Bunt w parafii? Parafianie się skrzykują!

4.2
(54)

Słyszeliście już o tym buncie? Fakt jest taki – parafianie się skrzykują!

Czy to bunt w parafii? Czy dopiero próba? Powód, to nagła i nieoczekiwana zmiana proboszcza?

Fakt jest taki – parafianie się skrzykują.

Dotarła do nas taka oto informacja, pojawiła się też w komentarzach:

Pragniemy wyrazić niezadowolenie z powodu zmian, które bez naszej woli i akceptacji zachodzą w NASZEJ PARAFII. Ponieważ głos parafian jest lekceważony, wydaje nam się, że jedynym sposobem na wyrażenie sprzeciwu, jest wrzucanie na tacę od najbliższej niedzieli jedynie symbolicznej złotówki.
Jeśli masz podobne zdanie i odczucia, prześlij tę wiadomość dalej.

Z naszych informacji wynika, że informacja ta jest kolportowana w Internecie oraz pocztą pantoflową po Łapanowie.

A oto jeden z komentarzy:

Jestem za tym, aby wrzucać symboliczną złotówkę. Pokażmy, że nie zgadzamy się na taką wymianę. Ksiądz Wiesław był zaledwie rok, zrobił mnóstwo inwestycji w nasz Kościół i co lepsze, przejął parafie ze stanem konta paręset złotych, a zostawił z kilkudziesięcioma tysiącami, nie wołając nigdy o żadne koperty […] Dlaczego księże Wiesławie, dlaczego Cię zabrali?

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4.2 / 5. Głosy: 54

Oceń jako pierwszy!
20 Comments

 1. To nie jest bunt parafian tylko głupia zawartość
  Może to Wy droga rado przyczyniłas się do takiej decyzji ksiądza Wiesława. Może zdał sobie sprawę z tego ,że za jego ciężką pracę też czeka go taką samą zapłatą jak jego poprzednika.

 2. Zlikwidować kjościół i problem się rozwiąże. Na miejscu budynki wynająć prywaciarzom i każdy na tym zyska.

 3. Jakbyście posłuchali ostatniego kazania ks. Wiesława, tobyscie wiedzieli Kto jest najważniejszy i dla Kogo chodzimy do kościoła. A takie bojkoty to poziom podstawówki

 4. Witam. Nie zechciałby pan redaktor napisać Kim jest nowy kierownik komunalki gdzie wcześniej pracował jakie doświadczenie posiada może jakiś wywiad z nim bo w końcu to on będzie odpowiadał za jakość wody w naszych domach. No i jeszcze czy Paszkot Jako zastępca będzie pobierał w dalszym ciągu 8000 zł pensji. Dzięki

 5. Bannery powinny być już dawno zdjęte ale trzymają bo idą kolejne wybory. Za to należą się mandaty – cały PiS uczciwy…

 6. Bardziej bulwersuje mnie nasz zasyfiony rynek. Redaktorze proszę wystosować artykuł o osobach które piją,ćpają i dewastują masz rynek pod wpływem. Wszyscy młodzi dokładnie wiemy kto to robi,ale jak dotad widzę że każdy liczy że dewastatorzy sami się zgłoszą. Chętnie ostatnim dwóm osobnikom którzy zbyt dobrze się bawili,dał bym czas przykładowo siedmiu dni na zgłoszenie się do gminy pod pretekstem opublikowania ich danych publicznie. Teraz pytanie czy mieli by odwagę iść do gminy aby pokryć koszty zdewadtowanego przystanku,czy mieli by więcej odwagi aby patrzyć mijanym ludziom w oczy. Czy nie taniej było by zakupić kamery,niż cały rynek remontować po tej patoli?

  • Redakcja i wydawcy nie mają o czym pisać to piszą o pie*dołach.. dlaczego nie napiszą o przyszłości miasta, o rozmowach z wojewodą małopolskim na temat usprawnienia i działania gminy Łapanów? A zawracają głowę o plotki związane z Kościołem?

 7. Na prawdę nie wolicie swojego cennego czasu spożytkować na inne rzeczy?
  Jeśli chcecie kogokolwiek osądzać idźccie do źródła,porozmawiajcie i dostaniecie odpowiedzi dlaczego został przeniesiony. Jak wszyscy po roku zdążyli zauważyć jest ogarniętym księdzem.
  Został przeniesiony aby wykorzystać w pełni jego potencjał,aby dzięki swoim umiejętnością robił jeszcze więcej dobrego dla innych. Skoro proboszcz przyjął nową propozycję,to co komu do tego?
  A co do symbolicznej złotówki na tacę,jak ma zaboleć to kurie? Nasi księża nie są niczemu winni,tym bardziej przyszły probosz.
  Nie wiem Czy to zwykła podpucha, dla nabijania kolejnych wyświetleń na tym portalu,czy niektórym starszym osobom się nudzi,ale świadczy to tylko o niskim ilorazie inteligencji osób które ten temat pchają do przodu.
  Ten czas który tracicie bezpowrotnie na sianie plotek spożytkujcie na coś innego A będziecie znacznie szczeliwszymi ludźmi.
  Jestem młoda osoba,a widzę że mam więcej pokory niż inni starsi mieszkańcy naszej gminy.

  • Szanowna Czytelniczko/Szanowny Czytelniku!
   Zwracam się tak do Ciebie ponieważ nie wiem z kim mam do czynienia?! Nie mam pojęcia czy jesteś kobietą, czy mężczyzną? Czy masz 15, czy 115 lat. I szczerze? Mało mnie to interesuje! Na tym portalu obowiązuje wolność słowa, wymiany informacji oraz poglądów. Mało tego, dostajemy za to czasem po głowie, że komentarze są tu anonimowe. Ale były, są i będą! I Ty też z tego właśnie korzystasz!
   Jest to świadome i celowe działanie. Pewnego rodzaju ukłon w Waszą stronę, byście przy komentowaniu mogli się swobodnie wymieniać opiniami, a czasem tez informacjami i nie czuli się przy tym skrępowani spojrzeniami sąsiadów. Jednak ma to pewne granice!
   Nie mam zamiaru odnosić się do całego Twego wpisu, ale czuję się wywołany przez Ciebie do tablicy jednym jego fragmentem więc jestem.
   Piszesz mianowicie: Nie wiem Czy to zwykła podpucha, dla nabijania kolejnych wyświetleń na tym portalu,czy niektórym starszym osobom się nudzi,ale świadczy to tylko o niskim ilorazie inteligencji osób które ten temat pchają do przodu.
   Szanowna Czytelniczko/Szanowny Czytelniku! NIE ŻYCZĘ SOBIE TAKICH UWAG! I proszę, byś to po prostu przyjęła lub przyjął do wiadomości!
   Otóż informuję Cię uroczyście, że dokąd ja tu jestem wydawcą, na tym portalu nie było, nie ma i nie będzie nic na „podpuchę”!
   Nie życzę sobie też obrażania Czytelników tego portalu! I będę na to STANOWCZO reagował!
   Kochana lub kochany! Na tym portalu wyświetlenia czy też, jak kto woli, tzw. kliki, nie są „nabijane”, jak to nazywasz! To mieszkańcy gminy, Czytelnicy, wchodzą lub też nie wchodzą (ale najczęściej jednak wchodzą) na materiały, które tu znajdują. A wiesz czemu? A temu, że znajdują tu informacje, które ich interesują, a gdzie indziej ich nie mają! To oni powodują, że ten portal ma takie, a nie inne „osiągi”. Przyznaję, jak na taką gminę rzeczywiście są one imponujące!
   Wybacz, ale jeśli tego nie rozumiesz, świadczy to nie najlepiej raczej o Twoim ilorazie inteligencji. Nie o IQ mieszkańców gminy, czyli Czytelników! Współczuję! Ale też informuję Cię lojalnie, a zarazem ostrzegam: NA PEWNO NIE POZWOLĘ na tak bezczelne obrażanie Czytelników tego portalu. Ludzi, którzy są niezwykle dzielni, uczciwi i, wbrew temu co Ci się zdaje, INTELIGENTNI. Być może bardziej, niż Ty!
   Na koniec zwracam natomiast uwagę – wchodzenie na portal naprawdę nie jest obowiązkowe! Jeśli Ci się nie podoba, nie wchodź i nie trać swojego cennego czasu! Zajmij się czym innym! Ale dziękuję, że wchodzisz, nawet nie dlatego, że nabijasz te „kliki”! I mam nadzieję, że tak pozostanie! Mam nadzieję, że dostarczysz temu portalowi jeszcze wielu „klików”. A najlepiej by było, gdybyś zechciała lub zechciał, po przemyśleniu fragmentu swojego komentarza, włączyć się nieco bardziej konstruktywnie w działalność portalu! Pokazaliśmy już nie raz, że jesteśmy na to otwarci i przynosi to naprawdę fenomenalne efekty!
   Bo ludzie w Łapanowie i okolicach są nie tylko INTELIGENTNI (i naprawdę, IQ maja właściwe!), ale też uczciwi, uczynni, pomocni i dobrzy (mimo całej swojej niedobrości)!
   Jeśli zechcesz się pozytywnie włączyć, efekty na pewno będą dużo lepsze, niż odwoływanie się do czyjegoś ilorazu inteligencji! I pomijam już nawet fakt, że takie „wycieczki” są najzwyczajniej na świecie NIEGRZECZNE! A tzw. wyczucie i dobre wychowanie, to ważny, niezbędny element inteligencji emocjonalnej, może nawet ważniejszej od standardowego IQ!
   Pozdrowienia 😉
   BTW, w kontekście Twojego komentarza „umiejętnością” pisze się przez OM 😉 Rozumiem, że jest ich wiele 😉
   https://brainly.pl/zadanie/11829431
   Proponuje więc może zacząć od nauki gramatyki i ortografii 😉 Taki drobiazg, ale inteligentny człowiek, powinien takie rzeczy wiedzieć i odróżniać liczbę mnogą od pojedynczej, prawda?

   • tyle pan napisał, to mam pytanie dlaczego cenzuruje pan moje wypowiedzi ???
    kilka razy tak było
    poucza pan kogoś, aby się nauczył gramatyki i ortografii, a nie widzi pan swoich błędów, gdybym jak panu miał zwracać uwagę na każdy błąd…
    ale pytanie podstawowe dlaczego pan cenzuruje moje wypowiedzi?

  • Bardzo ale to bardzo mądry komentarz w pełni popieram.Jestem osobą w średnim wieku dla odmiany, ale również jestem zdania że niektórym osobom w naszej parafii w głowie się przewraca i wtrącają się tam gdzie nie powinni..Jak w wojsku kogoś gdzieś przenoszą nawet z całą rodziną, to rozkaz się wykonuje bez dyskusji. Kościół jako instytucja też jest hierarchiczny i obowiązuje tam posłuszeństwo, a tym bardziej jeżeli podwładny przyjmuje nowe zadanie dobrowolnie. A kościół jako ludzie my wszyscy wierzący powinni to uszanować i cieszyć się, tym że ksiądz Wiesław dobrze wybrał, a również tym że my też zyskaliśmy w zamian dobrego proboszcza.(jego też inni żałują). A to co wypisują o jakimś bojkocie to jakieś brednie kogoś komu się w głowie poprzestawialo,i nie warto się tym w ogóle przejmować. W każdym razie ja bym w jego skórze nie chciała być. Bóg wszystko widzi. Mam nadzieję, że redakcja stanie na wysokości zadania i jakoś zmityguje te chore zapędy!

   • Pełna zgoda! O tym jak fajnym gospodarzem jest nowy proboszcz już pisaliśmy. Tak się dał do tej pory poznać! Myślę, że Łapanów tez się o tym przekona! Jestem nawet przekonany!
    Jedno zastrzeżenie – redakcja nie ma zamiaru i nie będzie niczego mitygować! Redakcja nie jest od mitygowania żadnych, nawet najbardziej chorych, zapędów! Redakcja jest od IN-FOR-MO-WA-NIA!!! Przyjmijcie to wreszcie do wiadomości!
    Od tej reguły jest jedno odstępstwo – bezpieczeństwo!

    • Wasz Nowy Proboszcz jest na prawdę super! U nas w parafii był ponad 12lat
     Wspólnymi siłami i dzięki jego determinacji mamy nowy piękny kościół! Cała parafia bardzo żałuję i jest nam bardzo przykro, że „zabrano” nam tak wspaniałego księdza
     Powiedział na koniec piękne zdanie „Matka posyła go do SYNA” Cieszcie się ludzie! Bo macie proboszcza do tańca i do różańca który nawet potrafi ubrać strój Krakowski!

     • nasz proboszcz przez ostatni rok też był „ludzki”… szkoda że tylko rok mógł z nami przebywać, człowiek-dusza… mamy taką cichą nadzieję że ten nowy będzie podobny…zapewnił nas o tym w liście arcybiskup Jędraszewski…czas pokaże

  • Z przykrością stwierdzam iż ksiadz został przeniesiony nie dla tego iz jest ogarnięty lecz dla tego że przerwał ogromne wpływy ludziom którzy od lat wykonywali różne prace przy kościelne, a że właśnie jest ogarnięty i nie nie ulegał wpływom Łapanowskim wpływom musiał odejść bo mu w tym pomogli Ci których odsunięto od korytka. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę. Wstyd że tacy ludzie siedzą w pierwszych ławkach

 8. Jestem tego samego zdania,skandal,draństwo nie do wiary jak tak może sie dziac w kosciele!!Ksiadz Wiesław powienien zostac!!!

 9. Drodzy Parafianie troszkę pokory! Wracają dobre czasy A w innym temacie: Kiedy mija termin na sprzątnięcie wyborczych banerów?

Komentowanie jest wyłączone.