2018 – ponad 1,3 MILIONA odsłon!

To był wyjątkowy rok dla naszego portalu! W 2018 wykonaliście u nas ponad 1,3 miliona odsłon!

Barierę miliona odsłon w 2018 roku przekroczyliśmy po raz pierwszy! Co więcej, jeśli porównać to do 2017 roku, okaże się, że odwiedzaliście nas prawie 40 proc. częściej! Takich osiągów mogą nam pozazdrościć nawet najwięksi giganci Internetu!

W roku 2017 mieliśmy dokładnie 944174 odsłony

W roku 2018 mieliśmy dokładnie 1308704 odsłony

Jeśli przeliczyć to na konkretne dni w roku, wyjdzie na to, że statystycznie każdego dnia zagląda do nas co najmniej połowa mieszkańców gminy, którzy tylko mają dostęp do Internetu.

W zeszłym roku dwa razy się zdarzyło, że portal nie wytrzymał technicznie Waszego naporu! Następuje to w momencie, gdy w jednej chwili czyta go ok. 250-300 osób i na dodatek na stronę chcą wejść kolejne osoby. Tak się stało m.in. w momencie, gdy wiosną Stradomka zaczęła wychodzić z koryta.

Statystycznie przy każdym wejściu na portal czytacie 2,4 materiału, a zajmuje Wam to 2 minuty 37 sekund. Dla porównania – w 2017 roku było to 2,19 materiału, a trwało to 2 minuty 8 sekund.

Co to oznacza? Tyle, że materiały, które u nas znajdujecie, w 2018 roku były dla Was zdecydowanie bardziej interesujące, niż rok wcześniej. Tym bardziej, że równocześnie o ponad 5 proc. spadł nam tzw. wspólczynnik odrzuceń, czyli osób, które przy wejściu na portal nie zajrzały nigdzie, prócz strony głównej.

Kto nas odwiedza? Oczywiście przede wszystkim mieszkańcy Gminy Łapanów (prawie 90 proc. wizyt). Ale nie tylko, bo mamy też Czytelników z tak egzotycznych krajów jak np. Peru.

Ponad 70 proc. z Was to osoby, które mają mniej, niż 45 lat. I generalnie znajduje to uzasadnienie z jednej strony w strukturze wieku mieszkańców gminy, a z drugiej – użytkowników Internetu. Z tym, że w 2018 roku odsetek ten wyraźnie spadł na korzyść osób starszych! Co oznacza ni mniej, ni więcej, a tyle, że czyta nas coraz więcej osób starszych.

To jeszcze kilka ciekawostek:

  • zdecydowanie częściej odwiedzają nas dziewczyny, niż faceci
  • czytacie nas głównie na urządzeniach mobilnych, a nie komputerach stacjonarnych
  • korzystacie przy tym głównie z przeglądarki Google’a, co jest dość oczywiste, bo to ona dominuje na rynku
  • interesujecie się głównie samochodami, gotowaniem i promocjami, ale też lifestylem, zakupami w sieci oraz randkami
  • najbardziej rozpowszechnionym wśród Was telefonem jest Huawei P8 Lite, ale sporo osób korzysta też z iPhone’a

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
3 Comments

    • Ciekawe 🙂 bardzo dobry wynik 🙂 szczególnie, jeśli wziąć pod uwagę, że MŁ istnieje od 3 lat! Tylko, że ani mój portal nie kosztuje 5 tys. zł, ani Bochnianin 70, a AliExpress też nieco więcej, niż 275 mln 😉 i generalnie do takich zabaw są dużo lepsze i bardziej miarodajne współczynniki 🙂

Komentowanie jest wyłączone.