4,2 miliona dla powiatu i 1,1 miliona na osuwisko w Kamyku

bochnia.starostwo.gov.pl
1 marca 2017 w Starostwie Powiatowym w Bochni odbyła się konferencja prasowa z udziałem wojewody małopolskiego Józefa Pilcha, podczas której przekazał władzom Powiatu Bocheńskiego, Nowego Wiśnicza i Łapanowa promesy na modernizacje dróg powiatowych i gminnych.

Łącznie Powiat Bocheński otrzymał prawie 4,2 mln zł. dotacji w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019 oraz usuwania skutków klęsk żywiołowych na modernizację dróg. Promesy z rąk wojewody odebrał Józef Mroczek wicestarosta.

1 223 000 zł. dotacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zostanie przeznaczone na rozbudowę drogi powiatowej w Pogwizdowie i Zawadzie.  1 904 153 zł.  z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na Rozbudowę drogi powiatowej w Brzeźnicy i Łazach. Natomiast 1 060 000zł. z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zostanie przeznaczone na zabezpieczenie i stabilizację osuwiska wraz z odbudową drogi w miejscowości Kamionna.

Przekazuję na Państwa ręce promesy, z przeznaczeniem na inwestycje które wpływają na wzrost bezpieczeństwa. To już kolejny etap promes i mamy nadzieję na szybką ich realizację – mówił wojewoda małopolski.

Dodatkowo wojewoda przekazał na ręce burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzaty Więckowskiej promesę na remont drogi gminnej w Łomnej w wysokości  ponad 350 tysięcy złotych . Promesę na 1,1 miliona złotych dotacji otrzymał wójt Łapanowa Robert Roj z przeznaczeniem na stabilizację osuwiska w Kamyku.

Wojewoda Pilch poinformował również o przyznaniu Starostwu Powiatowemu w Bochni dodatkowych środków finansowych na wykonanie prac zabezpieczających budynek byłego dworu położonego w miejscowości Grabie w Gminie Łapanów w części stanowiącej własność Skarbu Państwa.




7 Comments

  1. Ku… milion na takie osuwisko maskara, co w tej Polsce się dzieje dom wykończony to 400 tyś. Za tą kasę to 3 domy. Wbija kilka pali nowy asfalt i milion pójdzie

    • POTWIERDZAM!!! kTO TO WYCENIA ,CO TAM WŁOŻĄ ŻE TAKI KOSZT

      Racja,co tyle kosztuje,potwierdzam kolosalne pieniądze……i ciekawe czy pomoze czy dalej bedzie osówisko czynne?

  2. rRzeczywiscie to niewielki kawałek a potęzne pieniądze ,nie ma merytorycznej dyskusji tylko od razu ktos z jadem ze niby nie zadowolony osobnik-powinno byc człowiek!

Komentowanie jest wyłączone.