15 urlopu i… miesiąc wolnego, czyli długie weekendy w tym roku

Fot. Pixabay

Ten rok będzie obfitował w długie weekendy i okazje do tego, by kilka dni urlopu zyskać dużo wolnego. Jak za 15 dni urlopu zapewnić sobie wolny cały miesiąc?

A jeśli ktoś dołoży do tego kolejne siedem dni – zyska całe dwa tygodnie.

Święta Wielkanocne przypadają w tym roku pod koniec marca, Wielkanoc to dokładnie 1 kwietnia. Kombinowanie wtedy z urlopem nie ma sensu, ale pierwsza okazja do przedłużonego wolnego pojawi się już w majowy weekend.

1 maja wypada we wtorek, a 3 jest ustawowo wolny. Jeśli więc ktoś wcześniej pomyśli i weźmie 3 dni urlopu (na 30 kwietnia, 2 i 4 maja), zyska cały tydzień wolnego.

Kolejna okazja pojawi się już miesiąc później 31 maja wypada Boże Ciało. To czwartek. Wystarczy więc wziąć cztery dni urlopu (na 28, 29, 30 maja i 1 czerwca) i znów cały tydzień wolny.

Następna taka okazja to 15 sierpnia. Za cztery dni znów można zyskać tydzień.  15 sierpnia to środa. A więc bierzemy urlop na poniedziałek i wtorek (13 i 14) i później na czwartek i piątek ((16 i 17), i znów zyskujemy tydzień nasz!

Później taka okazja pojawi się przy okazji 1 listopada. Wszystkich Świętych to w tym roku czwartek, czyli kolejne cztery dni urlopu (29, 30 i 31 października) oraz 2 listopada i kolejny tydzień nasz!

W tym roku nie za bardzo da się za to pokombinować z urlopem na 11 listopada – Święto Niepodległości przypada na niedzielę. Ale już przyszłoroczne Boże Narodzenie i Nowy Rok, to dla zowlenników „urlopowych mostów” idealna okazja.

Wigilia wypada w poniedziałek, z kolei Nowy Rok – wtorek. Bierzmy więc w sumie siedem dni urlopu i zyskujemy dwa tygodnie wolnego – od Wigili do Trzech Króli 2019 roku.

Co Wy na to? Wystarczy popatrzyć wcześniej w kalendarz. A później to już tylko z wnioskiem urlopowym do szefa!
1 Comment

Komentowanie jest wyłączone.