25 mln zł na dokończenie obwodnicy Gdowa

gdow.pl

Dzięki środkom z UE w Małopolsce powstanie 5 nowych obwodnic, przebudowane zostaną także dwie drogi wojewódzkie. Łącznie na realizację tych zadań zarząd województwa zarezerwował prawie 140 mln zł.

Obwodnice: Babic, Gdowa, Skały, Zatora i Podolsza oraz Waksmundu Ostrowska i Łopusznej, a także drogi wojewódzkie z Nowego Targu do Starego Sącza i z Tarnowa do Żabna – wszystkie te inwestycje zyskały dofinansowanie z RPO na lata 2014-2020 dołączając do trzech projektów, które już wcześniej mogły liczyć na unijne wsparcie.

Za unijne pieniądze skończona zostanie również obwodnica Gdowa. W ramach inwestycji, która kosztować będzie ponad 25 mln zł wybudowany zostanie most na Rabie, a zamiast tradycyjnych skrzyżowań powstaną dwa ronda.

 
2 Comments

  1. popieram przedmówcę,wszyscy coś robią ,pozyskują srodki a u nas nic! ZMNIEJSZYĆ PENSJE O POŁOWĘ I ZATRUDNIĆ OSOBĘ KTORA PISAŁABY PROJEKTY NA POZYSKANIE SRODKOW I POMAGAŁA MIESZKAŃCOM PISAĆ TAKIE WNIOSKI!

  2. Co to znaczy mieć operatywne władze, u nas tylko się biadoli, „spłaca długi” żadnych konkretnych pieniędzy z zewnątrz, nawet do rewitalizacji stało się okoniem, zmieńmy to jak najszybciej, bo inni się z nas w głos śmieją.

Komentowanie jest wyłączone.