ALARM! Czy Stradomka znów wyleje?

Fot. Czytelnik MŁ

O godzinie 18.20 do stanu ALARMOWEGO brakowało zaledwie 3 cm. Trend jest niestety rosnący! Sytuację możecie śledzić na bieżąco TUTAJ.

Dziś o 8. rano stan Stradomki był jeszcze normalny – 107 cm. Do stanu ostrzegawczego, który wynosi 280 cm daleko. Ostra jazda w górę zaczęła się od godziny 9. O 14.00 Stradomka miała już 200 cm. Dalej zaczęła już przybierać coraz szybciej. O 16.00 do osiągnięcia stanu OSTRZEGAWCZEGO (280 cm) brakowało już tylko 7 cm. O godz. 17.00 ta bariera pękła – Stradomka miała już 315 cm. Teraz ważne jest pilnowanie alarmu.

Powód tak szybkiego przybierania wody to oczywiście opady. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo ostrzegają już od wczoraj – dla Łapanowa ogłoszone jest najwyższe, czerwone ostrzeżenie o obfitych opadach. Obowiązuje do jutra, do godz. 14.00. Ale synoptycy nie mają niestety dobrych wieści – przewidują, że opady potrwają co najmniej przez piątek i sobotę.

Pilnujcie komunikatów pogodowych na naszej stronie. I przypominamy, bieżący stan Stradomki możecie śledzić on-line TUTAJ.

A bieżący stan pogody:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy: