3,5 promila za kółkiem

pixabay.com

19 października, około godz. 21:00  policjanci otrzymali sygnał, że przez Szczawnicę jedzie Fiat, którego kierujacy jest nietrzeźwy.  Funkcjonariusze  natychmiast udali się we wskazany rejon i w trakcie dojazdu na miejsce, zauważyli poszukiwany  samochód.

 

Ponieważ kierowca ignorował sygnały dawane przez policjantów do zatrzymania się i cały czas kontynuował jazdę rozpoczęto pościg. Nagle, samochód zatrzymał się, a w momencie podejścia policjantów do pojazdu 38- latek gwałtownie ruszył potrącając funkcjonariuszy i podejmując kolejną próbę ucieczki.

Policjanci podjęli pościg za uciekającym. W pewnym momencie kierowca dojechał do ogrodzenia gdzie został momentalnie  zablokowany przez radiowóz. Interweniujący policjanci szybko obezwładnili 38 latka, a po przewiezieniu do komisariatu okazało się, że zatrzymany ma w wydychanym powietrzu 3,70 promila alkoholu. Sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.

Zatrzymany 38 latek, mieszkaniec Szlachtowej,  odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowanie bez uprawnień oraz czynną napaść na funkcjonariuszy. Ponadto od chwili wejścia nowych przepisów za jazdę na podwójnym gazie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

 
1 Comment

Komentowanie jest wyłączone.