A jednak… Likwidacja szkół?

Fot. Gmina Łapanów
0
(0)

Czy w Łapanowie w przyszłym roku nastąpi likwidacja szkół? Powód – tragiczna sytuacja finansowa gminy i konieczność ostrych oszczędności.

O konieczności przekształceń w łapanowskiej oświacie mówi się już od jakiegoś czasu. Gminy zwyczajnie nie stać na utrzymywanie aż tylu placówek. Czy w przyszłym roku rzeczywiście nastąpi likwidacja szkół?

Andrzej Śliwa, mimo deklarowanej w kampanii transparentności, na razie milczy na ten temat jak zaklęty. O likwidacji przynajmniej jednej placówki w Łapanowie mówi się jednak coraz głośniej. Zagrożone mogą się czuć dwie szkoły: Tarnawa i Grabie.

Podobno w ramach oszczędności wójt chce likwidować szkołę w Tarnawie – pisze jeden z Czytelników. Czy to prawda? Wójt nie informuje.

Radni mają pomysł, by zamknąć jedną szkołę, ciąć koszta, podwyższyć podatki, wstrzymać inwestycje na 4 lata. I proszę oto nowa struktura gminy (…) – dodaje inny.

9 grudnia zapytaliśmy więc gminę czy w 2019 roku planuje likwidację bądź przekształacanie którejkolwiek ze szkół? Jeśli tak – której i w jaki sposób? Na odpowiedź cały czas czekamy.

Na ostatniej sejsji Rady Gminy Andrzej Śliwa jednak przyznał: odbyłem spotkanie z małopolskim kuratorem oświaty. Nic więcej na ten temat nie zdradził. Zapytaliśmy go więc czy spotkanie to związane było z planami likwidacji szkół? Na tego SMS-a wójt też nie odpowiedział. Czy brak reakcji można pośrednio uznać za potwierdzenie?

Co Wy na to? Oto niektóre Wasze komentarze:

Jeżeli miałaby powstać po likwidacji szkoły/szkół super nowoczesna na cały powiat placówka jestem za!

Myślę,że likwidacja to ostateczność. Na wsiach i tak już nic nie ma. Nasi rodzice w czynach społecznych budowali te szkoły i nie pozwolimy zmarnować ich dorobku.

Szkoła w Lapanowie powinna być zlikwidowana. Jeden wielki bajzel, dyrektor który nic nie ogarnia i ma w nosie rodziców, a nawet uczniów (…). Poziom nauczania pod psem i tylko dzieci na tym cierpią, bo jak idą do wyższej szkoły, muszą wszystko nadrabiać.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 0 / 5. Głosy: 0

Oceń jako pierwszy!
6 Comments

  1. Bo po szkołach w gminie siedzi jedna klika.
    Łapanów Zbydniów wymaga natychmiastowych zmian dyrektorów, bez znajomości i konszachtów, czekamy jeszcze na grypę nauczycieli.

  2. Również szkoła w sobolowie jest moim zdaniem do zamkniecia. Ewentualnie można by jeszcze to powstrzymać wymieniając cała kadrę pedagogiczną bo jest tragedia. I dyrektor też pierwszy do odstrzalu.

    • No gimnazjum już likwidują spokojnie… Przykładem dla gminnych szkół może być CKZiU w Łapanowie. Projekty unijne, orlik sala , szkoda tylko ze próbuje się pomówieniami bezpodstawnymi zniszczyć ta szkole z zazdrości

Komentowanie jest wyłączone.