Wszystko było ładnie dopóki nie było portalu – sprawozdanie wideo z sesji

Gmina Łapanów

Przewodnicząca Celina Jacewicz prosi o przebaczenie, że nie dało się wszystkich powiadomić o zagrożeniu. Bo gmina to aż 8 tysięcy mieszkańców, a ona jedna…
Dziękuje strażakom za poświęcenie i wielkie zaangażowanie, urzędnikom i kierownikom, że stanęli na wysokości zadania…

Pani przewodnicząca zapomina tylko dodać, że informację o skażeniu tak chwaleni przez nią urzędnicy mieli od ok. 14. Oficjalny mail od Sanepidu, że woda zagraża przyszedł do nich o 16.03. Problem w tym, że wiedząc już o tak poważnym zagrożeniu, wszyscy o 16.00 radośnie powyłączali komputery i czym prędzej poszli sobie w najlepsze do domu. W efekcie akcja informacyjna o niebezpieczeństwie, które mogło zagrażać zdrowiu i życiu 8 tys. ludzi zaczęła się dopiero dzień później. Większość osób o zagrożeniu dowiedziała się od nas po godzinie 20 – w dniu udostępnienia komunikatu przez Sanepid.

Na szczęście Pan wójt okazał się jedynym poważnie traktującym sprawę. Wyjaśnił większość wątpliwości, poinformował o działaniach, kosztach i planach.

A wiceprzewodniczący Ryszard Kaczmarczyk? Z hitową wypowiedzią na sesji: do tej pory było wszystko ładnie, dokąd nie było portalu…. Jego zdaniem nasze działania zmierzają do wywołania wojny jak na Bałkanach. Panie radny, zdaje Pan sobie sprawę o czym Pan gada?

Pani przewodnicząca odsyła nas z kolei do regulaminu rady, byśmy się dowiedzieli dlaczego nie zwołała radnych wcześniej w nadzwyczajnym trybie? Zajrzeliśmy. I cóż tam widzimy?

Parafraf 11.

 1. Sesje zwołuje Przewodniczący Rady, podając porządek obrad, datę, godzinę i miejsce rozpoczęcia sesji.
 2. O zwołaniu sesji Przewodniczący Rady zawiadamia pisemnie Wójta Gminy, radnych oraz Sołtysów co najmniej na 7 dni przed ustalonym terminem posiedzenia. Zawiadomie­nie powinno zawierać dane, o których mowa w ust. 1. Zwołanie sesji nadzwyczajnej powinno nastąpić z wyprzedzeniem odpowiednim do okoliczności danego przypadku.

Czyżby Pani przewodnicząca nie znała regulaminu na podstawie którego pracuje w radzie? Jak się okazało, w sprawie bzdetu, który w kilka minut można sprawdzić w Internecie można…

Wiceprzewodniczący Kaczmarczyk uważa natomiast, że powinniśmy cenzurować Wasze wypowiedzi. W domyśle: najlepiej zatwierdzać tylko te komentarze, które są dobre z jego punktu widzenia (Panie radny, nie będziemy do Pana dzwonić z prośbą o akceptację, proszę sobie to wybić z głowy!). Jeśli jakiekolwiek komentarze cenzurujemy, to wyłącznie te, które zawierają treści sprzeczne z prawem, albo zawierają wulgaryzmy. Wszystkie inne zatwierdzamy. Kropka! Dobrze, by wszyscy w radzie przyjęli to w końcu do wiadomości!

Tym z Was, którzy mają ochotę, proponujemy specjalnie autoryzowane, oficjalne konto do komentowania na naszym portalu. Będziecie się Państwo mogli włączyć w dyskusję. Konto nr 1 otrzymał już Pan Wójt, nr 2 zaproponowaliśmy Pani Przewodniczącej (zobaczymy czy zechce skorzystać). Wszystkich, którzy chcieliby mieć takie autoryzowane konta do komentowania prosimy o kontakt mailowy na: kontakt@mojlapanow.pl.

Ostatnio owszem, agresywnych komentarzy jest więcej. Dziwne jednak, że te najbardziej agresywne wychwalają jednocześnie pod niebiosa Panią Przewodniczącą.

A dla tych z Was, którzy są zainteresowani jak wyglądało posiedzenie rady zamieszczamy poniżej pełny zapis ostatniej sesji. Zaczynamy od końca, bo na najważniejsze dla mieszkańców informacje na temat skażenia wody radni kazali czekać zainteresowanym do końca sesji.

Dlaczego Przewodnicząca Rady Gminy na sesję o rewitalizacji działek nie ma ze sobą planu lub mapy działek? „Czy na sali jest ktoś kompetentny?”

Dlaczego bakterię zwalczali chlorem? „bo nikt nie był na tyle mądry” , nikt nie zajrzał do wikipedii lub na naszą stronę gdzie informacje o bakterii były poprzedniego dnia wieczorem. Również o tym, że jest odporna na chlor.

 

Wideo dzięki uprzejmości portalu mojabochnia.pl
14 Comments

 1. Jak mówi radny Śliwa to wójtowi zapala się czerwona lampka a jak zaczyna mówić wójt Roj to mnie zapalają się dwie migające bomby na niebiesko a czasami niebieska i czerwona, bo taki ma polot.

 2. Jest gdzieś licz nie wiadomo gdzie ponoć nad Stradomką Gmina co Łapanów się zwie teraz nowego Wójta tam mają jedni go lubią drudzy pogardzają. Tłumaczy się ze zgorzeli gazowej jak umie przy radnych i dziennikarzy tłumie. Tłumaczy się szczerze i wije jak w sieci lecz złotoustą wypowiedzią jak poprzednik nie grzeszy. Z Panem Andrzejem na sesji ostro dyskutują i Rewitalizację nam szykują. Wójt Robert kurek z kasą przykręcił to kler mu popularność zwędził. Pani Celina mu futruje i Portal Mój Łapanów na sesji do porządku przywołuje. Lecz dziennikarze Konstytucyjną wolność mają i tylko się z wojny na Bałkanach uśmiechają. Troszkę, żartem można się rozweselić i wesołością z wami podzielić, można to zrobić w politycznym tonie nawet w tak skłóconym gronie. Wszystkie strony racji trochu mają może i dobrze bo przez to o Nas dbają. Rada niech rządzi Wójt wykonuje a dziennikarz niech rzetelnie informuje.

 3. ambitna postawa,wzorowe przygotowanie do sesji i bardzo ważne tematy np,fabebook [………………………] ludzie to walka o byt a nie robienie sobie jaj na sesjach,urażona duma kobiety która nie zna podstaw korzystania z internetowych stron….kogo Wy wybraliście,kogo? komu Wy pozwalacie rządzić? komu?

 4. na sesji tłumy.ale wracajac do pana redaktora to wszystkie artykuły które piszecie na temat rady czy gminy sa tak napisane ze kazdy kto je czyta jest nastawiany przeciwko gminie. moze i tu pan radny ma racje ze dazy pan do tego by „pozbyć sie” „wyciąć”:-) cała nasza władze i wtedy …moze pan bedzie startował na wójta i wokół siebie umiesci pan swoich ludzi 🙂 media to ogromna władza ale trzeba ja umieć wykożystać a pan panie redaktorze umie . ale niech pan pamieta ze media powinny nie być stronnicze.

 5. Hmm, zaniedbań owszem, sporo się uzbierało w przypadku „bakteryjnej zawieruchy”, ale inna sprawa, że nie licząc tematu wody, to jednak odpuszczam sobie czytanie Waszego portalu, bo już mnie znudziła to faworyzowanie poprzedniego wójta i jeżdżenie jak tylko się da, po obecnym. Za informacje o zatruciu macie plusa, ale poza tym przydałoby się Waszemu portalowi trochę obiektywizmu.

 6. Jak to w Łapanowie bywa nikogo na radzie z mieszkańców nie było.
  Co do wody to jestem za podłączaniem do Dobczyc.
  Do tej pory było wszystko ładnie. haha

 7. jak widać towarzystwo totalnie się nie orientuje w sprawach rewitalizacji, katastrofa, kogo my wybrali, słuchać się tego nie da, argumentów 0, ale tytuły szanowna, wysoka itp. rado a poziom oprócz jednostek mniej niż 0. Już jesteśmy daleko w tyle za innymi gminami i jak widać dalej się będziemy cofać, żenada.
  Przecież jak ktoś z zewnątrz to posłucha to będzie zrywał boki. Wstyd na cały kraj.

  • A ty myslisz, ze w innych gminach jest inaczej? Uwierz, ze nie. Nasza gmina rozwojowo jest naprawdę jak na zadluzenie jakoe mamy na dobrym poziomie. Chyba, zw chcecie kolejne kredyty cichaczem zaciagane i wtedy obietnic nie bedzie konca. Bedziemy remontowac, budowac, naprawiac… Zastanpwcie sie ludzir bo robicie taką […] burze, ze to sie w glowie nie miesci. Matko kochana naprawdę zaluje, ze względu nie bylo tego portalu za czasów poptzednika, bo wtedy dzialy sue duzo gorsze rzeczy, tylko ten Pan doskonale umial mydlic oczy i wiedzial co powiedziec, zeby nikt nie drazyl.

Komentowanie jest wyłączone.