Brawo WY! Powiat czyta Wasze komentarze i reaguje!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy martwią się o bezpieczeństwo na drodze Łapanów – Grabie. Dzięki Waszym interwencjom sprawę, z którą gmina nie mogła sobie poradzić udało się załatwić OD RĘKI!

Brawo WY! W Grabiu będzie bezpieczniej. I to od zaraz! A wszystko dzięki Waszym komentarzom pod naszymi wpisami na profilu facebokowym!

Gmina Łapanów nie mogła sobie poradzić z tym problemem, pisała interpelacje. Radni? Pewnie tez pytali i byli zbywani… A wystarczyło kilka waszych uwag i staje się… W Grabiu nie tylko natychmiast została przeprowadzona wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Policji, Starostwa Powiatowego w Bochni i Powiatowego Zarządu Dróg, Sołtysa Grabia i jednego z radnych Gminy Łapanów, ale zgodnie też ustalono wykonanie dodatkowego oznakowania informującego o miejscu niebezpiecznym. Na razie przynajmniej tyle dobrego.

Oznakowanie zostanie ustawione niezwłocznie po zatwierdzeniu przez Komisję ds. Organizacji Ruchu działającą przy bocheńskim starostwie. Na najbliższym posiedzeniu będzie również omawiany temat ustabilizowania ruchu na tym odcinku drogi – informuje też Powiat.

Na tym nie koniec. Bo jeszcze zostają okolice szkoły w Tarnawie.

W przypadku Tarnawy w przyszłym roku planowana jest modernizacja drogi w pobliżu szkoły poprzez budowę ronda jak również dokończenie budowy chodników – to wiadomość z Powiatu.

Zarząd Powiatu dodaje jeszcze, że wie jak ważnym dla bezpieczeństwa jest budowa nowych chodników: „w miarę możliwości oraz posiadanych środków stara się aby chodniki znajdowały się przy wszystkich drogach”.

W tym roku planuje się budowę chodników w Damienicach i Proszówkach, Brzeźnicy i Łazach, Pogwizdowie i Zawadzie. Informacja gorsza jest taka, że w planach na ten rok nie ma budowy chodnika  w Grabiu.

Panie starosto, wiemy że wszystko kosztuje i że trzeba wszystko planować. Może jednak gdyby się mocno zastanowić to uda się przesunąć środki na chodnik w ciągu drogi Łapanów – Grabie? To nie była pierwsza tragedia na tym odcinku!

Śmiertelny wypadek w Grabiu

Na temat Waszych interwencji w sprawie bezpieczeństwa przy szkole w Grabiu możecie przeczytać TUTAJ. Cieszymy się, że jesteście tak skuteczni, a my możemy w tym pomóc 🙂 Jak widzicie, razem możemy więcej!

PROŚBA OD REDAKCJI

Prosimy o wskazywanie w komentarzach wyjątkowo niebezpiecznych miejsc, zarówno na drogach gminnych, jak i powiatowych. Być może uda nam/WAM się razem więcej osiągnąć. Piszcie. Czekamy. 

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
4 Comments

  1. NA ODCINKU LUBOMIERZ – GRABIE JADĄC SAMOCHODEM MOŻNA MINĄĆ OD 4 DO 10 SZT SAMOCHODÓW, TO CHYBA O CZYMŚ ŚWIADCZY, JA NA NOGACH BOJĘ SIĘ CHODZIĆ

  2. W Tarnawie sa znaki (ograniczenie nawet do 30 km/h) i co z tego jadą jak chcą. Znaki znakami, chodniki chodnikami, trzeba przede wszystkim włączyć myślenie u niektórych kierowców.

  3. Ależ chodnik w grabiu w stronę lapanowa jest. Tylko trzeba chodzić droga żeby nie wpasc do rowu bo taki bezpieczny.

Komentowanie jest wyłączone.