Biedny, głody i bezdomny… Łapanowianin. Najbardziej brak mu miłości…

Nie będziemy nic więcej pisać – oto nasza korespondencja z Czytelniczką…

Zbieramy karmę dla Fifka! A najlepiej nowy dom na zimę. Pomożecie?

Nie pozwólcie, żeby to były jego ostatnie dni…

Zgłosiłam sprawę. Ja się opiekuje Fifkiem. Nie śpi wprawdzie obok mojego domu, ale podejrzewam, gdzie ma schronienie. Głodny też nie jest. Gorzej z wodą, bo zamarza. I widzę, że ten pies już ledwo widzi, ma mętne oczy. Chłopaki z Termocamu wpuszczają go do siebie w dzień. W budynku Buraczka też się ogrzewa. Ja w gminie prosiłam tylko o budę dla niego. Ale cóż… Droga powiatowa, oni nie wyrażają zgody na budę dla bezdomnego zwierzęcia

MY: Smutne to, zwłaszcza, że to obowiązek gminy…

Nie znam Cię Stary, ale coś Ci powiem: ten […] jak reszta teamu w gminie to jedna wielka pomyłka. Tak olewają mieszkańców, po prostu Sajgon. W życiu nie widziałam takiego braku zainteresowania…
MY: niesamowite, że tyle robisz dla tego psiaka…
Po prostu każdy chce żyć. Nie robię wiele. Robię to, co mogę zrobić dla niego. Kiedyś widziałam jak pies grzebał w śmietniku na rynku. Szukał tam jedzenia. Widziałam jak wyciagnął z kosza folie po mięsie do hamburgerow. Było puste. Wkurwilam się. Co z tego, że jechałam na egzaminy na uczelnię i co z tego, że się spóźniłam. Poszlam do Centrum i kupiłam 3 ćwiartki z kurczaka. Wydałam 2,30 zł. Wrzuciłam je do kosza tam gdzie pies grzebał. Wyciągnął jedną i uciekł. Ale machał tak ogonem , ze aż mi się ryczeć chciało…
Wiem jedno, Fifek nie przeżyje w schronisku. On boi się być zamykany. Naprawdę poznałam już ta psinkę.
NO COMMENTS…
11 Comments

 1. Wyście chyba wszyscy powariowali!!! Miejsce bezpańskich psów jest w schronisku bo tam przynajmniej mają stale jedzenie, ciepło i weterynarza. Ktoś go w końcu zabierze. Jak wam tak szkoda to trzeba było go wcześniej przygarnąć a nie teraz najeżdżać na portal. Brawo dla nich że się zainteresowali!!! Góral powinien to już dawno zrobić!!!!!MASAKRA JAKAŚ

 2. Dzięki Twoim apelom o opiekuna dla psa , zabrali go oczywiście do schroniska ! Starego psa , który potrzebował tylko budy !
  Gratulacje za zamęt w naszej gminie . Teraz możesz się wykazać i znaleść mu dom ! Dla Ciebie to żaden problem !

 3. Dzięki Twoim apelom o opiekuna dla psa , zabrali go oczywiście do schroniska ! Starego psa , który potrzebował tylko budy !
  Gratulacje za zamęt w naszej gminie . Teraz możesz się wykazać i znaleść mu dom ! Dla Ciebie to żaden problem !

 4. No i brawo za sprawną akcje, pies nie był głodny i krzywda sie mu nie działa a teraz w schronisku sobie siedzi na metrze kwadratowym i tam nikt sie nad nim nie rozczula. Gmina zapłaci za schronisko troche kasy i wszyscy zadowoleni, no może oprucz psa! Zanim nastepnym razem zaczniesz robić szum to dobrze to przemyśl!

  • Weź się zastanów co za głupoty piszesz…. Szczepienia też miał ? Odrobaczony i odpchlony też był ? jedz do schoniska i go stamtad wez jak ci tak szkoda !!!!

  • Do abc Z twojej wypowiedzi wnioskuję Gmina zapłaci …..,Czyli lepiej by kasa została u górala i sotoły bo zwierzęta się nie poskarżą pracowniku gminy ?

 5. W takich przypadkach Sotoła zleca Guralowi wyłapanie psa i zamknięcie w kojcu na GZK .Starego ślepego uśpi następnie weterynarz i zakopią na oczyszczalni!Więc to jego naprawde ostatnie dni !

Komentowanie jest wyłączone.