Czy afera ściekowa i zaniedbania pozbawią wójta fotela?

Co dalej z wójtem? Po ostatnich wydarzeniach związanych z zatrzymaniami i zarzutami dla osób odpowiedzialnych za zeszłoroczne skażenie wodociągu nie milkną Wasze komentarze na temat władz gminy.

Komentarze nie są dla tych władz dobre. Powód jest prosty – najpierw skandalicznie spóźniona akcja informacyjna sprzed roku, a następnie kompletny chaos i zła organizacja w czasie, gdy wodociąg był wyłączony. Z kolei teraz zatrzymania, prokuratorskie zarzuty i groźba wieloletniego więzienia dla podejrzanych. A przecież na tym nie koniec…

Jednym słowem – coraz więcej osób pyta jak to było możliwe, że do czegoś takiego w ogóle doszło? A doszło w prosty sposób – wieloletnie zaniedbania, przymykanie oka, brak nadzoru, krycie znajomych i urzędnicze bimbanie…

Kto za to odpowiada? Nie macie wątpliwości – wójt, radni i ludzie z Urzędu Gminy. Oto niektóre Wasze komentarze:

Myślę, że najwyższy czas coś zmienić w tej gminie. To dobry czas, żeby mieszkańcy zdobyli się na refleksję i podjęli właściwą decyzję w najbliższych wyborach. Tutaj trzeba świeżego powietrza i rozumu. Niezepsutego układami i partiami. Kogoś, kto otoczy się równie świeżą ekipą kompetentnych ludzi. Którzy mają zdrowe podejście, pomysły, nie będą butni, będą zaradni. W UG wciąż od zamierzchłych czasów stanowiska zajmują Ci sami ludzie. Oni nie mają żadnej motywacji do działania. Są z jakichś powodów nietykalni. Zasiedzieli się w tym tyglu trącającym stęłchłym wygodnictwem. Zostawiają gminę w tyle pod każdym względem. Są smutni, zacofani, nieporadni. NIE WYKORZYSTUJEMY ŚRODKÓW Z EU. DLACZEGO??? Tracimy szanse na rozwój. Wszystko przelatuje na naszych oczach przez palce!!!!

 

Zróbcie w końcu rankinng nowych mlodych radnych i niech walczą na debaty filmowe na tym portalu. Podobnie kandydaci na wójta dwóch Janów i Roj. Tylko kiedy czas ucieka należy rozpocząć poważną dyskusja dla mieszkańców bo jakoś musimy teraz podjąć dobrą decyzję!!

 

Wójt jest już dobrych kilka lat na stanowisku wiec jeśli nie wiedział co się dzieje to co to za wójt?!

 

Obecny wójt ma po wyborach, ale sam sobie to zafundował. Kulig też już nie wróci.

 

Olbrzymie zadłużenie, afery, wysokie zarobki starych pierdzistołków i nepotyzm, to na chwilę obecną jedyne z czego słynie Gmina Łapanów. A najlepsze jest to, że jak zwykle winnych brak, albo wszystkiemu winna poprzednia władza. To ja się pytam obecnej władzy, ilu z Was (oprócz oczywiście wójta), było na urzędniczych stanowiskach także za poprzedniej władzy? Wydaje mi się, że ze starej betonowej kadry chyba wszyscy. Wniosek z tego, że już dawno powinniście zrzec się stanowisk, gdybyście mieli odrobinę honoru. No ale po co, skoro można doić gminną kase do samej emerytury i popijać kawkę z uśmiechem na twarzy w cieplutkich, klimatyzowanych pokojach.

 

Gmina tonie w długach a oni są bezkarni. Doświadczenie to oni mają,  ale w zadłużaniu gminy. W każdym normalny przedsiębiorstwie za taki obrót sprawy wylecieliby już dawno na zbity py…

 

Z takim doświadczeniem mogą przecież zarabiać i trzy razy więcej. Gdzie indziej 😉

 
20 Comments

 1. Wieją by odprawy emerytalne prokurator niezablokował.Jeśli kierownik z UG. S…syna i zięcia w oczyszczalni obsadził to wieloletnią wiedzę o … posiadał.Co z wiedzą zrobił zapytają i …

 2. Polecam władzom gminnym – kiedy sobie (za przeproszeniem) popierdują w gminne fotele – lekturę na stronach województwa małopolskiego o planowanych inwestycjach unijnych.

  https://www.malopolska.pl/aktualnosci/fundusze-europejskie

  Zadaję jednocześnie kilka pytań:
  1. Jakie są plany na inwestycje ze środków unijnych na najbliższy rok i kolejne lata?
  2. Gdzie wśród tych planów jest Łapanów?
  3.Gdzie pieniądze na zmianę „kopciucghów”, odnawialne źródła energii (np fotowoltaikę)
  4. Gdzie dotacje na infrastrukturę kanalizacyjną i drogową (co z projektem kanalizacji we wsiach Sobolów i Chrostowa z początku dekady)?
  5. Gdzie unijne pieniądze na rozwój gminy kulturę?
  6. Kto konkretnie jest odpowiedzialny za pisanie wniosków o pieniądze z Unii Europejskiej.
  7. Jakie ta osoba ma kompetencje.
  8. Jakie środki zostały ostatnio pozyskane i na co?

  • Zapewne stare pierdzistołki i tak Ci Mat odpowiedzą ,że to wina poprzedniej władzy ,w której to kadencji także pierdzieli w stołki i obsadzali na stanowiskach swoich synusiów ,córeczki oraz znajomych . Mam nadzieje ,że nadchodzi czas ,w którym to zostaną odpowiednio osądzeni za to próżniactwo i nepotyzm.

   • Pewnie tak, tylko, że na mnie taki argument nie robi wrażenia ponieważ jako obywatela – pragmatyka interesuje mnie to co dzieje się teraz a nie, co było. Oczywiście zdając sobie sprawę również i z kiepskiej pozycji wyjściowej. Nie mniej żadną sztuką jest rządzić wówczas kiedy wszystko dostaje się na tacy po poprzednikach. Dobre kierownictwo poznaje się po tym, że jest powołane do jakiejś misji, potrafi najpierw uspokoić i ustabilizować złą sytuację, następnie na początku małymi ale zdecydowanymi krokami podejmować działania rozwojowe i inwestycyjne. Gdyby poprzednicy rządzili dobrze społeczeństwo by ich nie wymieniło ale skoro zdecydowało inaczej tym samym liczyło na poprawę. Poza tym argumenty o poprzednikach są o tyle kiepskie, że kandydując na urząd wójta czy radnych wszyscy zazwyczaj wiedzą jaka jest sytuacja i rozumiem, że kandydują aby to zmienić. Należy się też liczyć z „trupami w szafie”. Nie opowiadajcie więc drodzy rządni władzy takich „głodnych kawałków”.
    Niestety fakty są inne – smutne. Idziecie tam tylko po to aby wspiąć się na krzesło i parę lat się kurczowo na nim trzymać za dobre publiczne pieniądze. Celowo nie używam tutaj terminu wynagrodzenie. Wynagrodzenie bowiem to zapłata za dobrze wykonane zadanie. Nie zagrożone złymi wynikami, obcięciem premii i nagród. Pewne! Wystarczy, wyzbyć się przyzwoitości, jeśli się ją posiada, uodpornić się na wstyd i posiąść w jakimś stopniu sztukę uniku. Następnie zamknąć uszy i oczy i jakoś przebyć tę kilkuletnią podróż w nieznane kandydując ponownie z niezbędnym bagażem doświadczeń – a nóż się uda!

 3. Redaktor nagłaśniał opisywał.Wójt niemataczył niebronił.Na naszych oczach rozsypują się powiązania urzędniczka biznesowe (reportaż19 luty Telewizja Tarnów).Przerażeni urzędnicy wieją na emeryturę, Sekretarz Dyrektor w ubiegłym a w obecnym roku kierownicy S..N.. Bez tego balastu i przy pomocy Redaktora Wójt ma szansę na dobre zmiany.Powodzenia panowie.

 4. Tylko żeby w gminie chcieli pracować młodzi, kompetentni ludzie, to musiałyby wzrosnąć zarobki.

  To jest podła praca na świeczniku, nie wyobrażam sobie pracy w gminie za 6 – 8 tys. netto miesięcznie, jak w korporacji w świętym spokoju zarabiam 10 tys. netto.
  Więc powodzenia, jesteśmy skazani dalej na tych samych ludzi.

  • Dokładnie, dodatkowo w gminie jest to tylko goła pensja, nie wyobrażam sobie pracy bez tak podstawowych dodatków jak świeże owoce, karta multisport, prywatna opieka medyczna czy zajęcia z jogi w czasie pracy. W obecnej firmie dostaje 2137 zł dodatku za to że zawsze chowam po sobie naczynia do zmywarki, w gminie takie benefity są nie do pomyślenia i nie ma się co dziwić że pracują tam tylko starsi ludzie dorabiający do emerytury

 5. To co teraz jest w gminie nie dzieje się od roku dwóch tylko od 10 albo i 15. Kolesiostwo układy,praca w gminie tylko dla rodziny . A przy okazji ukrywanie dziesiątek rzeczy .

 6. A co Wy chcecie od Wójta? Myślał że naprawi błędy poprzednika ale na to trzeba czasu!Cofnijcie się d czasu kiedy ubojnia powstała i wtedy szukajcie winowajcow a nie teraz odkąd wiem cale szambo z rzeźni wpłynęło do stradomki.

Komentowanie jest wyłączone.