60 proc. szamba do rowu i… Mieszkańcy sami się trują?

Fot. Pixabay

Nie wiadomo jak to wygląda w Gminie Łapanów. Nie ma takich danych. Kiedy Straż Miejska z Kartuz zaczęła sprawdzać co się dzieje z nieczystościami z domostw, okazało się, że… 60 proc. ląduje w rowie. Skandal? Wszyscy wiemy, że tak właśnie jest. No i są efekty…

 

Od kilku dni zwracacie uwagę, że ostatnie skażenie wodociągu to efekt wieloletnich zaniedbań. Owszem, prawda jest taka, że z wody wszyscy korzystają, a w zdecydowanej większości wypompowują ją… do rowu. Albo na pole. Czy w tej sytuacji można się dziwić, że dochodzi do skażenia? No nie bardzo.

Teoretycznie jest tak, że jeśli nie ma kanalizacji, każdy powinien mieć przy domu oczyszczalnię ścieków. Nie ma, to jasne. No to szambo – też nie ma. I to już nawet bez wnikania, co się potem dzieje z tymi wypompowanymi z tego szamba ściekami.

 

Znacie zarzuty dla Sławomira G. i właścicieli ubojni? Czy mieszkańcy są współodpowiedzialni?

Skażenie wody w Łapanowie – wyjaśnienie zarzutów prokuratury

Wasze komentarze sprzed około roku:

Kto wywozi szambo? Dobre pytanie ale do mieszkańców…

Co czytelnikowi do tego niech zajmie się swoimi sprawami a nie szukaniem sensacji z byle czego a sam wypuszcza szambo do fosy czy rowu , bolą Cię oczy idź do specjalisty i tyle w temacie

kazdy jest dobry i uczynny do puki sie do władzy nie dostanie. ale w sumie to co mozemy radnym zarzucic ? to wojt z kierownikiem gzk nie dopełnili swoich obowiazków, ale wina za skarzona wode jest nasza bo to my wszyscy wypuszczamy szamba do fosy- oczywiscie mowa o mieszkancach którzy nie maja kanalizaci. oddajemy szambo na oczyszczalnie tylko poto zeby miec kwitek a reszta do fosy. widac to zwłaszcza po pogłębianiu fos co w nich jest oprócz smieci. mówicie zeby sprawdzac liczniki wody i porównywać je z iloscia oddanego szamba – załoze sie ze radny który by taki pomysł podsunoł na sesji juz nigdy by nie wygrał w zadnych wyborach i byłby palcami wytykany na wsiach za to ze jest wrogiem ludu:-) umiemy tylko krytykować, ale panie zora pan stary ma racje, jezeli sie myle to prosze napisać co jako radny by pan zrobił w ich sytuacji i zeby zapobiec w przyszłości takim incydentom. z góry przypominam ze gmina jest ogromnie zadłuzona i nie ma na nic pieniedzy.

Wyslac dwie osoby z gminy do każdego gospodarstwa….ma szmbo proszę pokazac ostatni rachunki za wywoz,nie ma takowych to piec tysięcy kolegium i skończy się wywalanie fekali do strumyka,czy to jest tak trudne do myslenia?NIE,tylko kto by się tym zajal…chyba ze telewizja. Wiekszosc gospodarstw nawet nie wie co to jest szambo,to jest sprawa priorytetowa i woda będzie nadawala się do użytku,tylko trzeba się za to wziąć i to szybko.

Jak się nie obudzimy i “potoczkami” będzie płynąć szambo tak będzie częściej!!! Jak by tego było mało trochę śmieci w piec i choroby nas wyniszczą! Szkoda naszych dzieci bo zostawimy im niezły syf.

Zatruliśmy samych siebie a teraz mamy pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie. Żenujące są wypowiedzi tych, którzy szambo na podwórko wywalają i do ziemi to przesiąka a teraz płacze: jak sie myć, co dac dziecku. SAMI JESTEŚMY SOBIE WINNI. Czytałam, że własne studnie też są skażone. Srajcie dalej do wody, którą pijecie. Widać taka mentalnośc łapanowskiego ludu. Byle nikt nie widział i nikt nie przyłapał.

Mój znajomy wylewa szambo a krytykuje wójta! Przecież to jego wina że syf płynie do wody trując nas! Ilu tu krytykujących też tak robi?

A ty wypuszczasz szambo do fosy .Podejrzewam że taka ubojnia jest dobrze kontrolowana czego nie można powiedzieć o mieszkańcach. Wystarczy wyjść na pole w weekend i poniuchać

Taaaaa…………. a jak tam u ciebie? Szambo już wypompowane do strumyka czy dopiero w weekend ? Prawda jest taka że sami mieszkańcy Łapanowa i okolic są sobie winni bo praktycznie nikt nie wywozi szamba tylko wężyk i jazda do fosy a tamta do rzeczki i taki efekt.

od dawna wiadomo ze ubojnia wypuszcza scieki do rzeki i jakos gmina niereaguje ciekawe dlaczego?????

a może Ci z ubojni trzymają kogoś w kieszeni aby ścieki do rzeki wypuszczać ?

Jak można było dopuścić do takiego skażenia wodociągów? Ścieki z rzeźni wpływają do wody pitnej. Sprawa nadaje się do prokuratury. Zobaczymy co będzie jak ludzie zaczną chorować

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
6 Comments

    • Zrobcie w koncu rankinna nowych mlodych radnych i niech walczą na debaty filmowe na tym portalu. Podobnie kandydaci na wójta dwóch Janów i Roj. Tylko kiedy czas ucieka nalezy rozpoczac poważną dyskusja dla mieszkańców bo jakoś musimy teraz podjąć dobrą decypzje!! Redakcjo działaj!!

Komentowanie jest wyłączone.