Powiatu Bocheńskiego mają osobę, które mogłyby podjąć to wyzwanie. Mowa oczywiście o Panu Ludwiku Węgrzynie, ikonie samorządu, osobie, która tworzyła powiaty od podstaw, osobie niezwykle zasłużonej dla Bocheńszczyzny. No cóż, splot różnych okoliczności spowodował, że stało się tak, że należało powziąć to wyzwanie. Wierzę, że decyzja, którą podjąłem jest słuszna. Mam wewnętrzne przekonanie, że to co robię realizuję w słusznej sprawie. Jestem i będę skuteczny dla swojego terenu. Postaram się powalczyć o dobry wynik i nie zawieść swoich wyborców.

Myśli pan, że zostanie posłem?

Mam taką nadzieję, po to startuje się w igrzyskach żeby je wygrać. Trzeba pracować dla ludzi, budować kapitał społeczny i walczyć o swoje i ich rację, a potem to Wyborcy zadecydują czy te działania były skuteczne i dadzą ostateczną ocenę. Niemniej jednak znając zasady systemu proporcjonalnego, wszyscy wiemy, że pracujemy najpierw na całą listę, a dopiero potem dzielone są mandaty w oparciu o metodę D’Hondta. Chcę uzyskać jak najlepszy wynik i przyczynić się do tego żeby lista PSL w naszym okręgu zdobyła mandaty. Wierzę, że dzięki temu, że my Ludowcy mamy bardzo dobry centrowy, racjonalny program – to się uda. Nasz program łączy różne spojrzenia na problemy Polski. Stawiamy na odbudowę braterstwa wśród Polaków i łagodzenia radykalnych podziałów. W to wpisuje się idealnie nasz slogany wyborczy „Łączymy Polaków”.

A niby w czym Wiejska w Warszawie jest lepsza od starostwa w Bochni?

Osobiście uważam, że Wiejska nie jest w niczym lepsza od Starostwa Powiatowego w Bochni. Daje jednak możliwości większego oddziaływania na region, na to co i w jakim zakresie jest i będzie tu realizowane, a co za tym idzie wpływa na polepszanie się warunków życia naszych mieszkańców.

Wyższa pensja?

Panie Redaktorze, doskonale Pan wie, że 10 maja 2018 r. Sejm RP zdecydował o obniżeniu uposażenia posłów i senatorów o 20 procent. Potem ta sama obniżka dotknęła wójtów  i starostów. Powiedzmy sobie prawdę, obecny komercyjny rynek pracy dla osób pracowitych i ambitnych stwarza dużo większe możliwości zarobkowe, dlatego startując w wyborach do Sejmu RP idzie się z określoną misją do wykonania, a nie ze względów ekonomicznych.

Naprawdę myśli pan, że na Wiejskiej można więcej zrobić dla gminy, niż z poziomu starostwa?

Cóż, dobre pytanie i zależy jak na to spojrzymy. Pełniąc urząd wicestarosty udało mi się zrealizować, z pomocą i przychylnością Zarządu i Rady Powiatu, większość obietnic wyborczych z ostatniej kampanii. Między innymi trwa obecnie budowa mostu w Wieruszycach, a także budowa ronda w Tarnawie. Realizowane są również inne mniejsze projekty drogowe. Poza tym trwa remont budynków warsztatów CKZiU w Łapanowie. Wszystkie te inwestycje opiewają na kilka milionów złotych – kwota jest imponująca. Co więcej, jak informowałem w mediach społecznościowych Starostwo Powiatowe uzyskało dotację z Funduszu Dróg Samorządowych na projekt drogowy, gdzie między innymi zostanie wykonany chodnik na ul. Wolickiej w Łapanowie. Bardzo potrzebna inwestycja, od lat oczekiwana przez mieszkańców Łapanowa wreszcie będzie realizowana. Wspieram, każdą inicjatywę gminną, która jest w zakresie kompetencji powiatu. Z kolei poseł jest wybierany przede wszystkim po to, aby czynnie uczestniczył w tworzeniu dobrego prawa, które będzie obowiązywało na terenie całego kraju, a które to będzie pomagało m.in. samorządom, przedsiębiorcom i obywatelom w codziennym funkcjonowaniu, a także poprawianiu jakości ich życia. Te rozwiązania będą dotyczyć także mieszkańców gminy Łapanów. Nie jestem także naiwny i wiem, że z pozycji posła można wzmacniać możliwości pozyskiwania przychylności czy to w zakresie pozyskiwania zewnętrznych środków czy innych spraw mających wpływ na realizowanie coraz to nowszych inwestycji w danym regionie.

Dla Łapanowa to większe możliwości?

Oczywiście, że tak. Poseł z tego regionu to ogromne możliwości dla wszystkich. W przypadku przychylności Wyborców zamierzam być bardzo aktywny. Widzę wiele potrzeb i w naszej gminie (przecież trzeba tu zdecydowanie poszukać instrumentów zewnętrznej pomocy), powiecie i regionie. Będę o to wsparcie mocno zabiegał.

Marzymy. Zostaje pan posłem i…

Staje się człowiekiem do zadań specjalnych (uśmiech). Posłem, dla którego rozwój gminy, powiatu, regionu jest kluczowy. Człowiekiem, który będzie wspierał samorządy w pozyskiwaniu zewnętrznych środków, przekładającym zgłaszane przez Wyborców potrzeby ludzkie na forum parlamentu. Osobom, która będzie zabiegała o zmianę obowiązujących i nowotworzonych aktów prawnych tak, aby dawały one gwarancję rozwoju tego kraju – bez szkody dla mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, czy po prostu wspólnot lokalnych. Człowiekiem, który jest stąd i na rzecz tego regionu aktywnie działa. Mam dobre pomysły, lubię i umie słuchać ludzi. Mamy także obecnie najlepszy program dla Polski.

Co Łapanów dzięki temu zyska, że zostanie pan posłem?

Zyska oddanego sprawie Polski i regionu człowieka, Posła którego ludzie znają i będą mogli z nim rozmawiać o wszelkich sprawach wymagających rozwiązania. Człowieka, który będzie skutecznie walczył w zgłaszanych przez mieszkańców i samorządowców potrzeby.

I dlatego ludzie z gminy mają na pana głosować?

Nie tylko dlatego, przede wszystkich po to, aby można było wdrażać w życie takie postulaty jak: dobrowolny ZUS dla samozatrudnionych czy emeryturę bez podatku i inne dobre rozwiązania zawarte w naszym programie.

Kiedy w Gminie Łapanów będzie się żyło na takim poziomie jak w mieście?

Poziom życia na wsi znacznie się poprawia. Łapanów leży w dogodnej lokalizacji tj. w pobliżu dużego miasta Krakowa, poziom urbanizacji tych terenów i dostępu do wszelakiego rodzaju usług oceniam dobrze. Wieś musi odróżniać się od miasta, powinna oferować przede wszystkim inny, w mojej ocenie lepszy komfort życia – poprzez: czyste powietrze, przyrodę, zdrową tradycyjną żywność, spokój i mniejszy pośpiech. Ważnym jest też, aby mieszkańcy takich gmin jak Łapanów nie musieli dojeżdżać do pracy do wielkich miast. To ogromnie uciążliwe i czasochłonne. Powinny tu powstawać nowe zakłady pracy – być może warto zastanowić się nad stworzeniem strefy przemysłowej, będę o to zabiegał z poziomu krajowego.

Co pan zrobi na Wiejskiej, by wszyscy mieli zasięg komórkowy?

Fakt, jest to u nas duży problem, który musi być czym prędzej rozwiązany. Uważam, że z poziomu posła o wiele łatwiej będzie, aniżeli z poziomu lokalnego samorządu, interweniować w Ministerstwie Cyfryzacji, Urzędzie Komunikacji Elektronicznej oraz rozmawiać z operatorami. Brak zasięgu czy szybkiego Internetu uniemożliwia dzisiaj skuteczną pracę, naturalny rozwój danego regionu.

A co będzie jak nie będzie się pan z czymś zgadzał, a Kosiniak powie: masz głosować „za”? Uzupełniamy zdanie: Drożdżak powie wtedy, że…

PSL jest najbardziej demokratyczną partią na dzisiejszej scenie politycznej. Prezes PSL nie ma decydującego zdania. Partia podejmuje decyzję poprzez swoje kolegialne organy statutowe. W sprawach światopoglądowych w PSL nigdy nie było i nie ma dyscypliny, każdy głosuje zgodnie z własnym sumieniem, natomiast co do obecnego programu PSL-Koalicja Polska nie mam z nim problemu i w pełni się z nim identyfikuję. Nie widzę więc przestrzeni do konfliktu. My naprawdę „Łączymy Polaków”.

Nie przeszkadza panu Kukiz na tej samej liście?

Panie Redaktorze, Paweł Kukiz przeszedł w polityce drogę, która pozwoliła mu wyciągnąć wnioski, że tylko budowa racjonalnego centrum może dzisiaj uzdrowić sytuację w Polsce. Za swoje słowa wobec Ludowców przeprosił i wskazał na fakt, że zarzuty, jakie kierował wobec PSL nie znalazły żadnego potwierdzenia w jakichkolwiek aktach oskarżenia czy wyrokach sądowych. Dzisiaj w klubie Kukiz’15 zostali wyłącznie racjonalni i umiarkowani posłowie, Ci którzy mieli skrajnie prawicowe poglądy, odeszli w większości do PiS i Konfederacji. W związku z czym nie mam większych obaw.

Co z 500+, 300+, pensją minimalną?

Dobre programy społeczne jak 500+ zostaną utrzymane, za nimi PSL głosował w sejmie. Natomiast co do postulatu skokowego podniesienia pensji minimalnej PSL jest krytyczny, jak zresztą większość środowisk przedsiębiorców w Polsce. PSL-Koalicja Polska stawia przede wszystkim na ludzi pracy, na dobrych gospodarzy i na to by pracować się opłacało. Proponujemy dobrowolny ZUS dla samozatrudnionych przedsiębiorców, podwyższenie do 50 tys. zł dotacji na start, Huby Technologiczne w mniejszych miejscowościach, programy takie jak „Emerytura bez podatku”, „Własny Kąt”, „Zielona Energia” czy 0% VAT na tradycyjną, zdrową żywność. Wszystko to jest opisane w naszym kompleksowym programie dostępnym na stronie https://www.psl.pl/psl-koalicja-polska-przedstawia-nowy-program/.

Kiedy mieszkańcy gminy będą mogli zrobić tanie i dobre zakupy w jednej z dużej sieci marketów?

Uważam, że mieszkańcy powinni robić zakupy nie tyle w dużych sieciach handlowych oferujących nie zawsze dobrej jakości żywność, ale przede wszystkim bezpośrednio od producentów, rolników, małych przetwórców, dlatego wprowadzimy 0% stawki VAT na żywność wytwarzaną w sposób tradycyjny, która właśnie mogłaby być oferowana w małych lokalnych sklepach nastawionych na produkty tradycyjne, ekologiczne i lokalne. To powinien być dobry, przyszłościowy kierunek.

Łapanów jest zadłużony po uszy. Co by pan, jako poseł, zaproponował w tej sytuacji?

Przede wszystkim konsekwentne wdrażanie programu naprawczego i skuteczną jego rewizję w sytuacji niezadowalających efektów. Łapanów ma szansę wyjść w ciągu 3-4 lat na prostą, co powiedział sam Prezes RIO, ale musi trzymać się pewnych zasad. Na dziś rozważałbym również takie działania jak sprzedaż lub dzierżawę zalewu (za odpowiednio sensowną opłatę)  dobremu gospodarzowi, który zrobi z tego miejsca atrakcyjne turystycznie miejsce. Taki kompleks, aby był na odpowiednim poziomie wymaga zaangażowania i pracy szczególnie w sezonie od świtu do nocy, a tego nasza gmina raczej nie udźwignie. W dłuższej perspektywie trzeba stworzyć warunki dla nowych inwestorów i infrastrukturę dla nich, Internet, zasięg komórkowy, drogi. Z poziomu sejmu należy zagwarantować samorządom odpowiednie finansowanie szczególnie w obszarze oświaty gdyż małe gminy w obecnej chwili dokładają tak dużo własnych środków na jej sfinansowanie, że nie są już w stanie utrzymywać obecnej sieci szkół na swoim obszarze. Ten problem widać namacalnie na terenie naszej gminy.

Będzie taki projekt ustawy?

Tak, na pewno zgłosimy taki projekt ustawy o stabilnym finansowaniu samorządów, ale żeby on miał szansę wejść w życie ważne jest, aby PSL – partia przede wszystkim samorządowa i mająca na swoich listach najwięcej samorządowców, została obdarzona przez Wyborców odpowiednim zaufaniem, które spowoduje, że nasz głos będzie słyszalny.

W czym Drożdżak jest lepszy od innych kandydatów?

Moje kwalifikacje i doświadczenie przedstawiłem w swojej notce biograficznej na facebooku (https://www.facebook.com/RyszardDrozdzak4/). Jestem sumienny, pracowity i oddany sprawie. Warto jednak podkreślić, że tu nie chodzi o mnie, a przede wszystkim o program dla Polski. Jeżeli Wyborcy chcą zmian, zaprzestania wojny polsko-polskiej, chcą budowania wspólnoty, braterstwa, racjonalności, odejścia od skrajności prawicowych i lewicowych, postawienia na ludzi ciężkiej pracy, docenienia osób w dostojnym wieku, przestrzegania zasad demokratycznych w całej rozciągłości to powinni głosować na program PSL-Koalicja Polska.

Jak pan myśli, ile dostanie głosów? Realnie… Taki pana plan maksimum na Gminę Łapanów…

Liczę na dobry wynik, na taki wynik, który pozwoli mi powiedzieć, że skutecznie przekonałem do siebie i programu mojego ugrupowania dużą grupę Wyborców. Oczywiście głównym celem jest zdobycie mandatu.

Zostaje pan posłem i za cztery lata wraca pan z jedna załatwiona sprawą. Co to będzie?

Panie Redaktorze, trudno dziś precyzyjne wskazać na jedną sprawę, szczególnie, że na przestrzeni 4 lat priorytety dla regionu mogą się zmieniać. Z całą pewnością, jeśli myślimy teraz o samej gminie Łapanów, jest doprowadzenie do sytuacji, aby ta gmina mogła zacząć korzystać ze środków zewnętrznych i się rozwijać i to z pewnością będzie mi przyświecać w mojej pracy poselskiej. Tak samo jak teraz będąc wicestarostą, wywodzącym się z tej ziemi, dbam, aby na terenie naszej gminy realizowano jak najwięcej inwestycji.

Nasze prawybory:

[totalpoll id=”53077″]

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.9 / 5. Głosy: 8

Oceń jako pierwszy!
42 Comments

 1. Ktoś poniżej napisał prawdę, że w PiS są przechrzty np. pierwszy sekretarz POP PZPR w Grabiu i można tak dalej i takimi metodami byle do władzy. Za nim będziecie pisać coś negatywnego o Panu Drożdżaku, najpierw wyciągnij belkę ze swojego oka a później u brata źdźbło.

 2. Miałem okazję słuchać wystąpień Pana Drożdżaka i rozmawiać z nim, ma facet kulturą osobistą i wiedzę może po prostu mu tego zazdrościcie.

 3. Jestem bezpartyjna i nie znam się na polityce ale moim zdaniem Pan Ryszard to osoba, która za swoją kulturę zasługuje na poparcie. Jak został Wicestarostą to woda sodowa mu nie uderzyła do głowy umie powiedzieć przynajmniej dzień dobry i jest normalny.

 4. Niestety Drożdzak wykazał się sprytem politycznym.W wyborach do powiatu przepadł nie dostał zaufania od wyborców, bo też nic nie zrobił dla Łapanowa.Aha chodnik do Paszkota.Niestety rondo w Tarnawie miało być w poprzedniej kadencji ale zapalczywość ówczesnych władz blokowała inwestycje.Teraz sie promuje i podszywa pid coś na co gość nie ma wpływu.Gość się nie wykazał a teraz zbawca Łapanowa Nawet najlepszy kolega go nie poparł madakra.Szkoda gadać na pewno na niego nie zaģłosuje Gdyby nie Kukiz to było by pi nich a szkoda tak historycznej partii.

  • To teraz jak było: ile razy poprzedni Wójt był u starosty Węgrzyna w sprawie Tarnawy? 0! To w sprawie zapalczywości władzy. Co do poparcia Śliwy: wyobrażasz sobie, że Wójt nie mający w Radzie Gminy większości, w sejmiku PiS, wojewodę z PiS i tragiczną sytuację finansową popiera kandydata PSL? Wiesz co by go mogło spotkac? Domyśl się… Choć wizerunkowo ten ruch jest dla niego oczywiście fatalny i dla większości nie zrozumiały.

  • A kto w poprzednim zarządzie powiatu miał większość? Nie czasem PiS? Wymieniać nazwiska? I poprzedni Wójt co nie umiał ze swoimi kolegami z partii gospidarzyć żeby wywalczyć inwestycje dla gminy?

  • Ciekawa teoria. A co dla Łapanowa zrobił Pan Marek skoro dostał tak wysokie poparcie? Na co miał wpływ? Jakie projekty przeprowadził? Poza tym, że zapisał się do PiS…

 5. Brawo Panie Ryszardzie. Tytuł dr nie zawsze idzie w parze z elokwencją.
  Pana kompetencje, postawa oraz aktywność w życiu społecznym idzie jak najbardziej w parze z Pana tytułem naukowym. Ten wywiad jest tego potwierdzeniem. Bardzo byśmy się cieszyli, gdyby reprezentował Pan nasz region w Sejmie RP. Głosujemy i trzymamy kciuki.

   • DO ANDRZEJ S
    Witos ,wielka postać zostawił testanent który obecne PSL nie rozumie.On walczył o dobro obywatela i jego ziemię.A obecnie jest walka o stołki,kasę i rządzili chyba z każdą partią,jakie tu ideały jak PSL raz z opozycją ,raz z partią rządzącą……jak kobieta lekkich obyczajow ,nie ważne z kim tylko za ile

    • A slyszałeś o centrolewie za Witosa? Z każdym? Nie pamiętam rządów PSL z prawicą ani z AWS ani PiS. Wiesz co to znaczy partia centrowa?

    • „JOKO” Dobre. To pokaż mi partię która nie zabiega o władzę?. Jak wyobrażasz sobie mieć wpływ na co się dzieje w kraju nie będąc u władzy?. Każda partia tworzona jest po to by przejąć władzę. Posłuchaj obecnego ministra rolnictwa co mówił do pracowników ARiMR, jak dbają o naszą chlubę, stadniny koni. A jak wytłumaczysz że biorą do siebie każdego kto im klaszcze. Wywalili Ziobrę z PiS, i teraz przyjęli, choć sam bardzo „pochlebnie” wypowiadał się o prezesie w 2014 roku. Tylko „koryto plus”. Sam w 1998 roku miałem propozycję „zapisania się” do pewnej partii z konkretnymi profitami wynikającymi z tego faktu, ale na szczęście doszedłem do wniosku, że skoro przy pługu się urodziłem, to i przy pługu umrę, dla tego wybrałem PSL, i jakoś daleko mi i do koryta i do kariery.

  • To Twoja opinia moja jest zgoła inna…ale najpierw trzeba wiedzieć jakie te ideały były, a nie powtarzać sloganu o zdradzie ideałów.

  • Tylko PSL bracie lub siostro z PiS bo to jedyna partia, która ma w swoich szeregach ludowców a nie przechrzty jak na terenie Gminy Łapanów, sekretarzami POP PZPR byli a dzisiaj wielcy działacze PiS obłuda i zakłamanie. Jeszcze żyją ludzie i pamiętają was jako działaczy PZPR.

 6. Wreszcie coś o emerytach pracowaliśmy na polityków całe życie dobrze, że przynajmniej PSL o nas pamięta. Głosuję na Pana z wyrazami szacunku dla Redakcji, „Zuza”.

 7. Bardzo rozsądny, merytorycznie przygotowany i spokojny człowiek. Bardzo rzadko z ust polityka można usłyszeć tak mądre słowa, jak w wypowiedzi Pana Ryszarda Drożdżaka. Dobrze wiedzieć, że mamy na naszym terenie takich rozsądnych ludzi. Trzeba nam spokoju, zgody i rozsądnej drogi naprzód. Szkoda tylko, że ten wywiad ukazał się tak późno, ale lepiej późno niż wcale:)
  Z uszanowaniem

 8. Głos oddaję na Ryszarda i tylko na Niego. Dawno nie czytałem tak dobrego i konkretnego wywiadu na tym Portalu. Pozdrawiam, Rysiu jesteśmy z Tobą.

 9. Piszcie co chcecie ja się nie zmieniam i głosem Pana Drożdżaka doceniam. Powodzenia oby jak najwięcej tak mądrych ludzi jak Pan było w Polityce.

 10. Ryśku, mówisz bardzo rozsądnie i rzeczowo. Takiej dyskusji – merytorycznej i konstruktywnej bardzo nam wszystkim potrzeba. I to nie tylko przy okazji wyborów, ale także na co dzień. Tonujesz nastroje i studzisz emocje, a skupiasz się na konkretnych sprawach. Mało dziś polityków i osób które zabierają głos w debacie publicznej, dla których liczy się człowiek, a nie własna korzyść lub zbieżność z linią światopoglądową swojej frakcji.
  Zaufanie należy budować na zaangażowaniu i rzetelności, nie tylko w polityce. Nie można jednak pracować dla ludzi nie mając dla nich empatii. Wydaje mi się, że Ty ją masz i masz także predyspozycje, by zrobić dużo dobrego dla tych, dla których pracujesz. Nie zmarnuj tej szansy i bądź sobą! Powodzenia 🙂

 11. Odpowiedni kandydat, którego mam nadzieje, że i społeczeństwo doceni. Takich wyważonych polityków nam potrzeba. Polityk ma szukać porozumienia, łączyć ludzi. Podzielono nas już wystarczająco.

 12. Joko, chyba nie do końca wiesz co piszesz, a może odebrało Ci rozum pisząc, że wcześniej radny powiatowy, obecnie wicestarosta nic nie zrobił.Zainicjował samodzielnie wiele projektów, które obecnie są realizowane i z którymi można się zapoznać, ale ich realizację zauważyć, oczywiście jeżeli się tylko chce i jeżeli umie się zauważyć to, co powinno, a nie to co chce…a to, że Pan Drożdżak jest widziany na różnego rodzaju imprezach czy uroczystościach to tylko i wyłącznie bardzo dobrze o nim świadczy….Zatem życzę powodzenia przy takim nastawieniu, myśleniu i postrzeganiu innych…

  • FANPIS JEŻELI KTOS MA INNE ZDANIE TO NIE ZNACZY ŻE MOŻNA KOMUŚ UBLIŻAĆ SUGERUJĄC ,ŻE JEST GŁUPI…..TO JEST MOWA NIENAWIŚCI!!!

   • O mowie nienawiści tak pięknie mówi obecna partia rządząca, ale ich mowa jest wielce daleka od czynów, to też do ludzi przesiąkniętych nimi ich słowa wracają jak mantra, a najczęściej sami nie wiedzą co mówią czy myślą….

 13. Bardzo rozsądny kandydat. Dał się poznać z rzetelnej pracy w samorządzie i będzie odpowiedni w Parlamencie. Takich ludzi na potrzeba.

 14. Pan Drożdżak w mojej ocenie mądrze wypowiada się i należy dodać dobry wywiad Pana Redaktora. Panie Ryśku z ust Polityka dawno nie słyszałem tak rozsądnej wypowiedzi. Miałem nie iść do wyborów ale Pan mnie przekonał i zagłosuje nie na Partię lecz na Pana Ryszarda Drożdżaka bo wiem, że mój głos będzie oddany zgodnie z moimi przekonaniami.

 15. Myślę,że był ten Pan radnym powiatowym,teraz wicestarosta nic się nie ZROBIŁ,no można zobaczyć go na kazdym festynie,pokazie i imprezach w stylu żarełko przygotowane przez KgW……ALE NIE O TO W TYM CHODZI,JAKI PROJEKT SAMODZIELNIE ZAINICJOWAŁ PAN WICESTAROSTA?

  • Drogi Internauto. Muszę Cię oświecić, praca Wujta, Starosty, Radnego Wojewódzkiego rownież polega na wykonywaniu funkcji reprezentacyjnych. Jest tego bsrdzo dużo, samorządowcy, ktorzy są gośćmi na tego typu wydarzeniach,jadą w te miejsca na zaproszenie, po prostu taką mają pracę. Osobiście nie widzę nic fajnego w tym, że ktoś taki nie ma wolnych weekndow,czasu dla siebie i rodziny, ja bym tak nie potrafił i nie chciał. No cóż, ale sami tego chcieligodząc się pracować na takich stanowiskach. Można kwestionować czy nie za ďużo tej promocji, takie czasy, jak cię nie ma w mediach nie istniejesz. Tym bardziej ze trwa kampania wyborcza. Uważam, że to normalny gość,dajmy mu szanse

 16. I to mi się podoba. W końcu ktoś, kto może reprezentować nasz region na wysokim poziomie. Jeden z lepszych o ile nie najlepszy tekst na tym portalu. Przekonał mnie Pan. Ma Pan mój głos.

 17. Bardzo dobry wywiad, rzeczowy i rozsądny człowiek. Rozważałem głos na Bukowca, ale widzę, że Drożdżak też jest sensowny. Po ostatnich zapowiedziach PiSu co do ZUS i płacy minimalnej odchodzi mie chęć oddania głosu na PiS.

Komentowanie jest wyłączone.