Atrakcje i emocje będą wielkie! Rajd Kuliga bez Łapanowa

fot. mat. prasowe

 

Nie chcieliście rajdu w gminie – nie będzie. Będzie po sąsiedzku! Atrakcje i emocje będą wielkie! Tyle, że bez Łapanowa!

Rajd Kuliga bez Łapanowa. A atrakcje i emocje będą wielkie! To nie tylko strata dla kibiców sportów motorowych, ale również dla gminy. Promocyjna, wizerunkowa… Generalnie słabo! Stracona szansa!

Rajd się i tak odbędzie. Tyle, że w sąsiednim Gdowie! A jak Łapanów traci szanse, najlepiej podsumowuje w jednym z komentarzy Czytelniczka:

Gmina Łapanów to zbiór ludzi, którzy potrzebują naprawdę dotknąć dna, aby coś zrozumieć – na naszych oczach następuje przejęcie przez gminę Gdów jedynej na taką skalę chluby Łapanowa, jaką był rajdowiec Janusz Kulig. W sobotę otwarcie ronda im. Janusza Kuliga gdzie? W Gdowie! Rajd im. Janusza Kuliga – gdzie? W Podolanach, bo mieszkańcy Kobylca oprotestowali odcinek Rajdu na terenie gminy Łapanów.

Wszędzie logotypy gminy Gdów, promowanie się na Kuligu, ściąganie sław Rajdowych, turystów itp, promocja gminy! A Łapanów? Protest, bo przez parę godzin raz na kilka lat mieszkańcy nie będą mogli przejechać – to jest kpina!

Gimnazjum Janusza Kuliga – do likwidacji, co w zamian nic! A może jest inny problem – zemsta na ojcu? DNO! Róbmy tak dalej, a stolicą rajdów stanie się Gdów i niedługo dowiemy się że Janusz Kulig był mieszkańcem Gdowa!

Zalew? Zobaczycie co będzie z zalewem jak otworzą tereny nad Rabą – żeby rozwijać zalew trzeba umożliwić gminie pozyskiwanie środków, żeby to zrobić trzeba podejmować trudne decyzje – a przede wszystkim trzeba chodzić do wyborów i wybierać ludzi, za którymi stoją kompetencje, a nie szyldy partyjne. Wybieranie na zasadzie, że ktoś jest miły w wiosce i znany w dzisiejszych czasach to za mało. Miejmy nadzieję, że młodzież która dorasta w gminie i może zaczyna patrzyć inaczej, jeszcze zdąży wziąć udział w wyborach do gminy przed jej likwidacją.

Ale rajd się i tak odbędzie, więc dla kibiców:

PLATINUM 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza z bazą w Wieliczce zostanie rozegrany w najbliższy weekend. Patronami tych zawodów są burmistrz miasta i gminy Wieliczka Artur Kozioł, starosta powiatu wielickiego Adam Kociołek, a także Beata Bublewicz – córka Mariana, Agnieszka Kulig – żona Janusza oraz jego rodzice, państwo Helena i Jan Kuligowie.

Kto nie może wybrać się do Wieliczki lub w jej okolice na PLATINUM 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, ten może z daleka śledzić rozwój sportowych wydarzeń w ciągu tej imprezy.

– Memoriałowa strona internetowa www.superos.pl będzie na bieżąco podawać wyniki kolejnych prób sportowych – zapewnia Paweł Owczyński, dyrektor zawodów, organizowanych przez Automobilklub Krakowski.

Mariusz Suss z TVP Kraków: – TVP 3 Kraków jest jednym z patronów medialnych imprezy i będzie przeprowadzać relację z PLATINUM 3. Rajdu Memoriału Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga w niedzielę 7 kwietnia ze strefy startu odcinków specjalnych 7 i 8 przy hali Solne Miasto w Wieliczce. Trwające po ok. 10 minut wejścia będą nadawane o 10:30, 10:45, 11:40, 11:50 i 16:05 (antena ogólnopolska TVP 3) oraz o 16:20 i o 16:35. Łącznie Memoriał będzie gościł na antenie przez 72 minuty. Partnerami relacji są Orlen Oil, Go+EAuto, Urząd Miasta i Gminy Wieliczka oraz Centrum Edukacji i Rekreacji „Solne Miasto”. Relacje będą też dostępne w Internecie na www.krakow.tvp.pl, a dla użytkowników tabletów i smartfonów – za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji TVP Stream. Program będą prowadzić red. red. Wojciech Majewski i Monika Meleń. Czekamy na kibiców w naszym programie.

– Liczne meldunki z trasy będziemy również nadawać w programie Radia Kraków. Nasza rozgłośnia jest patronem medialnym wielickiej imprezy. Zachęcamy do słuchania nas już w piątek 5 kwietnia od 14 do 16. W sobotę 6 kwietnia w południe zapraszamy na specjalne wydanie magazynu „Radiostrada” z ronda Janusza Kuliga, to będzie transmisja z Gdowa z uroczystości nadania imienia temu węzłowi drogowemu. Także w sobotę od 17-tej do 18-tej relacja z Wieliczki, a w niej rozmowy z uczestnikami Memoriału. W niedzielę relacje z rajdu będziemy przekazywać w naszych serwisach informacyjnych, a po godz. 19 podsumujemy rajd w programie sportowym. Zachęcamy do słuchania nas – mówią Marcin Koczyba i Marek Handwerker z redakcji magazynu „Radiostrada”.

Szczegółowe informacje o PLATINUM 3. Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza są dostępne pod adresem www.superos.pl.

tekst: materiały organizatorów www.superos.pl

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:

Oceń jako pierwszy!
34 Comments

 1. Ja do pani która napisała artykuł co gmina straciła bo mieszkańcy kobylca się zbuntowali Niech pani puści sobie rajd przes swoje podwórko zobaczysz jaka to atrakcją a od mieszkańców kobylca się […]

 2. Ja do pani która napisała artykuł co gmina straciła bo mieszkańcy kobylca się zbuntowali Niech pani puści sobie rajd przes swoje podwórko zobaczysz jaka to atrakcją a od mieszkańców kobylanka się […]

 3. Panie Manys Pan jesteś dupa a nie żaden dziennikarz, że strefa serwisowa będzie w Łapanowie to już ciężko napisać bo przecież wtedy było by za dużo faktów w tekście a za mało teorii spiskowych, idź pan w chu z takim dziennkikarstwem.

 4. Bardzo dobrze się stało że rajd przez kobylec został wstrzymany bo po przejeździe samochodów rajdowych mieszkańcy wsi musieliby chodzić pieszo ajak się to komuś niepodoba to niech puści rajd przes swoje podwórko

 5. ORGANIZATOR RAJDU zapewniał ,że wolny przejazd Kobylec Granica wg ustawionych znaków czyli 30 km na godzinę…a jeżdżą 80 km!!!!!!!!!!!!!!!!!! Iwyszło jak zwykle!!!!!!!!!!!!!!

  • A co się dziwisz? Przecież nie jest to rajd na cztery kopyta tylko tu się śmiga samochodami. Więc przestań panikowac. Niemniej jednak nie dziwię się mieszkańcą że się burzą o te rajdy bo to nic fajnego cały dzień słuchać pierdzenia tłumików oraz poruszania się na pieszo.

  • No właśnie, jak zwykle bo tam wszyscy tyle jadą i to nie raz do roku tylko pincet razy na dzień. Robicie gównoburze o nic

 6. No tak bo my mieszkańcy Kobyca jesteśmy źli? A dlaczego inne wioski też się nie zgodziły? Dlaczego Nas nikt się nie zapytał wcześniej o zdanie tylko postawiono nas przed faktem dokonanym! Stąd ten protest bo każdy pamięta ile szkód było po poprzednich rajdach i kto to naprawiał i sprzątał jezdnię nikt!!! Dlaczego w Łapanowie czy innych wioskach nie może być rajdu?

  • Dlatego szanowna mieszkanko, że Janusz tam właśnie na tym odcinku trenował i szlifował umiejętności by potem wygrywać. Dlatego.

 7. Jestem stanowczo na NIE dla takich o to rajdów. Promocja dla gminy dobre mi to
  A tak poza tym nie ma innych tras w gminie Łapanów, aby taki rajd przeprowadzić ?
  Droga przez Kobylec całkowicie się już rozlatuje, a kto da na remont ? Gmina ? Obstawiam, ze nie ma takiej opcji przy takiej sytuacji finansowej gminy….

 8. Darmowa promocja gminy uciekła, a ileż […] zostawił flaszek i puszek w przydrożnych rowach na trasie sklep Łapanów – posesja Kobylec?

 9. Właśnie przez tych zostawiających puszki, butelki po sobie często agresywnych, bo to Pan kibic. Raczej prymityw i burak. Zwierzęta nie zostawiają śmieci po sobie, a ludzie?. A skoro tacy prymitywi mieszkają na wsi, to czego tu szukacie, kupujecie działki, zostańcie sobie w waszych slamsach.

  • Oj, bo się przejedziemy po wioskach i pokażemy, co zostawiają po sobie w leśnych rowach mieszkańcy… Naprawdę tego chcesz?

  • do Pisfan zobacz co (wy)miejscowi zostawiacie po sobie na zalewie (waszej dumie)puchy,butle po wódzie porozbijane o zjeżdżalnie,petów sto tysięcy albo więcej itd….i to na dzień dzisiejszy przed sezonem więc nie ucz kultury przyjezdnych a zacznij od swoich….

   • „Karol Manys – naga danka na dnie zalewu”.
    A wiecie, że większość tych śmieci w rowach są wyrzucane przy prasach „tranzytowych”, np: las Lubomierz-Zagórzany. Zalew jest nie tylko dla miejscowych. Każdy ma coś na sumieniu i musimy niestety nadal na to zwracać uwagę.

 10. Wszystko w nic duży ruch droga tragedia a gmina reperuje czym kamieniami zwirem tyle nas stac widzieliście co zrobili na asfalcie jakiś szuter wyspany w dziurach asfaltu. Wiwa gmina dziur i trucizn w wodzie Łał łapanów !,

 11. Rajd?! Jaki rajd panie?! Ludzie nie będę mogli zrobić zakupów(początek 12-sklepy zazwyczaj czynne 13-14)panie,ludzie pracują, chcą odpocząć, panie, pole mi zrujnuja, panie,NIEBEZPIECZEŃSTWO!!! Jak czytam argumenty dzikow(nie ludzi) to pozostaje się śmiać, wiecznie pokrzywdzone społeczeństwo ludzi maluczkich, doszukujacych się problemu u innych. A gdybyś przeszedł po tych domach i powiedział-pani, 100pani dostanie za rajd, kuwa euforia na wsi… ŻENADA LUDZIE!

  • Właśnie przez tych zostawiających puszki, butelki po sobie często agresywnych, bo to Pan kibic. Raczej prymityw i burak. Zwierzęta nie zostawiają śmieci po sobie, a ludzie?. A skoro tacy prymitywi mieszkają na wsi, to czego tu szukacie, kupujecie działki, zostańcie sobie w waszych slamsach.

  • Cebulok gdowski ,nie łapanowski a dlaczego zawsze rajdy muszą się odbywać w Kobylcu? Są inne wioski w gminie Łapanów! I tu nie chodzi o pieniądze , ludzie którzy pracują i mają wolną sobotę też chcą spokojnie pojechać na zakupy lub zwyczajnie przejść się z rodziną w spokoju na spacer, a rolnicy też chcą dojechać do swoich pól nie wszyscy mogą to zrobić w tygodniu.

 12. Mieszkańcy oprotestowali ponieważ droga się rozlatuje, dziury lecą, a w zamian nie udało się zdobyć kasy na remont? Czy to źle ?

  • Tak, ŹLE! Trzeba mieć odrobinę minimalnej chociaż wyobraźni, odpowiedzialności i elementarnego pomyślunku!

   • Karol Mamuś tak to dlaczego nie można było zrobić rajdu w Łapanowie, Wolicy, Kamyku, Brzezowej czy jakiej kolwiek innej wsi w gminie? Dlaczego tylko Kobylec? My pamiętamy doskonale jak to było przy wcześniejszych rajdach mimo tego że droga miała być zamknięta od danej godziny już wcześniej były trudności z przejazdem i ciężko było się dostać do własnego domu.

Komentowanie jest wyłączone.