Będą dwie cysterny w gminie

Urząd Gminy w Łapanowie posłuchał mieszkańców i informuje, że począwszy od dzisiaj jest dostępna woda pitna z cysterny w remizie OSP Sobolów.

Aktualny wykaz:

– Gminny Zakład Komunalny w Kobylcu od godz. 08.00 do godz. 19.00
– Remiza OSP w Łapanowie od godz. 08.00 do godz. 19.00 – cysterna
– Remiza OSP w Tarnawie od godz. 08.00 do godz. 19.00 
– Remiza OSP w Sobolowie od godz. 08.00 do godz. 19.00 – cysterna

W przypadku cystern, pamiętajcie o zabraniu swoich pojemników.
2 Comments

  1. Może przy okazji niezdatnej wody do picia warto by poruszyć temat samej rzeki z której pobierana jest woda. Zapewne nie każdy widzi ten problem ale to co dzieje się ze stradomka to jest katastrofa jest to jedyna górska woda w okręgu pzw kraków w której po za kilkoma incydentalnymi przypadkami nie występuje pstrąg potokowy a kiedyś było go sporo były też raki ale również wyginely… rzeka w większości biegu jest wyregulowana i kradnie się z niej żwir co skutkuje ekstremalnie wysokimi temperaturami latem i zamarzaniem zimą. Latem zakwity sinic zimą przyducha pod lodem… Gdy do tego dodamy wysokie stężenie związków azotu i fosforu bo ludzie wylewaja ścieki do rowu efekt jest taki a nie inny nie ma co się dziwić że woda jest złej jakości a zalew latem zamknięty jest przez sanepid bo z tarnawka jest jeszcze gorzej

  2. Jak się nie obudzimy i „potoczkami” będzie płynąć szambo tak będzie częściej!!! Jak by tego było mało trochę śmieci w piec i choroby nas wyniszczą! Szkoda naszych dzieci bo zostawimy im niezły syf.

Komentowanie jest wyłączone.