Awantura o most na sesji. Przypominamy ekspertyzę

Na Wasze specjalne życzenie jeszcze raz przypominamy ekspertyzę, która zdecydowała o rozbiórce mostu w Kamyku.

Awantura o most na sesji. Mieszkańcy dziś już nie wytrzymali.

– To są kwestie bezpieczeństwa! – mówi jedna z mieszkanek.

– Jak nie mam nowego domu, nie rozbieram starego! – irytuje się inny.

Przewodnicząca Celina Jacewicz była bezsilna. Z umiarkowanym skutkiem starała się załagodzić rozzłoszczonych mieszkańców Kamyka.

Wiele wskazuje na to, że nowego mostu w Kamyku nie będzie – piszemy o tym od roku. Ale trwa jeszcze walka.

Jednym z tematów dzisiejszej sesji była ekspertyza, która zdecydowała o rozbiórce mostu.

Na Wasze specjalne życzenie jeszcze raz ja przypominamy. W razie potrzeby dysponujemy też protokołem z zamknięcia mostu w 2017 roku. Zamknął go wtedy zespół w składzie:

 • Robert Roj
 • Gerarg Piejko
 • Helena Więcław

Oto zdjęcia konstrukcji, która rzekomo groziła zwalaniem (red. w 1945 nie po takich czołgi jeździły)

Oto ekspertyza

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
12 Comments

 1. W Sobolowie nie dziwne nam jest palenie papierosów w gabinecie i przechodzenie do pracy pod wpływem alkoholowych niedzielnych szaleństw.
  Poziom tej szkoły znają tylko absolwenci. A wybijają się nieliczni,którzy postanowili uczyc się na własną rękę,mając przy tym lżej w szkołach średnich.
  Teraz mam żal i żeby przetrwać do jutra muszę robić rap i bujać sie z fantami.

 2. Ja jestem ciekawa gdzie ten metal widoczny na zdjęciu poszedł ? nie dało by się tego położyć na nowe filary ? moze Grzyb wie i pani przewodnicząca w składzie .

  • A wiesz, też mnie to przez chwilę nurtowało, ale nie zostało to zgłębione. Jakoś tak bez sensu przyjąłem, że sprzedała to firma, która rozbierała most.

   • Decyzja Roja z mostem była bez sensu ale jeśli chce się odbudować most to trzeba podejmować decyzje. Rada chowa głowy w piasek. W planie naprawczym brak przekształcenia Tarnawy i GZK. Brak obwodów.

    • Łatwo decydować, likwidować czyje! Podajcie pod likwidację szkoły w Sobolowie, Łapanowie, Grabiu to się wszyscy przekonają jak mieszkańcom zależy na gminie. Ciągle ta Tarnawa to staje się nudne. Trzeba szukać innych rozwiązań czy ktoś zaproponował do likwidacji szkoły w Sobolowie i Grabu oraz w Łapanowie?

  • Wróć, nie bez sensu – na podstawie projektu umowy tak przyjąłem. Mieli posprzątać plac, to posprzątali 😉 A ile dzięki temu zyskali – ich zysk 😉

 3. Tak na marginesie ekspert z ekspertyzy korozją ubytki stali hahaha na półtora centymetrów ej grubości ścianki tregli. Brak zabezpieczenia itp…
  Przyczolki pekniete kruszenie też kpina nowe podpory mostu budowane był wiertnice bez potrzeby szalunkowów a w tamtych latach posuzono się kregami takimi jak do studni jako szalunek w środku tona zbrojenia takiego samego jak użyto aktualnie dokładnie takiego samego newet ten sam sposób umieszczony. To wszystko zalane siwym betonem, To było nie do ruszenia a ubytki były w szalunku który żecz jasna nie było poczebny rozbierać. Czyli powieszchowne uszkodzenie szalunku a nie słopów. To jakiś układ że tak nie chlujna ekspertyza nie była podwazona, cały szacun dla eksperta. Ciekaw jestem ile dostał w łapkę bo tylko to się nasówa na myśl.

 4. Wiemy dobrze wszyscy mieszkańcy!! most był NIE NARUSZONY sami pracownicy firmy którzy rozbirali most śmiali się z decyzji, pamiętam słowa kierownika zgorszych materiałów budujemy a tu konstrukcja na przejazd czołgu. Haha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.