Będzie, będzie się działo…

Fot. FB @zpit.lapanowianie
3.7
(9)

Święto Gminy Łapanów zlikwidowali. Ale takiej imprezy jak w ten weekend Łapanów już dawno nie widział! A wszystko na Rynku!

Będzie, będzie się działo… A wszystko na Rynku!

Wracamy do tradycji! Dożynki 2019 na Rynku w Łapanowie – zachęcają gospodynie ze stowarzyszenia „Przyjazna Wolica”. To one zdobyły grant z urzędu marszałkowskiego i postanowiły zorganizować imprezę.

– Przede wszystkich chciałabym serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców – mówi Celina Jacewicz, przewodnicząca Rady Gminy i jedna z inicjatorek. – Będzie biesiadnie i bardzo rodzinnie.

Już w sobotę na Rynku stanie scena. I od soboty przewidziane są też występy. Od chóru seniora przez zespół pieśni i tańca „Łapanowianie”, orkiestrę dętą z Sobolowa, aż po zespoły „Blue” oraz „Lubię to” pod wieczór.

Na tym jednak nie koniec.

Swojskie jadło zapewni sześć Kół Gospodyń Wiejskich (podobno szykuje się niezła biesiada i wspólne gotowanie lecza). Będą też atrakcje dla najmłodszych zapewniane przez „Domowy zakątek”, będzie wata cukrowa, wyroby z drewna od Jarka Węglarza, ozdoby od Kukla Dekor, a dla dorosłych browar Piwowarnia.

A w niedzielę…

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.7 / 5. Głosy: 9

Oceń jako pierwszy!
9 Comments

 1. Panie redaktorze śmiem twierdzić, że przypadłości starcze Pana jednak dosięgły a ze wzrokiem jest dalej nie tak, Panie redaktorze Chór Seniora nie występuje w sobotę jak Pan sugeruje, tylko w niedzielę, więc kłopot ze wzrokiem czy chwilowe zamroczenie?

  • Ogarnij się… OD soboty to znaczy, że OD soboty a nie W sobotę!
   Naprawdę, nie mam problemu, by się przyznać do błędu i nawet za niego przeprosić jeśli taki się zdarzy. Błędy się zdarzały, zdarzają i zdarzać będą! Nie robi ich tylko ten, kto nic nie robi… Ale strasznie irytuje mnie czepianie się na siłę! Więc prośba, by czytać ze zrozumieniem.
   Wiem, że język polski jest dość trudnym językiem, ale w tym wypadku to chyba dość jasne. OD naprawdę nie znaczy W… Zresztą masz plakaty 😉
   Patrz i czytaj, dobrej zabawy 🙂
   PS. I jeszcze jedno – NIE ŻYCZĘ sobie wycieczek personalnych. Tak, mam wadę wzroku. Dość poważną. I nie życzę sobie, by czynić mi z tego zarzut! Podobnie jak ja nie czynię Ci zarzutu, że jesteś stary, brzydki lub głupi… To taki trochę elementarz kultury! Aż głupio o tym pisać…

 2. Pan Redaktor robi już kampanię p.Przewodniczącej? Gdyby nie praca CKGŁ nic by nie było. Impreza jest dwa dni. Dotacja to kropla. Największe podziękowania należą sie p.Dyrektor.

  • Nie bardzo rozumiem co dożynki mają niby wspólnego z kampanią? Podziękowania dla Pani Dyrektor? Oczywiście, że tak! Ponieważ perfekcyjnie włączyła się w przygotowania. Nie zmienia to faktu, że pomysł organizacji imprezy nie wyszedł z Centrum Kultury, a od gospodyń z Wolicy. Tak przynajmniej wynika z moich informacji 😉

 3. Pan redaktor powinien nauczyć się czytać i zadbać o wzrok bo wszystko pomieszał nawet nie zauważył orkiestry z Tarnawy, nie zauważył plakatu sobotniego, starzejemy się co?

  • Bardzo dziękuję za troskę 😉
   Oczywiście, że wszyscy się starzejemy. Przynajmniej na razie nie narzekam jednak ani na wzrok, ani na słuch, ani na żadne inne przypadłości starcze 😉

Komentowanie jest wyłączone.