A tymczasem w Tarnawie…

Fot. FB @gminalapanow
2.9
(8)

A tymczasem w Tarnawie prace idą pełną parą i wyłania się rondo.

A tymczasem w Tarnawie… Wszystko dzięki powiatowi. W tym roku powiat zainwestuje w Gminie Łapanów rekordową sumę – w łącznie ok. 8 mln zł.

Największą inwestycją powiatu na terenie gminy jest oczywiście rozbiórka i budowa nowego mostu w Wieruszycach. Będzie kosztować ok. 6 mln zł.

Ale druga gigantyczna inwestycja, jaka trwa już na terenie gminy to przebudowa drogi z Żegociny do Łapanowa. I to w ramach tej właśnie inwestycji realizowane są prace w Tarnawie. W tym budowa ronda.

Koszt tych prac to ok. 1,5 mln zł.

Inwestycja w Tarnawie idzie jak burza. Mimo chwilowych niedogodności, zaczyna się już wyłaniać rondo, które tam powstanie.

Co istotne gmina nie dokłada do tego ani złotówki. Choć w powiecie obowiązuje zasada, że poszczególne gminy współfinansują inwestycje, które są realizowane na ich terenie w 20-30 proc. w przypadku Łapanowa od tej zasady odstąpiono.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.9 / 5. Głosy: 8

Oceń jako pierwszy!
3 Comments

  1. Warto uzupełnić również, że zarówno dokumentacja, projekt, jak i finansowanie zostało „załatwione” przez poprzedni zarząd powiatu ze Starostą p. Ludwikiem Węgrzynem na czele. Bardzo dobrze, że obecny Wicestarosta p. R. Drożdzak i zarząd powiatu utrzymali tę decyzję i realizują inwestycję.
    Dobrze, że dzieje się też cokolwiek w tej części gminy (często zapominanej).

    • Może warto napisać, że dokumentacja powstała za Śliwy jak był w powiecie, a to, że nic nie dokładamy to tylko dzìęki dbrym stosunkom Wójta z Wicestarostą. Nie to co za Roja jak się z Powiatem nie piteafiło rozmawiać. Czekamy na inwestycje PiS z województwa, może w końcu PiS przewodnicząca coś załatwi?

Komentowanie jest wyłączone.