Rząd zamyka przedszkola i szkoły!

3.9
(7)

Od jutra zawieszeniu ulegają zajęcia we wszystkich przedszkolach i szkołach. Przez dwa tygodnie zamknięte będą też żłobki, wyższe uczelnie, kina i inne instytucje kultury!

Rząd podjął tak radykalną decyzję ze względu na konieczność ochrony ludzi przed rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa.

– Być może to radykalne, ale konieczne – wyjaśnia premier Mateusz Morawiecki.

Minister zdrowia dodaje, że jest to działanie wyprzedzające, by nie dopuścić w Polsce do takiej sytuacji jak np. we Włoszech. Chodzi zaś przede wszystkim o ochronę osób starszych.

– Nie znamy natury tego wirusa, ale wiemy, że może on być groźny dla osób starszych, a dzieci mogą być jego nosicielami. Chodzi więc o odcięcie tej drogi szerzenia – mówi Łukasz Szumowski.

Wszystkie żłobki, przedszkola i szkoły zostaną całkowicie zamknięte od poniedziałku. Nieczynne będą przez dwa tygodnie. W wyjątkowych przypadkach w czwartek i piątek (12 i 13 marca) będą jeszcze czynne, ale tylko po to, by rodzice mogli zorganizować swoim dzieciom opiekę. Na razie nie wpływa to na kalendarz roku szkolnego.

Co mają zrobić rodzice, którzy nie mają z kim zostawić dzieci? Minister zdrowia przestrzega, że ze względu na szczególny charakter tej epidemii, nie powinny one zostawać z dziadkami. To o ich ochronę chodzi!

Minister pracy wyjaśnia, że w takiej sytuacji rodzice mogą wnioskować do ZUS o stosowny zasiłek.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.gov.pl/koronawirus

Oto konferencja prasowa ministrów

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.9 / 5. Głosy: 7

Oceń jako pierwszy!
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.