Będzie nowy most

Dobrą wiadomość mamy dla wszystkich, którzy martwią się o stan mostu na Stradomce w Kamyku. Będzie nowy mostek! Gmina zleciła już wykonanie projektu budowlano-wykonawczego.

„Po waszej interwencji na temat mostu w Kamyku przyjechali, wstawili znak do 2 ton, gdzie kiedyś tam był 3,5 tony i teraz wymieniają deski. Dodam też ze fundamenty mostu też są podmyte przez powódz” – pisze do nas jeden z Czytelników, który prosi o zachowanie anonimowości.

A co na to Urzęd Gminy? Odpowiedź na tę interwencję dostaliśmy niemal natychmiast. Sprawa stała się też jednym z tematów ostatniej sesji rady. Cytujemy pismo, jakie dostaliśmy od Wójta:

„W nawiązaniu do tematu dotyczącego mostu na rzecze Stradomka w miejscosości Kamyk wyjaśniam: w 2015 roku Gmina Łapanów zleciła opracowanie projektu budowlano-wykonawczegona budowę nowego mostu w miejscowości Kamyk.

W miesiącu maju dokumentacja projektowa została złożona w Starostwie Powiatowym w Bochni wraz z wnioskiem o wydanie powolenia na rozbórkę istniejącego mostu i budowę w jego miejsce nowego obiektu.

Do czasu rozpoczęcia prac budowlanych na wyżej wymienionym obiekcie prowadzone będą doraźne prace remontowe. Obecnie takie prace przeprowadza Gminny Zakład Komunalny. Mają one zapewnić użytkownikom w miarę bezpieczne korzystanie z mostu do czasu rozpoczęcia prac budowlanych”. Podpisano: Wójt Gminy Łapanów, Robert Roj.

Jasne? Jasne! Bardzo dziękujemy Panie Wójcie! Mieszkańcy czekaja na nowy most…