Ach te dyplomy…

W poniedziałek 8 października 2018 r. w Gorlickim Centrum Kultury, odbyła się uroczysta gala finałowa XXIV Sportowego Turnieju Miast i Gmin. W uroczystej gali wzięli udział wójtowie, burmistrzowie miast i gmin biorących udział w turnieju oraz zaproszeni goście.

Gmina Łapanów zajęła I miejsce w Małopolsce /drugie miejsce w kraju/ za organizację imprez sportowych w ramach X Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXIV Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2018’ (grupa od 7,5 tys. do 15 tys. mieszkańców).

Puchar i dyplom za zajęcia I miejsca w województwie oraz za wybitny wkład w realizację turnieju odebrał Robert Roj – Wójt Gminy Łapanów.

Głównym celem turnieju odbywającego się w dniach 26.05 – 1.06 2018 r. pod hasłem „Sport łączy pokolenia” była aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych mieszkańców, głównie tych, którzy nie uprawiają sportu na co dzień. W gminie Łapanów zorganizowano w tych dniach 114 imprez sportowych, w których uczestniczyło 5895 uczestników. Przeprowadzono również wysoko punktowany w rankingu wytrzymałościowy test Coopera, w którym uczestniczyło 478 osób.

Dyplom za wkład w organizację turnieju otrzymał też Tadeusz Mazur – koordynator samorządowy Gminy Łapanów.

Artykuł pochodzi z serwisu lapanow.pl

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
2 Comments

  1. Dlaczego tak mało promuje, się: piłkę nożną dziewcząt i chłopców, lekkoatletykę, tenis stołowy. I miejsce w Małopolsce, II miejsce w Polsce. Jeden może dwa kluby mają własne strony internetowe. Podawanie wyników na stronie Gminy to za mało. Przecież jak obserwuje sport to Gmina Łapanów jest potęgą niektóre miasta powiatowe nie mają oferty tak bogatej jeżeli chodzi o dyscypliny sportowe.

Komentowanie jest wyłączone.