30 Niedziela Zwykła ( 28 X 2018 ) – Parafia Łapanów

 

Dzisiaj Rocznica poświęcenia kościoła własnego –  na Mszy świętej o godz. 9:30 uroczyste Te Deum dziękczynne. Po południu o godz. 16:30 Nabożeństwo Różańcowe, w czasie którego będziemy dziękować Bogu za wszystkich Ofiarodawców wspierających nasze kościoły. W środę zakończenie nabożeństw Różańcowych  po Mszy św. wieczornej. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i I Piątkiem Miesiąca w środę spowiedź od godz. 16.00.

W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte przed południem jak w każdą niedzielę tj. 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 oraz na cmentarzu za zmarłych około godz. 14:30. Mszy św. wieczornej nie będzie. O godz. 13:30 w kościele Nieszpory za zmarłych, następnie procesja na cmentarz, tam modlitwy za zmarłych i Msza św. o godz. 14:30. Tradycyjnie zapraszamy na godz. 19:00 na cmentarz na Różaniec za zmarłych prowadzony przez Grupę Apostolską.

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym  można zyskać odpust:

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplice we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami – komunia św. i modlitwa ….), który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Tak samo wierni, którzy nawiedzą cmentarz od 1- 8 XI również mogą zyskać odpust.

W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. będą o godz. 7:00, 8:00, 9:00 w starym kościele i 17:00 w nowym kościele. Między Mszami wypominki za zmarłych. Od 2 do 8 listopada Różaniec za zmarłych wraz wypominkami o godz. 16:30.

W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Po południu od 16:00 spowiedź, o 17:00 Msza święta. W sobotę od godz. 8:30 odwiedziny chorych. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki, także przy sprzyjającej pogodzie w Uroczystość Wszystkich Św. na cmentarzu w godz. 9:00-12:00. We Wszystkich Św. na cmentarzu będzie podstawiony samochód ciężarowy, na który można składać kartony ze zniczy. Prosimy również o segregacje odpadów i wrzucanie w wyznaczone miejsca.

Prace w kościele i wokół kościoła:

W tym tygodniu wykonywane były prace na strychu kościoła związane z ociepleniem. Została także uporządkowana i posprzątana droga na cmentarz. Oczyszczono teren wokół kościoła i frontową część budynku nowego kościoła wraz z wymyciem szyb i zabezpieczeniem na przyszłość przed ptakami. Bardzo gorąco dziękuję parafianom za ogromne zaangażowanie w tych pracach. Zarówno osobom indywidualnym, panom strażakom z Wolicy (każdego dnia do ocieplenia sklepienia kościoła było kilkanaście osób). Również OSP Łapanów przy porządkowaniu drogi dojazdowej na cmentarz i terenu wokół kościoła. W tym tygodniu prace przy ociepleniu kościoła będą dalej prowadzone, dlatego bardzo prosimy w dalszym ciągu o pomoc, również od godziny 17.00. W związku z pracami do środy włącznie Msze święte i Różaniec będą w starym kościele.

ks.Proboszcz

Artykuł pochodzi z serwisu Parafia Łapanów –
Strona parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła
7 Comments

  1. Jak się nie umie gospodarzyć to wymyśla się oskarżenia wyciągnięte nie wiadomo skąd i tak na Andrzeja głosuje bo facet ma kulturę osobistą, której innym brak.

  2. Jestem z tej parafii i wybory mało mnie interesują Prawda jest taka, żę Ksiądz Proboszcz dużo zrobił dobrego a na kazaniu powiedział co myśli jest obywatelem Polski i ma takie prawo konstytucyjne a z ciebie taki Sobolowianin jak z koziej du.. trąbka.

  3. W Łapanowie przynajmniej nie macie polityki w Sobolowie przez trzy niedziele były instrukcje od Księdza Generała, że ludzie mają głosować na Pana Śliwę i Pana Kuliga. Natomiast Roj był biczowany, że nie dał Księdzu na dziewczynki grające w piłkę a co z innymi sportowcami. Księże prałacie Kościół to nie miejsce do robienia propagandy politycznej. Niech ksiądz lepiej powie jak wyrolowaliście z Kuligiem SP Kaziemierza O. zamieniając mu grunt pod szkołą na nieużytek a następnie ksiądz wziął za ten grunt 100 tys. zł. od Gminy. To jest prawdziwy chrześcijanin i jeszcze śmie pouczać innych na kogo głosować.

      • Szanowny Internauto wstydu w tobie chyba nie ma, po co ty chodzisz do Kościoła, chyba nie dla Boga i wiary. Idź lepiej posyp głowę popiołem i przemyśl swoje zachowanie i nie oczerniał Proboszcza i Sobolowa. A tak w ogóle, żeby inwektywy wylewać przy witrynce ogłoszenia parafialne, to już porażka i całkowity brak szacunku dla wszystkich i wszystkiego. Proponuje Redakcji, żeby w tych witrynach zablokować komentarze. Może spróbujmy ogłoszenia parafialne przeczytać bez idiotycznych komentarzy i niezdrowych emocji…

    • „Mieszkańcu Sobolowa” w odróżnieniu od Ciebie, ja jestem co niedziela w kościele. Ostatnio (tylko czy to można nazwać polityką, było przypomnieniem nam co jest naszym obowiązkiem) byśmy jak najliczniej poszli głosować, aby nie robić jak to małe dziecko, co to czapki nie ubierze i uszy odmrozi na złość babci, i na koniec „sapienti sat – mądremu wystarczy”.

Komentowanie jest wyłączone.