Bandyci w centrum Bochni

Policjanci z bocheńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Nowym Sączu Oddział w Tarnowie kolejny raz przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Tym razem dzięki zorganizowanej akcji w ręce celników trafiło 5 automatów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych. Osobom prowadzącym ten nielegalny proceder grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wspólne działania służb Policji i „celników”  zostały przeprowadzone  9 marca 2018 roku. W trakcie kontroli jednego z lokali w centrum Bochni funkcjonariusze ujawnili maszyny, na których odbywały się gry mające charakter losowy, służące uzyskaniu korzyści finansowej, co w świetle przepisów Ustawy o Grach Hazardowych czyni je nielegalnymi. Łącznie zabezpieczono 5 maszyn i przekazano je urzędnikom celnym, którzy zajmą się dalszym prowadzeniem tej sprawy.

Osobom, które zajmowały się tym nielegalnym procederem, zgodnie z przepisami Ustawy, za prowadzenie bez zezwolenia gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolości do lat 3.

To już kolejna akcja bocheńskich policjantów i „celników” z Tarnowa wymierzona w organizowanie nielegalnych gier hazardowych na terenie miasta. Jak zapowiadają przedstawiciele obu instytucji takie kontrole będą prowadzone nadal z pełną konsekwencją i bez taryfy ulgowej dla przestępców.
1 Comment

Komentowanie jest wyłączone.